Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas rātslaukumā Zāļu tirgū ielīgo Jāņus

Bauskas kultūras centrs 22. jūnijā Bauskas rātslaukumā rīkoja Zāļu dienas tirgu, kur ne tikai piedāvāja iedzīvotājiem iepirkties, bet arī sarīkoja folkloras kopu un tautas deju kolektīvu uzstāšanos, tādā veidā ielīgojot Jāņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Zāļu tirgu Bauskā ieradās vairāk nekā 30 tirgotāju. Piecu stundu laikā cilvēki gāja un nāca, mazā straumītē plūzdami uz tirgus vietu no visām pilsētas malām. Bauskā ceturtdienas pēcpusdienā bija vērojami arī auto sastrēgumi.

Foto: Uldis Varnevičs.

Individuālās aktivitātes nodrošināja Tautas lietišķās mākslas studija «Bauska», kas piedāvāja gan apgleznot papīra maisiņus, gan izmēģināt vienu no senākajiem amatiem pasaulē – kļūt uz brīdi par audēju, celojot izmantojot vienu no senākajiem pasaules aušanas rīkiem – četrkantainas plāksnītes ar caurumiem stūros.

Kristaps Jakuška darina sev grāmatzīmi. Foto: Uldis Varnevičs.

Šī aktivitāte bija iepatikusies Kristapam Jakuškam, kuram ir desmit gadi un viņš mācās Bauskas Valsts ģimnāzijā. Zēns mācību gada laikā darbojas arī Bauskas Bērnu un jauniešu centra robotikas un lego pulciņā. Zēna vecmāmiņa Erēna Jakuška vērtē, ka bērnu vecumā darbošanās ar dažādām aušanas tehnikām ir noderīga pirkstu vingrināšanai visiem bērniem – zēns vai meitene. Tā arī šoreiz K. Jakuška izmēģināja un aktīvi iesaistījās darbībā, izgatavojot paša rokām grāmatzīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siera izstrādājumus Zāļu tirgū piedāvāja gan tikai Brunavas pagasta zemnieku saimniecība «Krišjāņi», pie kuru stenda bija praktiski nepārtraukta rinda, bet vienīgais dzīvā alus piedāvātājs bija atbraucis no Cesvaines. Populārākais pirkums tirgū bija saldējums. Apmeklētājus iepriecināja vēja zvaniņu piedāvājums, bet citādi aptaujātie atzina, ka Zāļu tirgus atmosfēras tomēr pietrūcis.

Foto: Uldis Varnevičs.

Pārdevēji bija priecīgi par iespēju tirgoties Bauskas rātslaukumā pirms Līgo vakara, bet reizē atzina, ka šogad esot jūtams, ka cilvēkiem naudas ir mazāk. Esot sajūta, ka pa ziemu izveidojusies lielāka plaisa starp tiem cilvēkiem, kam naudas tiešām ir daudz, un tiem iedzīvotājiem, kas ļoti rēķina, kā izdzīvos savu mēnesi. Un Bauskas rātslaukumā esot bijis jūtams, ka pārliecinoši lielākā daļa atnācēju nav tie, kas var nedomāt par preces cenu. «Kā atrast to vietu, kur tie bagātie ļauži pulcējas?» ironizēja viena no pārdevējām.

Rātslaukuma apmeklētājus sagaidīja Bauskas kultūras centra folkloras kopa «Trejupe», kas sanākušos izklaidēja ar stāstiem un dziesmām. Savukārt noslēgumā uzstājās Ceraukstes folkloras kopa «Laukam pāri».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar dejām tirdziniekus pārsteidza Tautas deju ansamblis «Jandāls», kas skatītājiem piedāvāja dejas, kuras bija neparastākas – dejoja vai nu tikai meitas, vai tikai puiši un vienā no dančiem bija uz trīs meitām viens puisis. Katru reizi kaut kas citādāks. Savukārt vidējās paaudzes deju kolektīvā «Mēmele» vīri spēja parādīt, ka var arī izpildīt dāmu dejas soli – dejā ar lakatiņiem vienu iztrūkstošo dāmu aizvietoja Aivars Melderis, turklāt ļoti veiksmīgi.

Tā Bauskas rātslaukumā 22. jūnijā ielīgoja Jāņus.

Visu foto autors: Uldis Varnevičs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. ar sevišķu vērienu Jāņi šajā dienā tika ielīgoti Kalna ielā, aiz kāpienā “nosprāgušas” fūres ar poļu numuriem. labi, ka mūsējie domes dunduki vēl nebija paspējuši to vienu joslu ierīkot….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.