Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas novadā popularitāti gūst bočes spēle

Aizvien lielāku popularitāti Bauskas novadā iegūst bočes spēle, kuru līdzvērtīgi var spēlēt lielākā daļa cilvēku ar invaliditāti un cilvēki bez fiziskām vai garīgām problēmām. Bauskas novada čempionātā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem pieaudzis gan komandu skaits, gan spēles kvalitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta zālē aizvadīti jau divi bočes turnīri cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Pirmajā turnīrā, 30. janvārī, bija desmit komandas un finālā ar 4:3 «Pavasaris» apspēlēja «Ašos». Skaidrs, ka otrajā posmā 27. februārī «Ašie» gribēja revanšēties. Trešo vietu izcīnīja komanda «Nazīši».

Arī 27. februāra turnīrā piedalījās desmit komandas, kuras sadalīja divās grupās. Lai arī gados pieredzējuši, bet šajā spēlē iesācēji ir pansionātu iemītnieki no Garozas un Derpeles un tāpēc tas, ka viņiem pašlaik sanāca cīnīties par pēdējām vietām, ir loģiski. Paši viņi gan ir pārliecināti, ka var spēlēt labāk – atliek tikai atrast, kur trenēties un izmēģināt savus spēkus.

Toties «Ašie» šoreiz paklupa savā grupā, piekāpjoties ar 4:3 komandai «Regīna» un paspēlējot arī jaunajiem talantiem no Pamūšas pamatskolas. Kā atzina pieredzējušie spēlētāji – jaunieši ir trenējušies un var sagādāt pārsteigumu jebkurai vienībai. Beigās «Ašie» palika piektajā vietā. Otrajā grupā kā līderi finišēja «Nazīši», apspēlējot «Pavasari».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pusfinālā izrādījās, ka «Nazīši» un «Pavasaris» ir veiksmīgāki, abiem iekļūstot finālā. Savukārt jaunie «Pamūšas» spēlētāji atkal pārsteidza, pārspējot pieredzējušo «Regīna» komandu papildus kārtā ar 6:5. Tā bronzas medaļas ieguva Anna Cera, Lilija Abramova un Artis Šāberts.

Finālu veiksmīgi sāka «Pavasaris» izvirzoties vadībā ar 6:0. «Nazīši» mēģināja glābt situāciju pēdējās divās kārtās, uzvarot piekto ar 3:0, bet pēdējo tikai ar 1:0 un zaudējot spēli kopā 4:6. «Nazīšiem» šoreiz sudraba medaļas – komandā spēlēja Pēteris Simsons, Egons Brazauskis un Dainis Fikss. Savukārt «Pavasarim» jau otrā uzvara pēc kārtas – komandā spēlēja Sarmīte Poškute, Aina Slucka un Aivars Vancāns.

Nākamās sacensības būs 26. martā. Tomēr jau pirms tam labākie no spēlētājiem izmēģinās spēkus 23. martā Bauskas novada Ziemas un pavasara sporta spēlēs bočē. Neskatoties uz fiziska rakstura problēmām, turnīra vadošie spēlētāji ir iemanījušies tā spēlēt, ka citiem dalībniekiem novada sporta spēlēs būs grūti ar viņiem konkurēt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Viss bija skaisti un laba tiesāšana,apbalvošana,visi ieradās sporta apavos,tikai Bauskas lielākais novusa ,,specs,, atļāvās spēlēt ielas apavos. Kauns, sieviete ,kurai nebija līdzi sporta apavi piedalījās zeķēs,bet novusa specs laida kurpēs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.