Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bērnudārzs “Zīlīte” atzīmē 45.dzimšanas dienu

Otrdien, 27. septembrī, saulainā atvasaras dienā, pirmsskolas izglītības iestāde «Zīlīte» Bauskā atzīmēja 45 gadu jubileju. No rīta bērnudārza pagalmā pēc brokastīm valdīja rosība. Mazuļi lēkāja piepūšamajās atrakcijās un iesaistījās radošās aktivitātēs. «Prātošanas stacijā» grupiņu bērni ar audzinātāju palīdzību rakstīja un paši zīmēja apsveikumus iestādes jubilejā. Uz papīra bija gan baloni, gan kūka, gan puķes, gan gadskaitlis. No ziediem tapa arī gadskaitlis, par atnestajām puķēm audzinātājas pateicas audzēkņu vecākiem. Citā stacijā audzēkņi lika puzli – putniņu zīlīti un bērnudārza ēku ar šādu nosaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» aprunājās ar audzēkņiem, jautāja, ko viņi novēl bērnudārzam dzimšanas dienā. «Zaķēnu» grupiņas piecus sešus gadus vecie mazuļi atzina, ka 45 gadi ir ļoti daudz, vēlēja iestādei dāvanu, «kaut ko labu», «paklausīgus bērnus, jo tie neklausīgie nav labi». Svētku priekam bija iespēja nofotografēties ar cūciņu Pepi un Vienradzi, kuru tērpos bija «pazudušas» audzinātājas. Savukārt «Sporta stacijā» varēja labi izkustēties, ejot rotaļās ar Tīģeri, dārzā meklējot ložņājošo bitīti un darot daudz ko citu aizraujošu.

Te pēkšņi no bērnudārza iznāca liels sarkanais Dusmīgais putns, kurš piesaistīja audzēkņu nedalītu uzmanību, «patika visvairāk», turklāt bija dāsns – katram bērnam un darbiniekam tika jubilejas medaļa.

Savukārt pēcpusdienā pašiem darbiniekiem kopā ar ciemiņiem bija iespēja svinēt svētkus. Pirmsskolas skolotājas Agnese Drēgne un Valērija Šulte vadīja jubilejas pasākumu. Filiāles dažādu grupu mazuļi kā dažādi kukaiņi «ielidoja» zālē, ikvienam palīdzot atvērties priekam un kaut domās atgriezties bērnībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja, nodaļas metodiķe Baiba Šumina, kā arī Antra Ozoliņa, Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja.

A. Okmanis sacīja: «45 gadi ir labs pusmūža vecums, kad jau var atskatīties un saskaitīt paveiktos darbus, augļus. Jūsu gadījumā tie ir audzēkņi. Tā ir pirmā iestāde, kur iedzīvotājs saņem pirmo pašvaldības pakalpojumu savā mūžā.»

Pašvaldības apbalvojumu «Atzinības raksts» saņēma ilggadējās darbinieces Ingrīda Kulbe, kas gan uz vietas nebija klāt, un Arkādija Pekulesa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PII «Zīlīte» vadītāja Olita Strazdiņa svētku reizē sacīja: «Iztēlojos iestādi kā jauku dāmu ar otro jaunību. Algas ir tādas, kādas ir, bet jūs esat šeit, bez jums, kolēģi, nekas te nenotiktu.»

Priekšā tika aicinātas ilggadējās darbinieces, minot iestādei veltītos darba gadus. Daudzas dāmas bērnudārzam bijušas un ir uzticīgas gadu desmitiem, citai tā bijusi pirmā darbavieta un ir arī pašlaik, kā vadītājas vietniecei Gintai Trubačai, kas te nostrādājusi 34 gadus. Savukārt 38 gadus te strādā sporta skolotāja Aija Smilga. Ilggadējās darbinieces tika pie titula «Gudrās pūcītes».

Iestādes pirmā vadītāja Biruta Dzene bija jau paguvusi izstaigāt bērnudārzu, lai salīdzinātu «toreiz» un «tagad», atminoties 1977. gadu, kad «nebija ne tādu mantu, ne mēbeļu». «Cik skaista iestāde! Bērnudārzs bērnam ir pavisam cita pasaule, pavisam cita vide, audzināšana un mācīšana. Tā ir sarežģīta iestāde. Sākumā visi kopā mācījāmies, kas ir bērnudārzs un kā tajā visam jānotiek,» pauda B. Dzene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēcpusdienā uz ielas daudzi bērni kopā ar vecākiem devās mājup, kā pazīšanās zīmi un apliecinājumu par priecīgi aizvadītu dienu vicinot bērnudārza jubilejas medaļu.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā “Bauskas Dzīve” piektdien, 30. septembrī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kauns, pat uzvārdus neprot uzrakstīt. Atzinības raksts Ingrīdai Gulbei, Ingrīda ir Kulbe!!!!

  2. Sirsnìgi pateicìbas vàrdi vismìĺàkai,jaukàkai un iejùtìgai “Càlìšu”mammai Iritiñai.Nezinu nevienu citu audzinàtaju ,kura lolotu un mìlètu bèrniñus kà to dara Irita.

    10
  3. Mans bērnudārzs bija “Pienenīte”,kur gadus atpakaļ pēcāk bija Kristīgā skola,blakus Luterāņu baznīcai!Tas 80to beigas..

  4. 1986.gadā beidzu šo bērnu dārzu! Labas atmiņas. Lai jauki iet bērniem, auklītēm, audzinātājām, pavārēm un citiem darbiniekiem!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.