Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Iemirdzas Bauskas pilsētas galvenā egle

Sestdienas, 2. decembra, vakarā Bauskas Rātslaukumā, sitot ritmā plaukstas un skaitot atpakaļ no desmit līdz viens, kuplā skaitā sanākušie baušķenieki un pilsētas viesi palīdzēja iemirdzēties galvenajai eglei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms tam egles iedegšanu dažādos variantos izmēģināja “Smaidu darbnīcas” jautrie rūķi, bet saprata, ka tas viņiem neizdosies, jo tikai viens cilvēks Bauskas novadā var pieskarties maģiskajai pogai, kas zaļsvārcei ļauj laistīties krāsainu lampiņu gaismā. Kāds no bērnu vidus iesaucās, ka tas ir sniegavīrs Olafs, bet izrādās, ka brīnumdaris nav vis Disneja animācijas filmas “Ledus sirds” varonis, bet ir Bauskas novada domes priekšsēdētājs  Aivars Okmanis.

“Iedegsim šodien pašu galveno svētku egli Bauskas novadā un sāksim gaidīt Ziemassvētkus. Darīsim daudzas labas lietas, palīdzēsim ļaudīm, kuriem tas ir vajadzīgs, gatavosim dāvanas, būsim labi un sagaidīsim arī paši sev dāvanas. Es domāju, ka šī lielā Ziemassvētku egle būs par pamatu, lai arī jūs savās mājās iegūtu skaistas, spožas eglītes un visiem būtu liels Ziemassvētku prieks. Es jums novēlu skaistus, siltus, ģimeniskus Ziemassvētkus un Ziemassvētku gaidīšanas laiku,” sanākušajiem vēlēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

”Sajūtas šajā vakarā ir ļoti foršas,” sacīja baušķeniece Sintija par noskaņojumu. Viņa atklāja, ka eglīti savās mājās jau šonedēļ izdekorējuši, gatavojoties Pirmajai adventei, bet trīsgadīgajam dēliņam Oliveram pagatavots īpašs kalendārs ar dažādiem nieciņiem, kuru mazais sācis atvērt no 1. decembra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

”Atnācām uz šo pasākumu, lai līksmāk ievadītu svētku gaidīšanas laiku. Patīkami, ka sniega māte ir parūpējusies un sagādājusi balto sniega segu. Ziemassvētki bez sniega ir daudz drūmāki, tāpēc labi, ka ziema ir atnākusi jau laicīgi un pagaidām izskatās, ka tā ir uz palikšanu,”  sacīja Guna, piecus gadus vecā Ralfa un septiņus gadus vecā Jēkaba mamma, sastapta pie krāšņi rotātās zaļsvārces. Viņa atzina, ka izrotātā pilsēta raisa pozitīvas emocijas.

“Var redzēt, ka šajā reizē ir sasparojušies. Bērniem sniegavīri ļoti patīk, un tie ir daudzās vietās. Arī iedzīvotāji jau sākuši izrotāt savus mājokļus ar dažādiem dekoriem gan pašgatavotiem, gan pirktiem veikalā. Domāju, ka šis gaidīšanas laiks paskries ātri,” pārliecināta ir Guna, bet mazais Ralfs paziņo, ka viņš gaida Ziemassvētkus, jo salavecītis nesīs dāvanas. Visvairāk viņš grib “Nerf” ieroci.

Baušķeniece Ilze izteicās, ka pasākums varēja būt ilgāks un papildināts ar rotaļām. “Patiesībā bijām vīlušies, jo domājām, ka sniegavīrs Olafs un ķepu patruļas varoņi vismaz interesantas izklaides būs sarūpējuši, bet piedāvāja tikai nofotografēties. Mēs to neizmantojām, rinda bija arī uz brieža kamanām pie eglītes, nospriedām, ka atnāksim kādu citu vakaru, kad nebūs tik daudz cilvēku,” tā Ilze.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (38)

 1. Un atkal kādam Jorikam kaut kas nav pa prātam! Cik tipiski vienai šādai daļai komentātoru, kam viss ir slikti, lai notiek kas notikdams.

  19
  18
 2. Paradoksāli ka kādam Žorikam viss vienmēr ir labi, lai kas notiktu. Bet Antiņiem jau viss vienmēr ir labi. Galvenais neko nekritizēt.

  14
  14
 3. tada krieviska ta egle ar to zvaigzni. nez, vai smuki vai ne. Okmanis pec erma ar to ruku cepuri. Labak nebutu licis. Nu nez vismaz laukos kads prieks.

  11
  12
 4. Egle tā pati, kas pagājušajā gadā, bet šogad zilas lampiņas ielikuši. Nu kāpēc vajadzēja to zilo toni maisīt pa vidu? Varēja atstāt visu zeltā kā pagājušajā gadā. Galotnē jau nav nekāda zvaigzne, bet Bauskas novada identitātes sniegpārsliņa. Un šāda tipa pasākumus varat droši neiepirkt, bērns sūdzējās par garlaicību un devāmies prom uzreiz pēc lampiņu iedegšanas. Varat droši paaicināt veco Hegenbartu par vecīti un novilkt Ādamam bij septiņ dēli kā senāk, kad vēl deva arī pīrādziņus un siltu tēju. Tagad nabagmāja piedāvā nofotografēties ar Skaju, Čeisu un Olafu. Varēja vēl ar Okmani piedāvāt nofotografēties un uz sitiena arī bildi izdrukāt.

