Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules leģendas – jau jūnija vidū Biržos

15. jūnijā Biržu rajona Kiluču pussalā uz skatuves kāps četras pasaulslavenas zvaigznes – Bonija Tailere, Samanta Foksa, Sūzija Kvatro un Niks Keršovs.

Biļetes uz koncertu iegādājamas https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/133941
«Bauskas Dzīves» lasītājiem ir iespēja tik pie biļetēm ar 25% atlaidi.
Atlaižu kods bilesuparadize.lv – PARTNERI

Rokenrola karaliene

Ar Detroitā dzimušo Sūziju Kvatro jeb Sūzanu Keju Kvatro, pirmo, kas izlauza ceļu sievietēm rokmūzikas pasaules virsotnē, iespējams, iepazīstināt nav vajadzības pat tos, kam ar mūziku maz sakara.

Mūziķu ģimenē dzimušās rokenrola karalienes pirmā publiskā uzstāšanās notika viņas tēva džeza grupā «The Art Quatro Trio». Sūzija tolaik bija astoņus gadus veca un jau spēlēja bungas. 14 gadu vecumā viņa kopā ar māsām izveidoja meiteņu rokgrupu «The Pleasure Seekers» un ierakstīja trīs singlus. 1971. gadā viņa pārcēlās uz Angliju, lai sadarbotos ar producentu Mikiju Mostu, un drīz pēc tam jau kopā ar grupu «Thin Lizzy» iesildīja publiku «Slade» pirmajā lielajā turnejā.


Par tramplīnu uz mūzikas Olimpu kļuva iepazīšanās ar radošo duetu N. Činu un M. Čepmenu, kuru viņai sacerētais singls «Can the Can» uzreiz sasniedza «topu» virsotnes Lielbritānijā, Japānā un Austrālijā.
Amerikā lielu popularitāti dziedātājai nodrošināja 1978. gadā kopā ar Krisu Normenu duetā ierakstītā dziesma «Stumblin’ In», kas ASV mūzikas topos ieņēma ceturto vietu.
Karjeras laikā S. Kvatro ir izdevusi 15 studijas ierakstu albumus, desmit izlases un vienu koncertalbumu, tika pārdotas vairāk nekā 55 miljoni viņas ierakstu kopijas. Viņa ir ne tikai mūziķe un dziesmu autore, bet arī aktrise un dzejniece, ir izdevusi savu dzejas un atmiņu krājumu. Sūzija Kvatro ir viena no pirmajām daiļā dzimuma pārstāvēm rokmūzikas vēsturē, kura izveidoja vīriešu grupu. S. Kvatro joprojām tiek uzskatīta par etalonu visām sievietēm, kas spēlē elektrisko ģitāru un dzīvo lieliskajā roka pasaulē, bet viņas izpildītās dziesmas ir kļuvušas par pasaules rokmūzikas klasiku.

Zvaigžņu koncerta deserts – Niks Keršovs

Pirmo reizi Kilučos ieradīsies Niks Keršovs. Bristolē dzimušais britu mūziķis, producents un komponists kļuva slavens 1984. gadā, kad viņa dziesma 62 nedēļas atradās Lielbritānijas singlu topa augšgalā, apsteidzot pārējos tā laika solo izpildītājus.

Nik Kershaw plays a Riddle at the Rewind Festival, Scone Palace, Perth, 22 & 23rd July, 2017 Picture: Martin Bone 23/07/2017

Nika fani joprojām dzied «The Riddle», «I Won‘t Let the Sun Go Down on Me», «Wouldn‘t it Be Good», «Dancing Girls» un citas dziesmas. Viņš ir arī daudzu hitu, tostarp 1991. gada Lielbritānijas dziesmas numur viens «The One And Only» autors, kuru izpildīja Česnijs Lī Houkss.
Par savas karjeras sākumu dziedātājs ir pateicīgs vecākiem, kuri pamanīja viņa muzikālās dotības, un desmit gadu vecumā aizveda dziedāt korī. Pēc tam spēlēja bērnu teātra grupā, bet 14 gadu vecumā no vecākiem saņēma dāvanu – ģitāru.
Viņa zvaigzne iemirdzējās, kad Niks parakstīja līgumu ar «MCA Records», izdeva singlus «I Won’t Let the Sun Go Down on Me» un «Wouldn’t it Be Good», kas Apvienotās Karalistes topos ierindojās ceturtajā vietā un uzreiz padarīja viņu populāru ne tikai dzimtajā Anglijā. Drīz pēc tam Niks izdeva savu debijas albumu «Human Racing», kurā tika iekļauti singli «Dancing Girls», tāda paša nosaukuma dziesma «Human Racing» un dziesmas «I Won’t Let the Sun Go Dawn on Me» kaverversija.

