Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” – Latvijas novadu skaistums un dažādība, ko izdejo 667 kolektīvi un 17543 dalībnieki

Latvijas novadu krāsas koši iemirdzas deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs”, kas iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuārā iekļautas 33 dejas, no tām trīspadsmit godalgotas jaunrades dejas un septiņas dejas no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda.

Programmā ir Rīga, kas ir īsts rīdzinieks, un vēl pieci novadu bloki, kuros pirmo reizi atsevišķi parādīts Sēlijas novads. Līdz šim visa Augšzeme un Sēlija dejoja vai nu pie Latgales, vai pie Zemgales.

Pēc pandēmijas tika veikta dejošanas nozares izvērtēšana, iepriekš stāstījis “Mūžīgā dzinēja” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš: “Cik daudz ir dejotāju, kāda ir tā vēlme atgriezties dejošanā, jo divu gadu laikā jau var ātri pierast, palikt, sēžot mājās, un neko nedarīt, un dejošanas vietā atrast citu sev nodarbi. Un jāsaka, ka mūs ieraudzītais ļoti iepriecināja, jo mēs kopā noskatījāmies 666 deju kolektīvus, un, ja mēs salīdzinām ar 2018. gadu, tad tas skaits, kas bija “Māras zemes” lieluzvedumā, bija nedaudz virs 700. Tas nozīmē, ka par apmēram 40 kolektīviem mazāk, kas, mūsuprāt, nav liels kritums.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Emocionālajā uzvedumā “Mūžīgais dzinējs” piedalās 667 deju kolektīvi, to skaitā 34 diasporas deju kopas, 17543 dejotāji. Svētku laikā sniegti četri «Mūžīgā dzinēja»  koncerti.

«Kamēr vien Latvijā un ārpus tās būs cilvēki, kas dejo, tikmēr būs deju pulciņi. Kamēr būs deju pulciņi, būs arī Deju svētki. Un kamēr būs Deju svētki, pastāvēs latvieši un latviešu valoda. Spēks, pārliecība, lepnums dejot un dzīvotprieks – tie ir Deju svētkus raksturojošie lielumi. Savukārt Dziesmu un deju svētki ir latvietības svinēšana,» teic JĀNIS PURVIŅŠ, Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” koncepcijas autors un mākslinieciskais vadītājs.

Mākslinieciskie vadītāji un koncepcijas autori – Jānis Ērglis un Jānis Purviņš
Koncepcijas un tekstu autors – Kaspars Bērziņš
Koncepcijas un video mākslinieciskās koncepcijas autore – Madara Gruntmane-Dujana
Scenārija autors, režisors, uzveduma līdzautors – Kārlis Krūmiņš
Scenogrāfijas koncepcijas autors un scenogrāfs – Didzis Jaunzems
Komponists – Rihards Zaļupe
Video māksliniece – Zane Zelmene
Projekta vadītāja – Maruta Alpa.

Piedāvājam Ingrīdas Punkas veidotu fotogaleriju no deju lieluzveduma «Mūžīgais dzinējs». «Bauskas Dzīve» starp tūkstošiem centās atrast un nofotografēt arī kādus koncerta dalībniekus no Bauskas novada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.