Basketbola derbiju starp Bauskas un Iecavas pilsētām šovasar ir papildinājuši futbolisti – Latvijas futbola federācijas Latvijas čempionāta Dili Dali 3. līgā šogad spēlē gan «Bauskas BJSS/Mēmele» vienība, gan «FK Iecava» komanda, kas pirmo spēli savā starpā aizvadīja Bauskā.

Tā nu 2. jūlijā pienāca jaunā gadsimta vēsturiskais brīdis, kas Latvijas čempionāta spēlē tikās Bauskas un Iecavas pilsētu futbola vienības.

Baušķenieki centās vairāk iziet sitienu pozīcijās ar saspēlēm gandrīz līdz pat pretinieka vārtiem, kamēr iecavnieki neskopojās ar sitieniem no tālākas distances. Jāatzīst, ka arī baušķenieki vairākas reizes uzsita no lielāka attāluma, bet precizitātes trūka katastrofāli. Sākumā abas vienības apmainījās ar sitieniem pa vārtu pārliktņiem – vispirms iecavnieki norībināja pa Arda Māska sargātajiem vārtiem un tūlīt pēc tam jau bumbu trieca uz priekšu baušķenieki. Emīlam Ēvaldam Jemeļjanovam pietrūka dažu centimetru, lai bumbu pārķertu, bet šoreiz atkal glāba vārtu pārliktnis.

Spēle mainījās 32. minūtē, kad «FK Iecava» spēlētājs Aleksandrs Jasutis no tālas distances izsita pa pretinieku vārtiem ne pārāk spēcīgu, bet tālu sitienu. Neveiksmīga vārtsarga sākuma pozīcija, kas liedza laicīgi atgriezties vārtos un raidījumu noķert – un iecavnieki vadībā ar 0:1.

Baušķenieki gan nemeta plinti krūmos un jau turpinājumā sagrieza riktīgu virpuli pie viesu vārtiem, bet bumba spītīgi nelīda iekšā. Pat ja sanāca līdz pat trīs sitieniem uz vārtu pusi vienā uzbrukumā. Iecavnieki cēlās un krita, bet bumba vārtos netika.

Otro puslaiku gan pozitīvāk sagaidīja baušķenieki – varēja just, ka sākumā Iecavas spēlētāji bija vairāk spēka izlikuši un uz to uzsvēra arī «Bauskas BJSS/Mēmele» treneris Arturs Kupčiuns – jāspiež uz tempu, jo baušķeniekiem spēka vairāk. Spiediens uz vārtiem turpinājās, bumba vārtos negāja. Tad iecavniekiem palīgā atnāca lietus gāzes, kas samazināja spēles tempu un atvēsināja spēlētājus. Tiesa, ne rakstura ziņā – 70. minūtē dzelteno kartīti baušķeniekiem dabūja Svajunas Fokas, bet iecavniekiem sarkano – A. Jasutis.

Spēles likteni ar kārtējo ne pārāk spēcīgo, bet tomēr precīzo tālsitienu vārtu tālajā zemajā stūrī izšķīra «FK Iecava» uzbrucējs Raimonds Ivenkovs. Baušķeniekiem revanšēties tā arī vairs neizdevās.