Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Iecavas mūzikas un mākslas skolai nosvin 35 gadu jubileju

Otrdien, 5. decembrī, Iecavas vidusskolas zālē norisinājās Iecavas mūzikas un mākslas skolas (IMMS) 35 gadu dzimšanas dienai veltīts svētku koncerts. Pēc sarīkojuma vidusskolā absolventi un bijušie darbinieki tikās salidojumā IMMS ēkā Grāfa laukumā 1.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Kā skaista un kupla liepa ir salapojusi 1988. gadā iecavnieku dibinātā Mūzikas skola. 35 gados vairākas paaudzes šeit ir iepazinušas mūzikas un mākslas brīnumu, izaudzināti teju 330 absolventi – vairāki turpina iesākto ceļu un muzicē uz mazām un lielām skatuvēm, rotā ansambļus, korus, strādā skolās, turpinot viņu pedagogu iesākto,» pasākuma atklāšanas runā sacīja IMMS direktore Dina Tauriņa.

Direktores vietniece mācību darbā Sigita Lazberga papildināja sacīto, pateicoties ikvienam, kurš kādā veidā ir bijis un pašlaik ir saistīts ar iestādi.Svētku koncertā uzstājās dažāda vecuma audzēkņi, spēlējot mūzikas instrumentus, kā arī priekšnesumus bija sarūpējuši IMMS koris, ansambļi, deju grupas, pūtēju orķestris un skolas absolventi.

«Kopumā koncerts bija izdevies – uzstājās spilgti solisti, ansambļi, kā arī mūsu profesionālie, radošie un daudzpusīgie skolotāji. Svētku izjūta bija visiem, arī atsauksmes no apmeklētājiem bija labas,» stāsta D. Tauriņa, «otrajā daļā, kas norisinājās Grāfa laukumā, arī notika sveikšana, aizvadījām dziesmu konkursu, fotografējāmies, kā arī piedalījāmies viktorīnā par Iecavas mūzikas un mākslas skolas vēsturi. Uz salidojumu ieradās bijušie pedagogi, arī draugi no citām iestādēm – bērnudārzu vadītāji, pārstāvji no citām skolām, piemēram, Bauskas un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties astoņgadīgā Bruno Manuela Vēvera iniciatīvai un viņa mammas Vandas iesaistei, mazais censonis ar vēstules palīdzību ir savācis 14 Latvijā un pasaulē zināmu mākslinieku apsveikumus Iecavas Mūzikas un mākslas skolai jubilejā. Lai skolai uzdāvinātu „Slavas sienu”, pirmie vēlējumi sarīkojumā jau saņemti no Ineses Galantes,Toma Ostrovska, Valtera Pūces, Vestarda Šimkus, Aurēlijas Šimkus, Agneses Egliņas, Andreja Osokina, Jura Karlsona, Roberta Balanas, Reiņa Zariņa, Toma Juhņeviča, Riharda Plešanova un Maestro Raimonda Paula.

Komponists Pēteris Vasks, atsaucoties uz vēstuli, sarīkojuma dalībniekus sveica klātienē un rakstiski papildināja kolekciju. Viņš neslēpa sajūsmu par vakara gaitā redzēto un dzirdēto. „Esot klāt šajā koncertā, guvu apstiprinājumu pārliecībai: Kas gan var būt skaistāks par mūziku!? Tāpēc novēlu visiem jaunajiem mūziķiem skaistu dzīvi kopā ar mūziku. Lai skolotājiem ir mīlestība pret saviem audzēkņiem! Visi nekļūs par profesionāliem mūziķiem, taču pats galvenais ir ieaudzināt mīlestību pret mūziku. Esiet turpmākie koncertu apmeklētāji, amatieru koru diriģenti un dziedātāji, un viens otrs no jums kļūs par izcilu profesionālu mūziķi. Lai jums skaists mūžs mūzikā!” vēlēja viens no pasaulē pazīstamākajiem latviešu komponistiem.

«Iestādes kolektīvs šo pasākumu laikā ļoti saliedējās, arī tāda vērtība ir katram kopīgam sarīkojumam. Kolektīvam novēlu šo pozitīvo izjūtu nezaudēt, jo kopā varam darīt lielas lietas,» novēl D. Tauriņa, «bērnu mums skolā nekad nav par daudz – lai nāk pie mums mācīties vēl vairāk skolēnu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā uzrunu teica un skolu sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Vispatīkamāk laikam ir skatīties, kad uzstājas savējie, un aplaudēt savējiem. Es domāju tāpat, un, visticamāk, tieši tādēļ Iecavā pirms 35 gadiem tika dibināta mūzikas skola, lai šī iespēja būtu arī iecavniekiem. Pirmajās desmitgadēs droši vien tikai pašiem audzēkņiem, vecākiem un skolotājiem bija prieks par sasniegumiem, bet gadu gaitā skola ir augusi, ar to ir lepojies Iecavas pagasts, tad Iecavas novads un tagad arī Bauskas novads var lepoties ar Iecavas mūzikas un mākslas skolu kā savu skolu, kas nes novada vārdu tālāk Latvijā un pasaulē. Tā kā Latvijai šogad ir 105. gadskārta, bet IMMS tieši trīs reizes mazāk, tad vēlu – saules mūžu Iecavai!»

Bauskas novada domes priekšsēdētājs pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstus vairākiem IMMS pedagogiem par ilggadēju profesionālu pedagoģisko darbu, sveicot iestādes 35 gadu darbības jubilejā. Atzinību saņēma Aina Putniņa, Alise Veisa, Antra Rušmane, Dace Mežiņa, Ineta Rozentāle un Gatis Priekulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.