Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas peldbaseins nosvin savu piekto jubileju

Piecu gadu jubilejas pasākums notika Bauskas baseinā 27. janvārī. Sanākušie atcerējās baseina tapšanas gaitu, ko varēja vērot arī video, godināja labākos darbiniekus un peldētājus, kā arī iezīmēja tuvākajā laikā baseinam nepieciešamo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā pasākuma daļa bija stafešu sacensības. Jaunie peldētāji sadalījās četrās komandās – gan meitenes, gan zēni, un divreiz katrs nopeldēja stafetes 50 metru distanci. Pirmajā stafetē bija dažāda stila peldējumi, savukārt otrajā bija brīvais stils – kā vēlas, tā peld. Katram no dalībniekiem bija maza balva par dalību.

Savukārt četriem jaunajiem peldētājiem balvas pasniedza Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis – šīs balvas bija par panākumiem jau Latvijas mēroga sacensībās. Balvas saņēma Miks Dzintars Paulovičs, Kārlis Duklavs, Sabīne Zibale un Monta Kalniņa. Balvas saņēma arī peldēšanas treneres Tatjana Lipska-Duklava un Līga Irmane-Švāģere.

Nosauca arī baseina apmeklējuma datus. Piecu gadu laikā baseinā bijuši 103 429 individuālie bērnu apmeklējumi un 96 702 pieaugušo maksas apmeklējumi. Baseins par maksas apmeklējumiem ir iekasējis 463 706,53 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta skolas direktore slavēja baseina kolektīvu par prasmi strādāt un uzturēt baseinu. Balvas par labu darbu saņēma Irina Beļska, Gunta Guste, Tatjana Lavrecka, Dace Bračka, Sanda Rimkeviča, Valdis Arcimovičs un Sigita Platā. Direktore norādīja, ka jau pirmajā konkursā, kad pieņēma baseina darbiniekus, izdevies iegūt stabilu kolektīvu, kurš šo gadu laikā ir maz mainījies. «Savulaik apmeklējām citas sporta bāzes, kur ieguvām zināšanas un pieredzi par baseina darba organizāciju,» atcerējās B. Grantiņa.

Balvas pasniedza arī centīgākajiem peldētājiem – Annai Pilinovičai, Staņislavai Boķei, Laimai Grišulei, Jānim Dzenim, Jānim Olenderim, Aivaram Zariņam, Mucenieku ģimenei, Dzintrai Vēverei, Rudītei Pokšanei. Herbertam Muceniekam pateicās arī par padomiem baseina tapšanas laikā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka baseina uzcelšana pati par sevi sagādāja svētku izjūtu iedzīvotājiem, jo katrs apmeklējums ir kā mazi svētki. Arī viņš pateicās baseina kolektīvam par labu darbu un baseina saglabāšanu vislabākajā kārtībā. Baseina kolektīvam par darbu paldies sacīja arī Saeimas deputāts Arnolds Jātnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Izjūtu lepnumu, ka arī no manas puses kā domes deputātes ir ielikta maza daļiņa darba, lai baseins taptu,» pauda Inita Nagņibeda, kas pasākumā pārstāvēja arī Bauskas Valsts ģimnāziju. Viņa pastāstīja, ka baseinā savas prasmes uzlaboja arī programmas «Sporto visa klase» audzēkņi, kas savulaik sāka mācīties peldēt Pasvales baseinā, bet turpināja Bauskā.

Sveica arī Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja un Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva. «Šeit vienmēr katrs ir gaidīts un jūtas gaidīts,» tā V. Ieleja. Savukārt B. Grantiņa norādīja, ka V. Ieleja ir aktīva peldēšanas aerobikas nodarbību apmeklētāja.

