Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bausku uzpoš Lieldienām

Šonedēļ pilsētvidē izvietoti Lieldienu rotājumi – lielas stiklplasta olas, zeltaini zaķi, krāsaini putni un citi dekori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa atklāja, ka Lieldienu dekoru uzstādīšana pilsētā ir noslēgusies. Šogad nolemts akcentu likt uz četriem satiksmes rotācijas apļiem, kā arī Karpa dārzu. Zālājs pie tirdzniecības centra “Rimi Bauska” šajā reizē paliks tukšs.

“Par šo vietu debatējām, bet tā kā šī teritorija ir prāva savos izmēros un visi rotājumi būtu jāakcentē uz šo vienu pļavu,  izlēmām to neaiztikt, bet koncentrēties uz to, lai no dažādām vietām iebraucot pilsētā, ļaudis pamanītu sveicienu pavasara svētkos,” sacīja D. Šķiliņa.

Viņa paskaidroja, ka pamatā izmantoti iepriekšējo gadu dekori. Lielizmēra olas pārkrāsotas, trīs iegādātas klāt. Mēmeles ielas satiksmes rotācijas aplī izvietoti putni, kas pirms vairākiem gadiem izgatavoti, pieskaņojot tos Bauskas novada vizuālajai identitātei. Savukārt mazāka izmēra dekoratīvos putnus, kas iepriekš tika iekārti Karpa dārza kokos, šogad izlemts nelikt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mēmeles ielas satiksmes rotācijas aplī sasēduši putni. Foto: bauskasdzive.lv

Gādāti arī jauni dekori. Par godu Viļa Plūdoņa jubilejas gadam izvēlēts pilsētvidi dekorēt ar saules zaķiem. Tie “izlēkājuši” pa visu Karpa dārza teritoriju un iecilpojuši arī zālājā pie novada domes administratīvās ēkas. Saules dārzā, kur atrodas Viļa Plūdoņa piemineklis, saules zaķus nav paredzēts novietot.  Jauno dekoru izmaksas D. Šķiliņa atturējās nosaukt.

Vairākus gadus Lieldienas Bauskā tika atzīmētas kopā ar Vimbu svētkiem, taču šoreiz kārtība mainīta. Vimbu svētki norisināsies 22. aprīlī.  “Kālab šāds datums ir izvēlēts, nemācēšu komentēt, jo Vimbu svētku laiku vienmēr izvēlas Bauskas Kultūras centrs, bet mēs bijām ļoti priecīgi, ka nesakrīt šoreiz šīs norises. Uzskatu, ka cilvēkiem vajag vairāk svētku, jo vairāk līksmības, jo lielāks prieks!” tā D. Šķiliņa.

Nelieli saules zaķīši izvietoti Karpa dārzā Bauskā. Foto: www.bauskasdzive.lv

“Kolosāli! Zaķi spīguļo un tajos atspīd saules zelts, kaut kas jauns un neredzēts. Olas ir pievilcīgas, tikai bail, ka kāds neizposta. Pie “Rimi” veikala tukšais laukums ir pārāk mitrs, ja tur būtu dekori, vajadzētu mīcīties pa dubļiem, bet Karpa dārzs ir atbilstošs un tuvu pie mājām,” teic Karpa dārzā uzrunātā baušķeniece Laima.

Sešgadīgā Kristena atzīst, ka ļoti patīk košās olas un izrāda, ka uz bizbizmārītes var uzrāpties un nošļūkt lejā. Viņa gaida Lieldienas un tām gatavojas, pirmdien uz bērnudārzu nesīs groziņu ar krāsotām olām.

Vairākkārt pavasara svētkiem tika dekorēts zālājs pie lielveikala “Rimi Bauska”. Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Tas viss ir skaisti un tomēr.. Gribētu tomēr to darvas karoti pielikt gan – pilsētas tālākiem galiem, protams, tiek novirzītas vecās, izbalējušās un kas pats pārsteidzošākais – netīras olas (Bērzkalnu aplī)! Varbūt ja nav, tad nevajag pa katru cenu? Cik daudz maksā nopirkt krāsu un nedaudz atsvaidzināt vai vismaz ar lupatu nomazgāt? Tas tà pat tā izdegušās Ziemassvètku lampiņas (īpaši Uzvaras ielā un uz Mūsas tilta). Kauns no pilsētas viesiem. Tiešàm varbūt šoziem vēl izkarinās??

