Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: biedrības «Mums pieder pasaule» organizētais festivāls «Ko šodien?» Svitenē iedvesmo jauniešus

Aizvadītajās brīvdienās, no 30. aprīļa līdz 1. maijam, Svitenes muižas parkā norisinājās izglītojoši izklaidējošs festivāls «Ko šodien?», ko organizēja jauniešu biedrība «Mums pieder pasaule» sadarbībā ar vairākām novada nevalstiskajām organizācijām un Svitenes tautas namu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Daļa festivāla dalībnieku fotografējās pie Svitenes pils ēkas. Publicitātes foto

Sarīkojuma laikā jaunieši varēja apmeklēt dažādas meistarklases, piedalīties diskusijās, kā arī svaigā gaisā baudīt kopā būšanu un socializēšanos, iepazīstot citam citu.

Biedrības «Laiks jauniešiem» valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis klātesošos uzrunāja par tēmu «Mana izvēle dzīvot laukos un iedrošinājums to darīt citiem». Gints atklāja savu dzīves stāstu par to, kā viņš pats nonāca un nolēma savu dzīvi veidot laukos, kā arī iedvesmoja jauniešus nebaidīties no dzīves laukos.

Nodibinājuma «ViedDoma» organizētajās paneļdiskusijās to vadītājs Kaspars Kalējs uz pirmo diskusiju «Uzņēmējdarbība laukos» bija uzaicinājis Bauskas novada vietējos komersantus – dārzeņu konservu ražotāja SIA «Kronis» vadītāju Aivaru Svarenieku un dabīgas pārtikas ražotājas SIA «Keefa» vadītāju Robertu Cešeiko. Diskusijas viesi klātesošajiem atklāja savu pieredzi, veidojot uzņēmumu laukos, stāstīja par uzņēmējdarbības specifiku lauku ražotnei, kā arī sniedza praktiskus ieteikumus jauniešiem, kā rīkoties, ja nākotnē ir vēlme veidot uzņēmumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrajā diskusijā «Jauniešu nodarbinātība un brīvprātīgā darbs laukos» piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane un biedrības «Jaunatne smaidam» izpilddirektors Renārs Manuilovs, lai informētu par jauniešu nodarbinātības iespējām Bauskas novadā, brīvprātīgo organizāciju nozīmi un iespējamajiem ieguvumiem, kā arī par tendencēm Bauskas novada jauniešu nodarbinātībā.

Jaunsardzes «stacijā» instruktors Raivis Naumovs kopā ar jaunsargiem sniedza drošības instruktāžu, apmācīja jauniešus darbībās ar ieročiem, kā arī pastāstīja par dažādajām iespējām un ieguvumiem, darbojoties Jaunsardzes kustībā.

Festivālā darbojās dažādas darbnīcas, sev piemērotas aktivitātes varēja atrast katrs sarīkojuma dalībnieks. Darbnīcās «Iederēšanās un savstarpēju attiecību veidošana intravertiem un ekstravertiem» un «Kā sevi motivēt?» eksperte Dace Siliņa jauniešiem stāstīja, ko darīt, lai vieglāk iekļautos dažādos kolektīvos, kā sevi motivēt darbam, kā sarunāties ar intravertiem un ekstravertiem cilvēkiem, kā ari sniedza citus noderīgus padomus veiksmīgai sadarbībai, darbam kolektīvā un sevis attīstīšanai.

Vairāk par dažādām izklaidēm festivālā lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā izdevumā 3. maija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.