Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas U16 basketbola komanda šogad Latvijas Jaunatnes basketbolā līgā izcīnīja trešo vietu U16 grupā.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs U16 vecuma grupā notika aizvadītajā nedēļā Mārupes sporta centra zālē gan meitenēm, gan puišiem.

Cīņā par bronzas medaļām pretim nāca ļoti nopietns pretinieks – «Bertānu Valmieras basketbola skola». Mačs notika 8. maijā un baušķenieki sāka pārliecinoši, ar vairākiem precīziem tālmetieniem izvirzoties vadībā ar 17:8. Tomēr Valmieras spēlētāji atjēdzās, sabēra baušķenieku grozā savus tālmetienus, savukārt mūsu sportistiem ne tik veiksmīgi gāja ar zonas aizsardzību. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 36:43 valmieriešu labā.

Trešajā ceturtdaļā valmierieši saglabāja vadību, bet tie uzvaras svaru kausi vēl nesliecās uz viņu pusi – baušķenieki izmisīgi spēlēja aizsardzībā un meklēja savas atslēgas pretinieku grozam. Iespējams, ka par nosacītu spēles lūzuma punktu varam nosaukt ceturtdaļas pēdējās sekundes, kad Rihards Nikolajs Maikūns raidīja bumbu grozā no savas laukuma puses, izvirzot «Bauskas BJSS» vadībā – 58:57. Beigās vairāk spēka palika baušķeniekiem, kas noslēdza maču ar rezultātu 75:69.

Uzvarētāju vienībā 16 punkti un astoņas atlecošās bumbas K. Kalniņam. 13 punkti S. E. Rudzurogam, 11 punkti un astoņas atlecošās bumbas R. Miezītim, desmit M. Caunem, pa astoņiem R. N. Maikūnam un A. Karpovam, septiņi A. Simsonam un divi T. Rimševicam.

Komandā 2021./2022. gada sezona spēlēja Toms Rimševics, Sandris Ernests Rudzuroga, Martins Caune, Dāvis Smiltnieks, Rihards Nikolajs Maikūns, Roberts Miezītis, Māris Baļčuns, Daniels Dāvids Brencis, Jānis Barāns, Rodrigo Kramiņš, Kristers Kalniņš, Aleks Simsons, Aleksis Karpovs, Maikls Burmistrovs.

Treneri – Māris Šekavs, Voldemārs Pārums.