Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Iecavā atklāts «Dartijas» atjaunotais sporta nams; domā par nākamo pārbūves kārtu ar zāles paplašināšanu

Ar īsu un svinīgu pasākumu trešdien, 27. decembrī, aizvadīta sporta nama «Dartija» atklāšana pēc tā pārbūves. Ēkai ir veikta siltināšana, fasādes rekonstrukcija un apkārtnes uzlabošana, sporta nodarbībām šoruden telpas nebija pieejamas, un tāpēc darbu noslēgums bija ļoti pozitīvs notikums Iecavas sportistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par sporta nama «Dartija» rekonstrukciju Bauskas novada domes deputāti lēma šī gada maijā. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 1 519 665,10 eiro. Projekts darba gaitā sadārdzinājās – sākotnējās izmaksas bija plānotas 1 325 467,07 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Sporta skolas «Dartija» direktore Baiba Gāga atzina, ka ieguvums no paveiktā darba uzreiz esot jūtams. «Vai ēka mazāk siltumu patērē, varēsim konstatēt, kad beigsies apkures sezona, bet uzreiz var teikt, ir siltāk. Komforta sajūta ir stipri lielāka. Bija mums vēsākas telpas iepriekš, tagad visās ir atbilstoša temperatūra. Ieguvumu daudz – jauns jumts, siltinājums, dekoratīvā apdare, lietusūdens novadīšana, apkārtnes bruģēšana, invalīdu uzbrauktuves izbūve, divu stāvlaukumu izveide – piebraukšana ir no otras puses,» ieguvumus apraksta Baiba Gāga.

Telpās turpinās trenēties galda tenisisti, basketbolisti un vieglatlēti. Līdz šim gada otrajā pusē trenējās Iecavas pamatskolas sporta zālē. «Jaunā sporta zāle ir ļoti liels atbalsts. «Dartijas» namā ienācām tikai 17. decembrī, līdz šim visi bijām jaunajā sporta zālē. Tagad atliek tikai strādāt,» tā B. Gāga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa sacīja, ka kopējais dizains veidots tā, lai saskaņotos ar blakus esošo Mūzikas un mākslas skolu. Tiesa, cilvēkiem vēl aizvien esot dažādas izjūtas, kad apmeklē sporta namu. Kā direktorei teicis viens paziņa – no ārpuses sporta zāle esot kā Eiropā, bet no iekšpuses – kā vecajā Padomju Savienībā.

Uz atklāšanas pasākumu bija ieradusies Bauskas novada vadība un daudzi administrācijā strādājošie, kā arī būvnieku un citu uzņēmumu pārstāvji. Pasākumu vadīja Iecavas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Laimrota Jaunzeme. Sanākušajiem dziedāja Patrīcija Spale, ģitāru spēlēja Armands Rutkovskis.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks pastāstīja, ka savulaik Iecavas novada domes deputātiem bija jāpieņem nopietni lēmumi, lai nonāktu līdz renovācijai. Pirmais mērķis bija Iecavas pamatskolas sporta zāles izbūve, lai rastu vietu, kur trenēties sportistiem, kamēr notiek sporta nama renovācija. Tad sporta nams tika pārņemts no kooperatīva, kas līdz tam ēku apsaimniekoja. Savukārt jau pēc tam par rekonstrukciju lēma apvienotā novada dome. Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra, ka šoreiz visu ir veiksmīgi izdevies paveikt laikā. Gan viņš, gan B. Gāga slavēja uzņēmēju SIA «Telms», kas paveica darbu laikā. «Mēs esam strādājuši ar projektiem, kur ir Eiropas finansējums, un zinām, ka tur vajag ļoti lielu darbu. Pateicamies mūsu apakšuzņēmējiem un administrācijas personām, kas bija projektā iesaistītas,» pateicās SIA «Telms» pārstāve Karīna Lāce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta nama «Dartija» rekonstrukcijas darbi ar šo nebeigsies. B. Gāga stāstīja, ka plānota nākamā kārta, kur būs liela pārbūve – iekšējās komunikācijas, elektrība, ventilācija, paplašinās zāles laukumu, foajē pārbūve, būs papildu kabineti –, pēc projekta pārmaiņas būs diezgan lielas. Bauskas novada domes priekšsēdētājs A. Okmanis gan atzina, ka pašlaik nav zināms, kad varētu šos darbus veikt. Viņš teica, ka vislabāk būtu atrast līdzfinansējuma avotus kā īstenotajā projektā. Viņš norādīja, ka pašvaldība visos projektos meklē veidus, kā samazināt novada budžeta finansējumu.

UZZIŅAI

Sporta nama «Dartija» rekonstrukcijas būvdarbu kopējās izmaksas ir 1 519 665,10 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Šajā summā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums bija 389 503,70 eiro, valsts budžeta dotācija 17 183,99 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 1 112 977,41 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvnieks SIA «Telms». Autoruzraudzību par 9680 eiro veica SIA «Namejs Plus», būvuzraudze par 14 495,80 eiro bija SIA «Būvnieks RS».

Avots: «bauskasnovads.lv».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.