Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Dziesmu un deju svētku otrajā dienā atklāj Tautas lietišķās mākslas izstādi «Mēs»; dalībnieku pulkā arī baušķenieces

Dziesmu un deju svētku otrajā dienā, 1.jūlijā, Sporta ielā 2 Rīgā atklāja Tautas lietišķās mākslas izstādi «Mēs», kurā skatāmi arī Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Bauska» dalībnieču darinātie darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspozīcijā vienkopus aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. Tomēr, kā uzsver un vēsta Nacionālais kultūras centrs, tautas mākslas bagātības un daudzveidības izrādīšana nav vienīgais izstādes mērķis – izstāde uzrunā skatītājus ne tikai ar priekšmetu daudzveidību un augsto izpildījuma līmeni, bet to papildina arī izzinoša un praktiska informācija, kā arī videomateriāli, kas stāsta gan par amata prasmēm, meistariem un dažām praktiskām pamācībām. Izstādes laikā pēc svētku nedēļas interesentiem būs iespēja apmeklēt arī dažādas meistarklases, kuras notiks piektdienās, sestdienās, svētdienās.

Ekspozīcijā piedalās ap 1300 autoru (gan lietišķās mākslas kolektīvos, gan individuāli strādājoši) ar 3500 darbiem. Dalībnieku vidū arī novadnieki no Bauskas. No ekspozīcijas apmeklētājiem jau dzirdētas jūsmīgas atsauksmes, teic izstādes atklāšanā klāt bijušās Bauskas muzeja un TLMS „Bauska” pārstāves.

Mākslinieciskā iekārtojuma darba grupa: Mārtiņš Heimrāts, Baiba Vaivare, Juris Leitāns, Dace Pudāne. Izstādes norises vieta: Sporta iela 2 Rīgā (ieeja no Hanzas ielas) Darba laiks 1. jūlija līdz 30. jūlijam, katru dienu no plkst. 11 līdz 18. Brīvdienas – pirmdienas.

Visu foto un teksta autore: Ingrīda Punka. Titulattēlā – Bauskas muzeja un TLMS “Bauska” pārstāves ieradušās uz izstādes “Mēs” atklāšanu. Studijas vadītāja Aiva Linkeviča – trešajā rindā pirmā no kreisās, muzeja direktore Baiba Šulce – pirmajā rindā trešā no labās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.