  17
  1
 2. Ak, bet tie zaķi gandrīz nepamanāmi!!! Kur prāts ielikt tādus? Bērnudārzs gatavais, ne pilsētas pārvalde! Aizbrauciet paskatieties, kādi zaķi ir Jēkabpilī, ;šie drīzāk ir pundurtrusīši kas nu nekādi neasociējas ar Plūdoņa Zaķīšu pirtiņu. Tad no Zaķīšu pirtiņas prototipus varēja izvietot zālājā un varēja Saules dārzā saules zaķus ielikt, bet nē – Korfa dārzā.

  6
  5
 3. Ja jau mitra vieta pie Rimi, tad beidzot varētu atgriezties bijušais dīķis ar skaisto vītolu? Protams nebūtu iebildumi pret soliņiem un gājēju celiņiem, kā arī skaistu strūklaku.

  31
  1
 4. Diez cik naudas uz šiem nezin cik gadus vecajam olam tiks norakstits šogad, nu ļoti nabadzigi,ļoti, mazliet kauns.

  23
  1
 5. Jā, olas super vecas. Varbūt varēja Bauskas Mākslas skolas audzēkņiem palūgt tās apgleznot? Brīnums kā krāsainos žagarus nesasprauda, tās trīs olas uz katra apļa katram iebraucējam apliecina par šīs vietas NABADZĪBU!

  25
  1
 6. Pavisam bēdīgi gaidīt svētkus Vecumniekos, kur pat ne netīras olas vai zaķis nerada Lieldienu nosk;anu.

  6
  1
 7. Es tomēr uzskatu, ka pilsētu no kuras ir kauns rada tās iedzīvotāji.Vienmēr neapmierinātie, negatīvo runājošie utt. par to pilsētai tiešām KAUNS!

  9
  13
 8. Es braucu garām šim Karpa dārzam vairākas reizes, laikam trešajā reizē es tos pundurtrušus pamanīju. Laikam jau necienīgi tomēr Saules dārzu bez saules zaķiem atstāt.

  9
  1
 9. Atkal jau citur, kā vienmēr, labāk – Jēkabpilī un sazin kur vēl citur! Es negribu, lai Bauskā ir tāpat kā citur! Es gribu, lai ir kā Bauskā! Un, ja tev nepatīk, tad brauc tur, kur tev patīk, un nav savas negācijas un negatīvisms par visu jāpublisko!

  13
  13
 10. Tās tikai manas domas- tie zeltainie zaķi ir domāti saulainām dienām, bet , kad nomācies, tad tas zelts nespīd un zaķi saplūst ar pērno rudo zāli, spīd tikai tās baltās zāģējumu vietas- muguriņas, tās var uzreiz ieraudzīt. Tas nav nopēlums, cilvēki ir domājuši un darījuši , tas viss ir ļoti labi, un no malas jau bieži ierauga to, ko ,blakus stāvot , neredz. Varbūt to otru zaķa pusi var krāsot kaut vai sudrabainu- tad būs redzams visādos laika apstākļos.

 11. Mani favorīti ir putniņi Mēmeles ielas aplī un rātslaukuma centrālajā kokā sakārtās olas!ps:Par veco olu novirzīšanu uz Bauskas nomalēm sasmejos!

  9
  1
 12. it kā pieauguši cilvēki, bet joprojām bērna prātā. Varbūt, lielais kultūras darbinieku skaits tieši priekš bērniem kādās vietās uzstādītu zaķus, olas un citus lieldienu atribūtus, bet priekš pieauguša cilvēka tas ir banalitātes ikgadējais kalngals.

  6
  1
 13. Aicinātu visus pilsētas vaimanātājus izbraukt pa kādu lauku ceļu….
  Ne rudenī ceļi tika greiderēti, ne tagad, bet neviens klerks nerādās ar mūsu apmaksāto džipu pat uz šo akaču un bedru pusi. Nekādas intereses!!!! Dramatiska situācija pat tepat netālu Codes pagastā. Cilvēki brauc vairāk pa grāvi, nekā pa ceļu, jo tur nav tik dziļi akači. Tā nav vaimanāšana, ka viss ir slikti, bet tas, ka situācija ir dramatiska jau gadu no gada, norāda, ka klerks, kas atbild par ceļu stāvokli, ir aizsēdējies, dzerot kafiju, saņemot algu, neskatoties uz to, ka par savu darbu neinteresējas nemaz. Galvenais, lai izdevušies braucieni uz Itāliju, vai ne?

  13
  1
 14. Neesmu no tiem, kam viss vienmēr slikti, tomēr tās olas ir briesmīgas… Un tie putni Mēmeles ielas aplī arī nožēlojami. Varbūt nevajadzēja vispār – ja nav, tad nav!

 15. Palūkojiet kā Ogre māk! Mums tikmēr vecas un netīras olas.. Es neticu, ka, piem., mākslas skolas audzēkņi negribētu vai nevarētu izpausties.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.