  24
  10
 5. Tos vecos atbaidošos rotājumus var arī nevilkt ārā. Uzvaras ielā jau pagājušajā gadā puse nedega. Izskatījās kā no Getliņu izgāztuves izvilkti dekori.

  7
  5
 6. “Malacis” tu, sup, esi! Un, ja kāds ir Antiņš, tad tas pilnīgi noteikti esi tu – vienmēr un ar visu neapmierinātais burkšķētājs! Tāda, laikam, ir tava un tev līdzīgo daba …

  13
  8
 7. Interesanti būtu zināt, vai mūžīgajiem burkšķētājiem ir arī kaut kas pa prātam bez mūžīgā pienākuma kritizēt visu? Ā, laikam, varbūt, ir – bet tikai citur kaut kur – vienalga kur, tikai ne Bauskā. 🙂

  15
  7
 8. tiem burkšķētājiem-ja tā ir sieviete,tātad viņa nav dabūjusi ,ja tas ir vīrietis,tātad viņš nav spējīgs iedot….

  9
  6
 9. Okmanis taču braukalē pa Eiropu un redz kā ir citur. Pieredze nu noteikti ir bagātīga. Vai nav pamanījis, ka Eiropas pilsētās senajos laukumos ik dienu darbojas tirdziņi, skan mūzika, ir ierīkotas slidotavas, slidkalniņi, karuseļi utt. Mūsējais laukums teikšu tādā pustumsā iegrimis, bērni atrada sev slidkalniņu uz sašķūrētajām sniega kaudzēm, bet par gaismekli izvēlējās mirguļojošo sūdu, kurus bagātīgā klāstā tirgoja turpat blakus. Nez kāpēc šos hlamus var atļaut pārdot un tie ir vienmēr da jebkurā pasākumā tāpat kā kartupeļi uz kociņa pa 3.50, bet pievilkušies ar smirdīgu eļļu un ir neēdami, bet kā tu to bērnam iestāstīsi, ja viņš dīc un spiedz pēc šīs neveselīgās uzkodas. Baltais briedis tad bija sakarīgāks, bet laikam jau budžets neatļauj to atkārtot.

  19
  2
 10. Bauskas slavenā Solvita pašā priekšā! Malcīte! Bez viņas neviens sarīkojums pilsētā nav iedomājams. Mēs aizgājām uz egles mirdzēšanu un ģimenē vienojāmies, ka vairāk uz Bauskas egles iedegšanu neiesim. Labāk aizbraukt uz Jelgavu, nu kaut uz to pašu Iecavu, bet Bauskai metīsim līkumu. Par iekārtoto fotostūrīti nemaz neizteikšos būtu labāk paprasījuši Bauskas mākslas skolas audzēkņiem, varbūt kas labāks sanāktu,

  15
  8
 11. Nevajag nemaz uz Eiropu- lai aizbrauc uz Ogri,Kuldīgu,Jelgavu ,Ropažiem un paskatās,cik gaiši,spoži un gaumīgi.
  Neiebilstu,ja Okmanis ar pilnu autobusu Bauskas senilo deputātu visu decembri pa Latvijas pilsētām braukātu.Sanāktu lētāk nekā viens ceļojums uz pieminēto Eiropu.

  24
  2
 12. priekā vēl šajā gadā un nākamajos, tajos, kuros brīnumdaris Okmanis ar svītu vēl daudz ko paspēs sastrādāt! Kur nu Olafam viņam līdzināties

  10
  2
 13. Bauska sacenšās ar Rīgu,,,kurš vairāk plastmasas ievilks pilsētā . Rīgai ”staķīši”, Bauskai tikai plastikegle.

  9
  4
 14. Kas ir Solvita un no kā šamā nomira?Diez vai ietu uz eglītes iedegšanu ja zinātu ka akurāt tūlīt jāmirst!

 15. Skumji,,,,diem”žēl,.,.mēs neviens nezinām to stundu, to bŗīdi., kad tas Kungs mūs sauks pie sevis.,., kad būs zināms izvadīšanas laiks , labprāt aizietu nolikt kādu puķi,.,. Lai gaišs ceļš Solvitai mūžibā,.,,.((((

 16. Lai arī kāda bija Solvita, viņa bija Bauskas dvēsele. Visus pasākumus cītīgi apmeklēja un bija priekšējās rindās. Smaidīga un gaiša…Lai miers dvēselei mūžībā…

  13
 17. Hei, priecīgie ! nekur neesmu teicis ka VISS ir slikti vai viss jākritizē. Nu labi, ir eglīte, varbūt dažs labs skatoties kā mirgo uguntiņas uz brīdi aizmirsīs ka uz svētkiem viņam nav naudas lai nopirktu dāvanas bērniem, varbūt kāds ka atlikuši pāris eiro līdz algai. Labi.
  Nav problēmu, nav ko kritizēt ?
  Dēļ tā ka liela sabiedrības daļa priecājas par nenozīmīgām lietiņām bet nekritizē un necīnās lai izskaustu problēmas ir pie vainas, ka esam tur kur mēs esam ?
  Ieslēdziet smadzenes, antiņi, pirms rakstiet.

