Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Baušķenieki sestdienas pievakarē pulcējas “Zemgales dižtirgū”

Sestdienas, 9. septembra, pievakarē Bauskas iedzīvotāji un viesi pirms ikgadējās «Cieres» vecpilsētas ielās tikās Rātslaukumā – jau trešajā «Zemgales dižtirgū». Īpašu gaisotni pasākumam sniedza balvu ansamblis «Ziņģes brāļi», sarunas ar Ansi Bogustovu un biedrības «Bauskas vecpilsēta» pārstāvēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dižtirgus laikā Rātslaukums tika ieskauts bērnu smieklos, čalās, mūzikā, sarunās un gardos aromātos. Jāatzīst, ka dižtirgū varēja sajust baušķenieku vēlmi būt klātesošiem notiekošajās norisēs un, kā izsakās paši apmeklētāji, «atbalstīt savējos». Gan iedzīvotāji, gan pilsētas ciemiņi izvēlējās pasākumu baudīt ģimenes lokā. Paši mazākie ar lielu prieku izmantoja bezmaksas karuseli un iespēju iegādāties dažādus bērniem paredzētus gardumus un rotaļlietas. «Zemgales dižtirgus» apmeklētāji un arī tirgotāji neslēpa prieku par labajiem un piemērotajiem laikapstākļiem.

«Svētku nekad nav par daudz,» ar pozitīvismu teic pasākuma apmeklētāja Inga Ūbele, kura novērtē plašo un daudzveidīgo tirdzniecības vietu piedāvājumu. Inga uzsver, ka priecājas par ikkatru vietējo uzņēmēju un labprāt tos atbalsta.

Kā informē Bauskas kultūras centra pārstāvji, pieteikušies dižtirgum vairāk nekā 90 amatnieku un mājražotāju. Vieni no viņiem arī «Bauskas Dzīves» uzrunātie siguldieši, kas pārstāv zīmolu «Dabas iedvesma». Bauskā «Zemgales dižtirgū» amatnieki no Siguldas piedalās jau trešo gadu, pircējiem piedāvājot iegādāties no īpaša materiāla veidotas ziedu lampas, rotaslietas un citus rokdarbus, kas jau no tāluma piesaista skatienus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mums ļoti patīk pie jums Bauskā, šeit ir pozitīvi un jauki cilvēki. Nāk klienti, kas ir jau iegādājušies mūsu produktus un pozitīvi izsakās. Vienmēr patīkami pakomunicēt ar baušķeniekiem, piedāvāt savu produkciju un jaunumus. Mēs katrreiz izmantojam iespēju piedalīties pasākumos šeit,» teic «Dabas iedvesma» pārstāve. Tirgotāja arī neslēpj, ka pieprasījums ir salīdzinoši liels un dalība pasākumā nes peļņu. «Es labprāt arī apmeklēju «Cieri» Bauskas vecpilsētā un piedalos pasākumu norisēs, bet šogad cilvēku ir tik daudz, un izskatās, ka nesanāks «izšmaukt»,» stāsta uzņēmēja.

Visgarākās rindas «Zemgales dižtirgū», saprotams, varēja novērot pie ēdiena un dažādu gardumu tirgotājiem. Piemēram, pie Skrīveru zemnieku saimniecības «Jaundimdāni» ražotā mājas siera un ar alkšņu malku kūpinātas gaļas izstrādājumu stenda rinda nebeidzās visa pasākuma laikā. Baušķenieki arī novērtēja iespēju vasaras izskaņā pamieloties ar gardajām Ineses piparkūkām, kas vestas no Dobeles. Mājražotāja piparkūkas cep jau 27 gadus un ar lielāko prieku piedalās Bauskas tirgos, viņa arī novērtē lielo pieprasījumu. Klienti pastāsta, ka pie Ineses iegādātās piparkūkas ir mīkstas, gardas un ļoti skaistas.

«Zemgales dižtirgu» un «Cieri» katru gadu ar lielāko prieku apmeklē arī Bauskas pilsētas pamatskolas skolotāja Daiga Sējēja. Daiga stāsta, ka nāk uz pasākumu gan izzināt Bauskas un tās ēku vēsturi, gan arī apmeklēt tirdziņu. «Kā radošam cilvēkam man patīk apskatīt dažādu mājražotāju un uzņēmēju piedāvājumu un vienmēr esmu atvērta iegādāties kādas jaunas rotas vai tamlīdzīgus rokdarbus,» stāsta skolotāja, «un arī priecājos un izbaudu skaisto laiku.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēku uzmanību piesaista arī priežu čiekuru produkti no Jelgavas. Jelgavnieki «Zemgales dižtirgu» apmeklē trešo gadu, pircējiem piedāvājot dažādus priežu čiekuru produktus, čiekuru un koka izstrādājumus. Uzņēmuma pārstāve Santa Hovarta stāsta: «Mums ļoti patīk Bauskā, baušķenieki ir atsaucīgi un novērtē mūsu piedāvāto produkciju. Satiekam arī pastāvīgos klientus, kas ieradušies tieši pēc mūsu čiekuru sīrupa.» Tirgotāji arī dalās par plāniem vakarā izbaudīt pasākuma programmu «Cierē», tā viņiem esot jau kā ikgadēja tradīcija.

Daži no pārdevējiem kā tirdziņa mīnusu piemin šogad nedaudz atšķirīgo tirdzniecības vietu izkārtojumu. Šogad Rātslaukuma ieejas daļa tika atvēlēta ēdinātājiem, tāpēc daudzi no tirgotājiem atradās nostāk. Uzņēmēji stāsta, ka nomaļās vietas dēļ jūt mazāku cilvēku plūsmu, turklāt tālāka atrašanās no Rātslaukuma traucējusi izjust pasākuma noskaņu.

Teksts: Paula Kirtovska

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.