Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas novadā sarīkotas pirmās Lūgšanu brokastis

Īslīces kultūras namā piektdien, 1. decembrī, aizritēja pirmās Bauskas novada Lūgšanu brokastis. Tās organizēja pārstāvji no Bauskas novada tradicionālajām konfesijām: luterāņu, katoļu, baptistu un Vasarsvētku draudzes. Šo Lūgšanas brokastu tēma bija ģimene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās vadīja Roberts Otomers, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Bauskas iecirkņa prāvests. Lūgšanu brokastu vēsturē Latvijā un pasaulē ievadīja Pāvils Brūvers, teologs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps (2007. – 2016. g.), Liepājas bīskaps emeritus. Pasākumā piedalījās arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, deputāts Voldemārs Čačs, Bauskas slimnīcas vadītāja Margarita Epermane un citi Bauskas novadā zināmi cilvēki. Garīdznieki un ticīgie runāja par ģimenes lomu, lasīja fragmentus no Svētajiem Rakstiem un dalījās ar liecībām, ko Dievs darījis viņu dzīvē. Pasākuma muzikālais vadītājs mūziķis Pēteris Upelnieks izpildīja vairākas paša dziesmas, klātesošos ar savu sniegumu priecēja Adriana Miglāne un Otomeru ģimene ar talantīgajiem bērniņiem. Pasākuma norisi lieliski papildināja informatīvs slaids par katru runātāju.

Lai arī dažādu profesiju pārstāvji, ticīgā tauta un garīdznieki piederēja pie dažādām konfesijām, visus vienoja ticība un vērtību izpratne par ģimeni kā savienību starp vīrieti un sievieti, par patiesu mieru vienīgi Dievā un Viņa Dēlā Jēzū. Visi saliedēti vienojās kopējā lūgšanā, iestājās par savu valsti, ģimenēm, mieru pasaulē un mūsu zemē, par Bībelē paustajiem standartiem, kas ved ne vien uz laimīgāku dzīvi uz zemes, bet arī dāvā mūžīgu dzīvi.

Nodibinājumam-fondam «Žirafe» ziedotā nauda, ko samaksāja pie 11 galdiņiem sēdošie apmeklētāji, tiks izmantota, lai palīdzētu Bauskas novada maznodrošinātajām ģimenēm, sacīja fonda vadītājs, Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš. Tradicionāli katrās Lūgšanu brokastīs daļa no dalības maksas tiek ziedota labdarībai, šogad ziedojums tiks izlietots Bauskas novada ģimeņu atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgumā visu konfesiju mācītāji vadīja lūgšanu, pēc kuras vienojās tēvreizē, atnākušie saņēma svētību, un visi kopā saliedēti, iepazinuši cits citu neformālā gaisotnē, dziedāja tautas lūgšanu – Latvijas himnu «Dievs, svētī Latviju!».

Lūgšanu brokastis ir starptautiska iniciatīva, kas sākusies ASV pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Pašlaik Lūgšanu brokastis notiek jau vairāk nekā 50 valstīs. Latvijā tās tiek rīkotas jau 18 gadus, un katru gadu tām pievienojas jaunas pilsētas un novadi. Pirms četriem gadiem Rundāles pilī tika rīkotas Zemgales novada Lūgšanu brokastis, bet šogad pirmo reizi tās notika Bauskas novadā.

Lūgšanu brokastis ir pasākums, uz kuru tiek aicināti sanākt kopā pašvaldību vadītāji, skolu direktori, kultūras dzīves vadītāji, uzņēmēji un dažādu tradicionālo konfesiju mācītāji. Ielūgtajiem viesiem, sēžot pie viena galda, ir iespēja tuvāk iepazīt citam citu un veidot labas sadarbības iespējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

 1. Dievs, pasargā mūs no savtīgiem, uz bērnu ar īpašām vajadzībām un viņu ģimeņu rēķina savu politisko karjeru veidojošiem politiķiem!

  31
  24
 2. Vai tiešām maznodrošinātajām ģimenēm palīdzēs? Es nudien nevēlētos saņemt baznīcēnu reklāmas brošūru Eiropas Sociālā fonda trūcīgo pārtikas pakās. Reliģiskām organizācijām nedrīkst izticēt sociālo dienestu funkcijas. Valsts sociālo dienestu funkcijas nevajag dublēt.

  29
  28
 3. Baltu tautu Dievi ir aizmirsti. Baltu tautu Dievietes ir aizmirstas. Rabīna Mozus pirmie trīs baušļi tiek ievēroti un ebreju cilts Dievs Jahve/Jehova tiek pielūgts. Šermuļi metas no tāda skata.

  14
  26
 4. nu tiešaam,elite mielojās un izbauda, a kas mums no tā!???labāk paliek,nee! labaak nebutu te reklamejusies , un māžojušies.

  27
  25
 5. ko šajās ticīgo brokastīs dara papucis un citi savulaik komunisma ticības piekritēji un tās realizētāji valstī? Ak jā, varbūt kristīgajām konfesijām viņi šādām vajadzībām piedāvā savu domes baznīcu Viesturu pagastā, tā saucamo Mežotnes baznīcu?

  17
  23
 6. Kas tā par tradīciju Latvijā no asv pārņemta???? Kas tas par murgu, brokastu aizlūgšana???Kam baznīca palīdzējusi???Ziedojumu vācēji,savās kabatās tāda ir baznīca.

  18
  18
 7. Paskatieties uzmanīgi uz tām sejām. Ar to pietiks lai jūs neklausītos viņu vārdos.

  15
  19
 8. Palasot komentārus Bauskas novadā daudz skauģu un vientiesīšu.
  Ejat un ko izdarat savā dzīvē noderīgu. Kurš Jums liedz strādāt, palīdzēt citiem.
  Aiz katra negatīvā komentāra sēž neizdevusies dzīve?

  15
  8
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.