Ar savu balsi, dziesmām, ļoti stilīgajiem videoklipiem un pievilcīgo ārējo izskatu Niks ir ieguvis milzīgu popularitāti visā Eiropā. Drīz pēc tam viņš sāka koncertēt ne tikai Vecajā kontinentā, bet arī Kanādā, Austrālijā, Japānā un ASV.

Dziedātājs ir sadarbojies ar Klifu Ričardu, Lulū, Ronanu Kītingu, Džeisonu Donovanu, Niku Kārteru, Maiklu V. Smitu, Sia, Geriju Bārlovu, Boniju Taileri un daudziem citiem slaveniem mūziķiem, ir ierakstījis kopdziesmas ar Toniju Benksu no «Genesis» un Eltonu Džonu.

«Odziņa uz četru mūziķu tortes»

Šķiet, ka daudzu visgaidītākā «odziņa uz četru mūziķu tortes» ir Apvienotajā Karalistē dzimusī Bonija Tailere.

2018 © Tina Korhonen/ www.tina-k.com

Bonijas zvaigzne iemirdzējās 1976. gadā ar hitu «Lost in France», bet gadu vēlāk viņai tika veikta balss saišu operācija, un sešas nedēļas viņai nācās klusēt. Satriektā dziedātāja bija pārliecināta, ka viņas tikko iesāktā mūziķes karjera ir beigusies. Taču, par pārsteigumu, viņas jaunā piesmakusī balss vēl vairāk valdzināja klausītājus. Par to liecināja drīz pēc dziedātājas atlabšanas topu augšgalus sasniegusī dziesma «It’s A Heartache» un līguma noslēgšana ar «CBS» kompāniju.
Viņas albums «Faster Than the Speed of Night» tika iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā pirmais sieviešu ieraksts, kas debitējis Apvienotās Karalistes pārdotāko albumu saraksta augšgalā.

Bonijas dziesmu autors ir daudzkārt godalgotais Džims Steinmens. Viņu sadarbības rezultātā tika izdots albums «Faster Than the Speed of Night», kas pasaulei uzdāvināja leģendāro balādi «Total Eclipse of The Heart» («Pilnīgs sirds aptumsums»), kas kļuva par pirktāko singlu gandrīz 20 pasaules valstīs un no topu virsotnes izstūma pat Maikla Džeksona «Billie Jean».

Bonijas Taileres enerģija neizsīkst, pirms diviem gadiem viņa izdeva savu astoņpadsmito studijas albumu «The Best Is Yet to Come», bet jaunus un, protams, arī zināmus velsietes un triju skatuves zvaigžņu superhitus varēs dzirdēt 15. jūnijā iespaidīgā sešu stundu garā koncertā Kilučos.

Iekārojama un dumpinieciska

Vēl viena Kiluču skatuves zvaigzne – britu dziedātāja Samanta Foksa. Pirmo savas popularitātes stundu viņa piedzīvoja, kad viņas pikantās fotogrāfijas rotāja daudztirāžas izdevumu vākus.

Viņa kļuva iekārojama un… dumpinieciska. Mācīdamās katoļu skolā, Samanta pārkāpa dažādus tur pastāvošos tabu. Samantas izskats un krūtis, kuras viņa apdrošināja pat par 250 000 ASV dolāru, drīz vien padarīja viņu par «Page 3 girl» un populārāko modeli daudzus gadus pēc kārtas.

Taču drīz vien viņa kļuva slavena ne ar savu ārējo pievilcību vien. Viņu slavenu acumirklī padarīja dziesma «Touch me» – tajā vasarā miljoniem cilvēku vēlējās viņai pieskarties, un tāda paša nosaukuma albums 15 valstīs, tostarp ASV, ieguva topu pirmo vietu. «Touch me» palīdzēja jaunajai meitenei stadionos pulcēt ap 30 000 skatītāju. Kolumbijā jauno dziedātāju sveica pat 50 000 fanu, bet Indijā uz koncertu bija pulcējies 70 000 fanu pūlis. 2014. gadā viņa sniedza iespaidīgu koncertu Londonas Trafalgaras laukumā, aktīvi uzstājas dažādās valstīs. Samanta priecājas, ka cilvēki joprojām klausās viņas dziesmas.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.