  3
  5
 18. Nepazinu tādu ikonisko Bauskas pirmo rindu stāvētāju Solvitu,bet par drosmi apmeklēt visus tos provinces oasākumus,mūžībā cepums no manis!Kas man patika vienīgais tie ir bijuši Pagalmiņa svētki kuri vairs nenotiek!

 19. Mēs neburkšķam bet parupesimies par rotājumiem pie savām mājām un arī salūts. Mēs esam darītaji ne burkšķētāji, bet pat nevar elementāri pie laternām lampiņas piekarināt kas bija katru gadu. Vienalga tapat ir cilvēki Bauskas novadā kas nav tādi skopuļi un nav žēl uzšaut salūtu vai māju izrotāt.

  3
  2
 20. izrotāt jau mes varam daudz ko,māju pagalmu,ceļmalu,pat mežu,bet, ja mes nesaksim paši no sevis,savas iekšejas Būtības sakartošanas, tad nekādi rotajumi.pat apzeltitia klozetpodi.,-bus vissparastakā butaforija,tukšums*

  4
  2
 21. Daleji piekritu audzeknim. Ratslaukuma iestadit egli, katru gadu rotat , bus lēti un eko vide.

  12
 22. Ja gribiet dabīgu DZĪVU egli, tad to jūsu vecvecākiem vajadzēja iestādīt jau 1980. gadā. Ja nu saņemsiet drosmi un stādīsiet egli nākošajā pavasarī, tad jūsu mazbērni varēs priecāties par dabīgu egli Bauskas centrā. Lai izdodas, jo nekad nav par vēlu !!!

  7
  2
 23. iestadit, un pat pārstadit VAR!!!kaa tad slavenais Rigas sarkanais ozols pie autenes, kaa karalis tika pārvietots, gana laistiits un aprupēts zarus pleš veel šobaltdien. ar musdienu modernajam tehnikas vienibam visu var dabuut gatavu. bet ja neviens no augstaak stavosajiem nav ieinteresets pilsetas labiekartošanas un omuligas vides pieejamībā, tad nekā)) Labak i uzcelt bez maz malkas nojumi Taverbas priekšā un priecāties!- uhhh ku labi un skaisti..,

 24. redzams, novadnieku “vajadzības” ar katru gadu aug augumā, brīnums vien, ka vēl neviens nav ierosinājis šos kristīgos svētkus pārdēvēt “kling, klang zvaniņš skan”, lielveikala reproduktorā, iepirkties aicinot… Nožēlojami, cik daudz iedzīvotājiem šie sākumā kristīgie svētki ir pārvērtušies balagānā, dāvanu izprasīšanā arī no pašvaldības, protams, par viņu pašu naudu, nodokļos samaksāto un izveicīgu darboņu savā starpā sadalīto. Un vēlāk, vai arī jau rīt te pat gaudīsimies par netīrītajām ielām, nepieejamajiem ārstiem, Kariņa lidojumiem un būsim aizmirsuši, vai plastmasas eglītē lampiņas bija zilas, vai sarkanas….

  1
  1
 25. Pie egles varēja svinīgi pasniegt novada domes darboņīem piešķirtās prēmijas par izcilību, sapošot Bausku.

 26. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Man nepatīk kā Kristus kults ir okupējis un monopolizējis Ziemas saulgriežu svētkus. Egles labāk ir necirst, jo tā iek tikai gandēta biosfēra, bet praktiska labuma no tā nav. Senos Dievus var godāt pat ar pašizceptu maizes klaipu mežā.

  2
  2
 27. Latvieši ir balti. Baltiem ir savs Dievu un Dieviešu panteons. Diemžēl mūsu senču, natīvo ticību iznīcināja krusta karu laikā. Un arī tālākās inkvizīcijas prāvas Livonijā nesolīja pagāniem – politeistiem, daudzdievjiem – neko labu. Kristietība izbradāja mūsu senču sakrālo mantojumu. Var teikt katoļi (Vatikāns) un ortodoksi (moskavijas baznīca) aizliedza latviešiem praktizēt sentēvu pagānismu. Tagad senie aizliegumi vairs nedarbojas. Ir interneta ēra. Var palasīt un iepazīties kāds pagānisms bija kaimiņtautām, un beigu beigās rekonstruēt savu neopagānisma formā, respektīvi dievturības un/vai romuvas veidolā. Bet nu jau ar pilnvērtīgu Baltu tautu Dievu un Baltu tautu Dieviešu panteonu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.