Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Cilvēka un dabas satikšanās. Rundālē skatāma Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde “Cieši klāt”

Skanot putnu balsīm un gandrīz fiziski sajūtot ziedlapiņu krišanu klusumā, ar Kates Upenieces saksofona spēlēto Raimonda Paula kanonisko «Ilgais ceļš kāpās»10. februārī Rundāles multifunkcionālajā centrā sākās mākslinieces Sarmītes Bogdanovičas izstādes «Cieši klāt» atklāšanas pasākums, portālu informēja kultūras darba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fotomākslinieces S. Bogdanovičas krāšņais un ļoti intīmais skatījums uz personības pievilcību negaidītā rakursā bija arī izstādes atklāšanas spilgtā un ļoti sirsnīgā koncerta iedvesmotājs.

Katrs no kolektīviem bija sagatavojis pirmatskaņojumus konkrēti šim vakaram. Iedvesma – sievietes Puķes.

Sievišķīgā košumā emocionālus stāstus izdejoja lietuvietes – Linkuvas kultūras centra sieviešu deju kopa (vadītāja Asta Rolanda Bietiene), viņas stāstīja par Austrumu sievietes spēju nomest savu tumšo aizsegu un ieiet no tumsas gaismā, par Ukrainas sieviešu maigo, krāšņā lakatā ievīto pasauli dejā «Romance», par košiem itāļu dejas ritmiem, kuri aicināja dejot līdzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles multifunkcionālā centra bērnu un jauniešu vokālā ansambļa jaunietes Madara, Amanda un Elza (vadītāja Māra Filipoviča) aizrāva skatītājus ar košiem priekšnesumiem no Latvijas un pasaules populāru solistu un mūziklu repertuāra.

Kates Upenieces saksofona solo ieveda pasaules mūzikas klasikas skaņās. Teātra studijas «Savējie» (režisore L. Lauskiniece) meitenes ieradās zeltainos tērpos, izkāpa no helikoptera un radīja mirdzošu ziedu vizmu. Katrs kolektīvs bija ļoti centies, lai stāsts par krāšņo ziedu dārzu kļūtu sajūtams un sadzirdams.

Kā stāsta L. Lauskiniece, Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde «Cieši klāt» būs apskatāma līdz pat 9. martam Rundāles multifunkcionālā centra zālē. Tās ir 20 ziedu un mirkļa skaistuma pilnas fotogrāfijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autore par savām neparastajām fotogrāfijām stāsta: «Foto sērija «Cieši klāt» simboliski runā par cilvēcisko nepieciešamību pieglausties dabai un ļaut, lai daba pieglaužas mums, tā iemūžina dabas un cilvēka ciešu satikšanos, kas skatītājam liek piekļauties citai realitātei, ziedlapu un citu dabas velšu romantisma noskaņai. Fotogrāfijas cieši saistītas ar izjūtām un atmiņām, kas ļauj just, kā elpo paša zieda stāsts. Pašlaik, kad laikmeta īpatnību dēļ apskāviens kļūst par retāku tuvākmīlestības formu, daba ir tā, kuru bieži vien cilvēks izvēlas, lai gūtu mieru un atpūtu.»

Sarmīte Bogdanoviča ir fotogrāfe, māksliniece un četru bērnu mamma, dzimusi un augusi Rēzeknē. Bērnība daudz vadīta arī lauku vidē, kas ir ielikusi viņas sirdī mīlestību uz mieru, klusumu un prieku. Pēc vidusskolas absolvēšanas ceļš veda uz Daugavpili, kur tika sāktas studijas Filoloģijas fakultātē, pēc kuras absolvēšanas izglītošanās tika turpināta Mākslas fakultātē. Skaistu ietekmi un izaugsmi mākslā un fotogrāfijā sniedza arī mācības Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā «Saules skola».

Māksliniece, aicinot apskatīt izstādi, saka: «Uzgleznot izjūtas un ietērpt ziedos. Tā reizēm vajag! Un neskatīties – pareizi vai ne! Ierakties skaistās izjūtās un piekļauties cieši klāt… Ziedam un viņa smaržīgajam klusumam. Svarīgi, lai sirds atrod vārdus klusumā.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.