Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Čehijas vēstniece Latvijā Jana Hinkova apmeklē Bauskas novadu

Atšķirīgu dienu no ierastajām Bauskas novadā sagādāja Čehijas vēstniece Latvijā Jana Hinkova, kas ieradās apmeklēt Bauskas novadu – Bauskas 2. vidusskolu, uzņēmumus un arī Bauskas pili, kur notika izstādes «UNESCO Čehijas mantojums» atklāšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čehijas vēstniece Bauskas novadu apmeklēja 25. aprīlī – mērķis bija ne tikai iepazīstināt Bauskas novada iedzīvotājus ar Čehijas kultūru un vēsturi izstādē Bauskas pilī, bet arī norādīt uz iespējām sadarboties ar Čehiju gan uzņēmējdarbības, gan militārajā jomā. Vēstnieci pavadīja Bauskas novada delegācija, kuras sastāvā bija domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa un uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente.

Vēstniece dienu sāka ar Bauskas novada pašvaldības administrācijas apmeklējumu, kur iepazinās ar prezentāciju par novadu. Nākamais pieturas punkts bija Bauskas 2. vidusskola, kur Jana Hinkova pavadīja ilgāku laiku, apskatot izglītības iestādi un tiekoties ar skolēniem. Kopā ar vēstnieci bija Latvijas Universitātes profesore Nadežda Kopoloveca, kā arī trīs Čehijas armijas karavīri, kas dienē Latvijā NATO apvienotā kontingenta sastāvā.

Savukārt ar Bauskas 2. vidusskolu iepazīstināja direktore Vera Grigorjeva, kā arī skolēnu domes pārstāvji Nikola Smirnova, Rihards Dadžāns, Evelīna Gateža un Henrijs Kravals. Piedalījās arī valsts aizsardzības mācības pasniedzēji Andina Naumova un seržants Juris Grīslītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore pastāstīja, ka skolā mācās vairāk nekā septiņi simti audzēkņu, tai skaitā 12 no Ukrainas. Savukārt vēstniece, tiekoties ar skolēniem, uzsvēra, ka ar Bauskas pilsētu jau ir izveidojusies laba sadarbība, īpaši kultūras jomā, jo Čehijā ir Bauskas sadraudzības pilsēta Nahoda, kā arī Bauskas pilī īstenoti restaurācijas darbi sadarbībā ar Čehijas arhitektiem un restauratoriem. Viņa kopā ar savu pavadoni N. Kopolovecu arī aicināja jauniešus universitātē interesēties par čehu valodas apguvi.

Nelielu prezentāciju parādīja arī Čehijas armijas pārstāvji. Viņu stāstītais sasaucas ar tikko publicēto par Krievijas plāniem Baltijā. Kā publicēts «rebaltica.lv» mājaslapā rakstā «Kremļa plāni Baltijā: nepieļaut krievu valodas izskaušanu un NATO nostiprināšanos», tad Krievijas plāni bija nepieļaut NATO kontingenta paplašināšanos Latvijā, bet Čehijas armijas pārstāvju prezentācijā bija parādīts, ka pašlaik karavīru skaits Latvijā pārsniedz divus tūkstošus.

Par starptautiskās drošības jomu runāja arī vēstniece, norādot, ka gan Latvija, gan Čehija atbalsta Ukrainu karā pret Krieviju un reizē abas valstis uzņem arī bēgļus no Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešus savukārt interesēja Čehijas izglītības sistēma. Šajā valstī ir bezmaksas augstākā izglītība. N. Kopoloveca pastāstīja, ka virkne studentu izvēlas bakalaura studiju laikā Latvijas universitātē apgūt čehu valodu un pēc tam maģistrantūru pabeigt Čehijā. Vidēji čehu valodu gadā apgūst apmēram desmit studentu. Vēstniece J. Hinkova norādīja, ka Čehijas augstākās izglītības iestādes ir starptautiski atzītas visā pasaulē. Noslēgumā N. Kopoloveca uzdāvināja Bauskas 2. vidusskolai pašas sastādīto čehu valodas gramatikas grāmatu.

Turpinājumā visi kopā apmeklēja divus uzņēmumus. Pirmā vizīte bija SIA «Gusto» kosmētikas ražotnē, kas atstāja uz vēstnieci ļoti labvēlīgu iespaidu. Ar savu darbu iepazīstināja uzņēmuma īpašnieces Andra Katkeviča un Līga Elmane. «Tā ir ļoti laba situācija, kad jūsu darbs dod jums arī prieku,» atzina J. Hinkova. Savukārt par liepu ziedu roku krēmu viņa pauda, ka tas ir ar Latvijas vasaras smaržu.

Nākamā vizīte bija vienā no pašlaik tehnoloģiski spēcīgākajiem uzņēmumiem Bauskas novadā – proteīna un laktozes koncentrāta ražotājā SIA «Baltic Dairy Board», kas pieder Lietuvas uzņēmumam «Vilkyškiu pienine». Ar uzņēmuma darbību iepazīstināja ražotnes vadītājs Uldis Samulis un loģistikas un tirdzniecības speciāliste Līva Stroiča. U. Samulis pastāstīja, ka uzņēmumā strādā 33 darbinieki, bet pats ražošanas process praktiski viss ir automatizēts. Speciālisti vairāk kontrolē uzņēmuma darbu un pārbauda kvalitāti. Gandrīz visi strādājošie ir vietējie – U. Samulis atzina, ka virknei darbinieku ir speciāla izglītība šajā jomā, bet daudzi ir apguvuši nepieciešamās zināšanas un prasmes tepat ražotnē. Uzņēmums dienā var pieņemt līdz 800 tonnām izejvielu, bet pašlaik pieņem apmēram 350 tonnas. Savukārt notekūdeņi var būt līdz 450 tonnām dienā. Visu saražoto produkciju piegādā savam mātes uzņēmumam, kurš savukārt tālāk realizē produkciju vai to izmanto ražošanas procesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

U. Samulis pastāstīja, ka plānota uzņēmuma darbības paplašināšana, kas skars gan esošās telpas, gan būs arī jaunas. Pēc paplašināšanas beigām uzņēmumā strādās apmēram simt darbinieku.

Noslēgumā vēstniece ieradās Bauskas pilī, kur notika izstādes «UNESCO Čehijas mantojums – stilu nav iespējams aprakstīt, stils ir jāredz» atklāšana. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.