Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Cīņas “būrī” un zaļā pļavā

Bauskas pilsētas 415 gadu jubilejas pasākumā 1. jūnijā liela daļa aktivitāšu bija atvēlēta arī sportam. Sākot no visā Latvijā labi zināmā «Ghetto Games» un noslēdzot ar Saules dārzā «Latvijas etnosporta asociācijas» sarīkotā pasākuma «Harmonijas eliksīrs» aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liels līdzjutēju atbalsts

«Ghetto games» pazīstamākā disciplīna ir ielu basketbols jeb strītbols un arī šoreiz Bauskā šajā turnīrā piedalījās apmēram simts komandas, starp tām vairākas no Bauskas un Iecavas. Baušķeniekus gan jauniešu, gan pieaugušo kategorijā pārstāvēja vienības «BK OAK/Bauska», kā arī «Juvi» komandas. Labākie panākumi bija pieaugušo «Open» grupā, kur komandā, kuras sastāvā bija basketbola kluba «Bauska» spēlētāji, ieguva trešo vietu. Šajā disciplīnā notika arī atklāšanas spēle, kad strītbolā laukumā viens pret otru devās Bauskas novada domes deputāti un Bauskas novada biedrību pārstāvji. Ar 11:6 uzvarēja deputāti, kuru labā lauvas tiesu punktu guva Līga Rimševica. Visas dienas garumā spēlētājus un apmeklētājus priecēja deju studijas «Lēra» basketbola kluba «Bauska» karsējmeitenes.

Ļoti raibi un dažādi noritēja futbola sacensības. Laukumā devās gan komandas, pa trīs spēlētājiem, gan notika individuālas cīņas un varēja pat sacensties vismazākajā «būrī», kur sēdēja viens otram pretim un mēģināja ar ātrām kāju kustībām gūt vārtus. Šeit bija pārstāvēts kupls skaits baušķenieku, turklāt no visām novada malām – no Garozas, Dāviņiem, Grenctāles un citām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visbeidzot trešais veids un šajā dienā pats populārākais – «Ghetto Fights». Dažāda veida cīņas mākslas «būrī», kuram apkārt slējās trīs pārpildītas tribīnes. Šoreiz kuplā skaitā bija pārstāvēti baušķenieki – Kristians Zvirbulis, Samanta Dorči, Mārtiņš Aukstikalnis, Ričards Ozols, Roberts Enkurs, Ralfs Krebss, Artjoms Turčinjaks, Andīne Bajāre, Roberts Eniņš. Jā, ne visiem bija uzvaras, bet te vairāk jāpabrīnās par pretinieku nerviem un izturību, kas ļoti aktīvajā mājinieku līdzjutēju atbalstā spēja savākties uz panākt uzvaras, jo savējo iedvesmoti baušķenieki devās ringā ar milzīgu atdevi.

Uzmet «saulīti»

Saules dārzā pasākums «Harmonijas kompass» bija salīdzinoši mierīgāks, bet vienalga piepildīts ar aktivitātēm. Bija dažādas bērniem pieejamas izklaides, savs dīdžejs Zāļuks un daudz dažādu aktivitāšu, tai skaitā iespēja izmēģināt viduslaiku galda spēles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenā uzmanība bija projekta «I spot sport» noslēgumam, kas vainagojies ar grāmatu, kura veltīta etnosportam un apskata astoņu etnosporta veidus, no kuriem pasākumā bija pārstāvēti četri.

Neapšaubāmi populārākais bija igauņu kīkings – šūpošanās speciālās šūpolēs ar drošības elementiem, lai nepieļautu traumas. Igauņu uzmanīgā instruktora Jāna Sārga un viņa palīgu vadībā ikvienam bija iespēja uzmest «saulīti» – veikt pilnu apgriezienu uz šūpolēm. Izrādījās, ka sporta veidam nav ierobežojumu vecuma ziņā – daudz veiksmīgāk par jauniešiem «saulītes» meta pieredzējuši vīri, kas savulaik bērnībā izšūpojušies daudzas stundas un tagad prasmes nebija aizmirsuši. Tomēr arī jaunieši, kas mācījās šūpoties pat vairākos piegājienos, «iedegās» par šo iespēju un daži veica pilnu apgriezienu vairāk nekā desmit reizes. «Lietuvas Etnosporta komitejas» vadītāja Staņislava Bajurina vadītajām ripkas nodarbībām popularitāte bija mazāka, bet tur arī nepieciešams stadiona laukums un komandas, lai aizvadītu pilnvērtīgu nodarbību.

Brauciens ar mucu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No «Latvijas etnosporta asociācijas» piedāvātajām nodarbībām bija gaidīts, ka populārākā būs nūjas vilkšana tās dažādajās versijās – divroku pie dēļa, vienroku sēžot vai stāvot vai cīņa ar garāku nūju aplī, bet negaidīti izrādījās, ka visvairāk cilvēkus pievelk mucas uz baļķa vingrinājums. Senajā sporta veidā, kas bija daudz vairāk populārs savulaik jātnieku laikos, viens no veiksmīgākajiem bija pats «Latvijas Etnosporta asociācijas» vadītājs Dmitrijs Ščegoļevs, kurš viens no retajiem spēja ar mucu aizbraukt līdz galam. Ne viens vien no apmeklētājiem piedāvājumu novērtēja atzinīgi un izteica cerību, ka arī nākotnē atkal varēs izmēģināt šādu vingrinājumu.

Reizē notika arī biedrības «Bauskas Prātnieks» piedāvātie turnīri šahā, dambretē un aklajā dambretē, kas kopā pulcēja apmēram pussimtu interesentu. Pēdējā disciplīnā veiksmīgākais bija Armands Skudra, savukārt šahā labākais bija Uldis Bušs. Dambretē visvairāk uzvaru Jānim Jegorovam, otrais Guntis Šenvalds, trešais Rodrigo Brūders, savukārt dāmām labākā bija Sarmīte Poškute un otrā Sintija Kalniņa.

Visbeidzot turpat Saules dārzā notika arī Bauskas kopienas centra «Pasta 5» pārstāvju vadītās diskusijas, kas skāra tēmas, veltītas gan vecpilsētas teritorijai, gan pilsētvidei, gan drošībai, gan kultūras mantojuma saglabāšanai un attīstībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.