Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas novadu apmeklē Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi

Piektdien, 19. maijā, darba vizītē Bauskā bija ieradusies Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes pirmajā daļā, iepazīstot Bauskas novada uzņēmējdarbības vidi, vēstniece apmeklēja SIA «Vizulo» Iecavas pagastā. Tas ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar LED gaismekļu izstrādi, ražošanu un tirdzniecību Latvijas un pasaules tirgū. Uzņēmuma vērtības ir vides saglabāšana, augsta produkcijas kvalitāte, inovatīvas tehnoloģijas, energoefektivitātes un ekonomisko ieguvumu veicināšana. Uzņēmumam ir nodibināta sadarbība ar Izraēlu, SIA «Vizulo» apmeklējuma laikā piektdien noskaidroja «Bauskas Dzīve».

Turpinājumā bija tikšanās ar Bauskas novada pašvaldības vadītāju Aivaru Okmani, kur vēstniece prezentācijā guva ieskatu par Bauskas novadu.

Īslīces SOS bērnu ciemata apmeklējums. Attēlā – vēstniece Šārona Rapaporta-Palgi vidū, ciemata direktors Gatis Matulēvičs no labās. Foto: Ivars Bogdanovs

Šāronas Rapaportas-Palgi darba dienas programmā bija arī Īslīces SOS bērnu ciemata apmeklējums, kas ir starptautiskas organizācijas „SOS-KINDERDORF International” sastāvā un darbu Latvijā uzsāka 1997. gada jūlijā. Organizācijas misija ir rūpēties par bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, veidojot ģimeni un rūpējoties par viņu nākotni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstniece bija arī piemiņas memoriālā „Sinagogas dārzs” Rīgas ielā 35 Bauskā. Memoriāls ir veltījums Bauskas ebrejiem, kas gadsimtiem dzīvoja šeit un cēla šo pilsētu un kurus 1941. gadā nogalināja nacisti. Piemiņas memoriāls „Sinagogas dārzs” izveidots, pateicoties Bauskas ebreju pēcteču Izraēlā, ASV un Lielbritānijā iniciatīvai, ziedojumiem, Bauskas novada pašvaldības, Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes atbalstam.

Vizītes noslēdzošajā daļā vēstniece Šārona Rapaporta-Palgi piedalījās atjaunotās ekspozīcijas „Ebreji Bauskā” atklāšanā Bauskas muzejā.

Pirms Šārona Rapaporta-Palgi 2021. gada oktobrī sāka strādāt Latvijā, viņa bijusi Izraēlas Ārlietu ministrijas Eiropas nodaļas Ziemeļeiropas departamenta direktore, vēstīts Izraēlas vēstniecības vietnē embassies.gov.il. Foto: Ivars Bogdanovs

Plašāk lasiet „Bauskas Dzīves” drukātajā izdevumā otrdien, 23. maijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Tad, kad tu atbildēsi par visiem saviem naida komentāriem, ko te visu laiku raksti gandrīz pie katras publikācijas! Lūk, tad!

  8
  7
 2. vai tie, kuri ziedoja piemiņas memoriālam “sinagogas dārzs” tagad paši arī sakopj to, vai kaut algo šīs vietas sakopējus? Jeb kārtējo reizi tas notiek no novada budžeta?

  5
  2
 3. jau drīz gaidam “‘ īpašo ” pēcteču pieteikumus uz kompensācijām par īpašumiem .

  2
  3
 4. Ko varat te ņemties, riebekļi!? Jums tiešām liekas, ka vienas nelielas piemiņas vietas ierīkošana (turklāt, galvenokārt par ziedotāju naudu) un zāles nopļaušanas dažas reizes gadā nodara jums tik lielus zaudējumus, ka tāpēc jāpaliek par pilnīgiem lopiem?

  5
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.