Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Domnieki stiprina draudzību starp Bauskas novada pašvaldību un Sačheri Gruzijā

No 26. līdz 29. oktobrim Bauskas novada pašvaldības delegācija viesojās sadraudzības pilsētā Gruzijā – Sačherē, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadu vizītē pārstāvēja novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Bauskas novada Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika, Bauskas novada domes deputāts Guntis Kalniņš un deputāte Ināra Pētersone.

Sačheres pašvaldība atrodas Gruzijas centrālajā daļā. Lauksaimniecība ir galvenā nozare, kam ir lielākais pienesums Sačheres apvidus ekonomikā. Sadarbības līgums 2016. gadā parakstīts starp Sačheri un toreizējo Vecumnieku novada pašvaldību. Tālab arī delegācijā iekļauti Vecumnieku puses pārstāvji.

Tikšanās laikā Bauskas novada amatpersonas, Sačheres pašvaldības mērs Levans Ivanašvili un pašvaldības pārstāvis Gaga Darbaidze. “Sveicam ar ierašanos mūsu pašvaldībā. Esam pagodināti kopā ar jums svinēt mūsu pašvaldības svētkus un kopīgi apmeklēt mūsu ievērojamākās apskates vietas. Ticu, ka mūsu draudzību var izvērst vēl vairāk,” savā uzrunā sacīja Levans Ivanašvili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apliecinot mūsu draudzību, kopā ar jums un pašmāju ievērojamākiem sportistiem piedalīsimies daudzfunkcionālā sporta kompleksa ēkas pamatu ielikšanā, simboliski – kapsulas iemūrēšanā. Mūsu un jūsu sadarbībai ir jābūt par piemēru nākamajām paaudzēm, lai turpinātu šo draudzību,” norādīja Gaga Darbaidze.

“Latviešiem ir teiciens “Miers baro, nemiers iznīcina”. Šobrīd ap mums daudzviet plosās kara šausmas. Šādā starptautiskā situācijā draudzīgas attiecības starp dažādām tautām ir augstu novērtētas un vērtīgas. Novēlam jūsu pašvaldībai mieru un labklājību. Apmeklējot Sačheri, jūsu ļaužu viesmīlība sasilda mūsu sirdis un piepilda mūs ar brīnišķīgiem iespaidiem par jūsu skaisto zemi! Esam gatavi turpināt savstarpējo sadarbību kultūras, izglītības un amatiermākslas jomās, kā arī attīstīt jaunus virzienus,” uzrunā vēstīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Bauskas novada pašvaldības delegācija apmeklēja svētku pasākumus. Viņi viesojās Lašas Talakhadzes vārdā nosauktajā svarcelšanas zālē, apmeklēja Akaki Tsereteli Valsts muzeju un izstāžu zāli, Paolo Jašvili muzeju Argveti ciemā un Modinakhi pili, bet vīna pagrabā “Ucha Marani” nogaršoja gruzīnu vīnu un imeretiešu ēdienus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Opīša ceļojumu n-tā sērija. Cilvēks tiešām jauki pavada vecumdienas – vīns, augļi, šašliki… Kur tad paredzēts doties novembrī?

  23
 2. Pašvaldībās strādājošiem – grūta dzīve. Vīns jādzer, cepeši jāēd… Tikmēr tauta velk vezumu.

  18
  1
 3. Šitā braukšana pieredzes apmaiņā uz Gruziju ir modes lieta. Brauc visas LV valsts iestādes,kuras var aizbraukt. Un kā nu nebūs jauki, krievu valodu pārvalda visi, vīna pagrabi iet pie sirds visiem, bet kaukāzu šašliks ir silta atmiņa vēl no vecajiem labajiem laikiem.
  Cerams Okmaņpaps no gruzīņiem labi apguva kā audzēt vīnogas un citas Gruzijai raksturīgas lietas ko ieviest novada attīstībai.

  16
  1
 4. būtu braukuši labāk uz Somiju un reāli pārņemtu kaut kādu pieredzi no turienes pašvaldībām, nevis šašlikus rīt Gruzijā.

  13
 5. Helsinkos tomēr ir tikai vienīga ielas bedrīte netālu no ostas.Tas nozīmē, ka somi neko nejēdz no ielu bedrēm un to radīšanas.Nav ko meklēt pie somiem, kur visas ēkas kā konfektes, arhitektūra ir pat elektrības stabiem, katra divdesmitā mašīna elektriska, ielu malas un pagalmi tukši no auto jo ir stāvvietas un garāžas, nav pat kovārņu jo visas atkritumu konteineru novietnes civilizētas.

  15
 6. Gaidīsim ziņas ko šī viesošanās dos arī mums.
  P.S. saprotu ka utopiska cerība. 🙂

  10
 7. Jau tagad varu pateikt, ko dos. Iztrūkumu novada budžetā ielu asfaltēšanai un skolotāju algām.

  10
  1
 8. Gruzija virzās uz ES. Jāpalīdz “brālīgajai republikai”! No sirds vēlu labu gruzīņiem!

 9. Sapnī redzēju, ka novadā naudiņa beigusies, nebūšot gada beigās pašvaldības iestādēs no kā aldziņas izmaksāt…bet domes tūristus tas protams neattur tērēties ekskursijās.

 10. Pētersones kundze galīgi neiederās ceļotāju kompānijā- laikam paņemta līdzi, lai liekus jautājumus neuzdod. Cits viss akurāt kā pad laikā- nemaz kā 30+gadi nebūtu pagājuši. Šileikai deguns telefonā, Okmanim bikses par īsām– šādi sēdēt pirmajā rindā nav glīti.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.