Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Festivāls «Zobens un Lemess» noslēdzies; senā pilsētiņa

Noslēdzošā diena, 10. jūnijs, festivālā «Zobens un Lemess» sākās ar senās pilsētiņas aktivitātēm un četrām lekcijām. Gatis Kalniņš sniedza apskatu par Eiropas dzelzs laikmeta pilskalnu kartēšanas projektu, kurš attēlots interneta vietnē latvijas-pilskalni.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklētājiem piedāvāja arī Agra Dzeņa stāstījumu par senrakstu ziņām par zemgaļiem viduslaikos, kā arī arheologa Artūra Tomsona stāstījumu «Karošanas atspoguļojums Vartberges Hermaņa hronikā». Vispopulārākā lekcija bija Lauras Aksikas apskats par seno zemgaļu tērpu un rotām vēlajā dzelzs laikmetā, reizē bija arī tērpu demonstrācija.

Māris Braže (no labās). Foto – Uldis Varnevičs

Daļu no rotām pēc lekcijas varēja iegādāties pie meistariem senajā pilsētiņā, viņu vidū bija arī Bauskas novada Ceraukstes pagasta meistari Māris Braže un Elīna Kūla-Braže. M. Braže iedarbināja savu minicepli, kuru veidoja ar māla palīdzību bedrē zemē un nokarsēja ar plēšām.

Pēcpusdienā sekoja viduslaiku cīņas, kurās metās viesi no dažādiem vēstures rekonstrukcijas klubiem – nokārušies ar gredzenu bruņukrekliem, aizsegušies ar ķiverēm un vairogiem, vīri vicināja zobenus, vāles, cirvjus, šķēpus, un cīņas ritēja ilgāk, nekā plānotā pusstunda – ik pa brīdim iekarsuši pārīši nāca noskaidrot attiecības. Turpinājumā bija senās spēka spēles, kuras gan šoreiz pārsteidza organizatorus – ierasto apmēram desmit vīru vietā bija vairāk nekā 30 dažāda vecuma un dzimuma dalībnieku, kuriem nācās pielāgoties pašiem organizatoriem.

Visi foto: Uldis Varnevičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.