Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Folkloras kopu festivāls Codē pulcē kolektīvus no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem

Bauskas novada Codes pagastā nedēļas nogalē skanēja starptautiskais folkloras festivāls «Tik labi atkal kopā būt». To rīko Codes pagasta folkloras kopa «Dreņģeri» un tās vadītāja Ināra Grēniņa kopā ar pagasta kultūras pasākumu organizatori Solvitu Rotbergu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Visu folkloras kopu akordeonistu un vadītāju iznāciens Codē. Foto – Ivars Bogdanovs

Kopš 2005. gada festivāls notiek katru gadu. Sestdien, 3. septembrī, piedalījās arī divi kolektīvi no Lietuvas – folkloras kopa no Nemunelis Radvilišķiem un ansamblis «Melodija» no Biržu rajona Parovējos seņūnijas, tādējādi vēršot festivālu starptautisku.

Šogad mainīts saieta norises formāts. Iepriekšējos gadus tas noticis Codes pamatskolas zālē, bet šoreiz nolemts to rīkot ārā un «nest tautās», jo folkloras kopas muzicēja trīs vietās Codes pagasta teritorijā – Dāliņu ciemā, Derpeles muižas parkā, kā arī pie vietējās pamatskolas.

Derpeles muižas parkā muzicēja un dziedāja folkloras ansamblis no Nemunelis Radvilišķiem (Lietuva), «Līvenhofas muzikanti» (Līvāni), folkloras kopa «Dimzēns» no Jelgavas, kas izgrieza arī jestrus dančus. Te koncertu vēroja, klausījās un arī līdzi dziedāja sociālā centra «Derpele» iemītnieki un darbinieki, bija atbraukuši arī vairāki Codes ciema iedzīvotāji. Viens no viņiem –  Uldis Osītis bija kopā ar mazmeitiņu Madaru. Viņš teic – ja jau tepat uz vietas ir tāds sarīkojums, kālab gan skaistā dienā to neapmeklēt, iemeslu neierasties neredzot. Sabraukušie priecājās par «Derpeles» sakopto un skaisto apkārtni, daži vispār te nebija bijuši, citi pēdējoreiz – pirms gadiem četrdesmit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāliņu ciemā uz folkloristu koncertu bija sanācis daudz vietējo iedzīvotāju, kuri līdzi paņēmuši gan savus krēslus un ķebļus, gan ziedus māksliniekiem. Tik daudz klausītāju nebija nevienā no koncertvietām, pat ne centrā pie pamatskolas. Dāliņu ļaudis teikuši, ka viņi ar mākslinieku «piebraukšanu pie mājām» neesot lutināti, vienreizēja iespēja, kas jāizmanto. Gandarījums gan cieminiekiem, gan folkloras kopām – «Pūram» no Slampes Tukuma novadā un «Dvīgai» no Saulkrastiem, pašmāju «Dreņģeriem».

Savukārt pie Codes pamatskolas no plkst. 12.30 muzicēja kapela «Pēterpogas» no Brocēniem un ansamblis «Melodija» no Biržu rajona Lietuvā. Muzicēšana bija tik jestra, ka sanākušie skatītāji iesaistījās dancošanā.

Pēc tam visi festivāla dalībnieki sabrauca kopā pie Codes pamatskolas, kur izskanēja kolektīvu kopkoncerts.

Plašāk lasāms “Bauskas Dzīves” drukātās versijas 6. septembra numurā.

Derpeles muižas parkā spēlē “Līvenhofas muzikanti”, danco “Dimzēns”. Foto – Ivars Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.