Atcerējās arī baseina tapšanas gaitu un notikumus. Sanākušie varēja skatīt videoierakstus no piecus gadus senas pagātnes. B. Grantiņa norādīja, ka aktīvākie iniciatori, lai baseins taptu, bija kādreizējās Bauskas novada domes pārstāvji Mārtiņš Vilciņš un Ineta Jakubone. Savukārt M. Vilciņš novērtēja, ka baseins lielā mērā tapa, pateicoties B. Grantiņas neatlaidībai un spītībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore uzsvēra arī būvnieku SIA «Arbora» ieinteresētību un aizrautību baseina tapšanas gaitā. Pasākumā piedalījās uzņēmuma darbu vadītājs Aigars Vērdiņš, kurš pateicās par atmiņām un atzina, ka pašam ir izjūta, ka baseins tapis pavisam nesen, nevis pirms pieciem gadiem.

Noslēgumā sporta skolas direktore atgādināja gan novada vadībai, ka laiks iet un nepieciešami arī uzlabojumi un modernizācija. «Vislielākā sāpe ir elektronika, par ko ir jādomā kopā ar domi un deputātiem,» tā B. Grantiņa. Viņa izteica arī vēlējumu, ka tuvākajā laikā viņas dzimtā izglītības iestāde – Vecsaules pamatskola – beidzot iegūs arī savu sporta zāli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Laiks ir pienācis,pensija viss,tagad ir laiks jaunākiem,pietiek torčīt atbrīvojiet vietu.

  17
  6
 2. Kādi prieki,valsts parāds42.miljardi un uz vienu idzīvotāju22000eur,te ir par ko papriecāties.

  11
  9
 3. citu,somiem uz vienu iedzīvotāju ir 800,eur,un Dānijai 1400eur,Latvija vienkāši izcila.

  8
  7
 4. Atkal cirvis ( Letiņš ) zem dažādiem nikiem komentē te par valsts parādu kuru viņš trīsreiz pārspīlē, te par pašizdomātiem cipariem.

  Mērķis diskreditēt Latviju. Pelni savus Jūdas grašus un uzmanies no lidmašīnu izplūdes gāzēm, ka nenoindē Tevi, folijcepurniek ibio

  20
  8
 5. tu ibio ,apskaties ytubā 2021.gada dati par valstu parādiem,vari tur draudēt ja kas nav pareizi.

  3
  6
 6. Ejiet peldēt, nevis ņurdiet! Vairosies mundrums, prieks un darba ražīgums. Tas ir liels labums Bauskai, ka ir baseins un skaists baseins. Pieci gadi paskrējuši ātri gan.

  22
  1
 7. ārstiem,skolotājiem,policistiem nevar algas samaksāt pienācīgas,te par baseinu priecājās!

  7
  13
 8. Saceļ dārgas būves uz parāda,tad priecājās,kādi mēs bagāti,pie ārsta jāgaida mēnešiem,rēķini par apkuri neadekvāti augsti,pensijas mazas ,zāles dārgas,kāds uzdrošinās kautko te slavēt,nabadzīgākā valsts eiropā,kauns!

  26
  7
 9. Beidz nu,tautiet,cepties!Ārsti pelna, ka nu tikai,tik prasa un prasa vēl.Nu tāda tiem ārstiem daba…Policija arī sapucējies,re,tikko jaunas formas un citi pribambasi iepirkti.Skolotaji arī-nu kā māca tā maksā,un vispār laiks jau pāriet uz tālmācibām…Tā, ka jāpriecājās,ka uzcēluši baseinu,un pat ūdeni ielaiduši,lai pilsētas jauniešiem ir ko darīt.

  15
  11
 10. Galvenais,ka no kaimiņvalsts nepalaiž,kādu kindžalu , ar baseiniem un vēl citām dārgām būvēm,būsim ļoti parūpējušies par sevis aizsargāšanu.

  3
  4
 11. Es atvainojos, bet kāpēc vispār ir vajadzīgs kaut kāds speciāls pasākums baseina “jubilejai”? Nav kur naudu likt citur, ka jārīko bezjēdzīgi pasākumi?
  Forši, ir 5 gadus.. un? Ne jau tāpēc ļembasts jātaisa.

  28
  8
 12. Paldies , ja vadība prot novērtēt paveikto un izteikt pateicību apkalpojošam personālam . Prieks nākt uz darbu .

  9
  2
 13. Dace izskatās ,ka tu esi mēnessardzīga 2.naktī komentārus raksti,aizej pie psihiatra!

  7
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.