Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: ieskats sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs

Cēsis nedēļas nogalē notika devītais Sarunu festivāls “Lampa”, kopumā piedāvājot vairāk nekā 300 pasākumu, informēja festivāla projektu vadītāja Irīna Kuzņecova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad programma tapusi, sadarbojoties ap 260 dažādām organizācijām un iedzīvotājiem – sabiedriskajām organizācijām, valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem, medijiem, augstskolām, politiskām partijām un citiem. Festivāla teritorijā atradās 55 skatuves un teltis.

Kā ierasts, “Lampas” programmā ir daudz diskusiju – to vidū par elektrības un gāzes cenām, diskusijas par narkotiku apkarošanu, nabadzības neredzamo seju, skolu segregāciju, valsts aizsardzības dienestu un zinātnes attīstību Latvijā. Arī sarunas par to, kā nosargāt demokrātiju un vārda brīvību, veidot iekļaujošu un noturīgu sabiedrību.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bez tradicionālā “Politiķu cepiena” un “Politiķu disko” bija iespējams vērot “Ārpolitikas čempionātu”, apmeklēt “Zaļo grilu”, kur vērtēts politiķu darbs un nedarbi klimata un vides aizsardzības jomā, aiziet uz satikšanos ar Saeimas deputātu un izmēģināt politiskās programmas rakstīšanu ar mākslīgā intelekta rīka “Chat GPT” palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liela loma programmā veltīta ģimenes lietām – kā veiksmīgi veidot attiecības ar partneri, kāda ir sieviešu loma ģimenē un sabiedrībā, kā audzināt un motivēt bērnus, un, visbeidzot, – kā cieņpilni atvadīties no tuviniekiem.

Šogad savu vārdu teica arī lauksaimnieki un zemnieki, iesaistot apmeklētājus sarunās par reģionu attīstību un dzīvi laukos.

Būtisks festivāla tēmu bloks ir veselība un tās saglabāšana – ko darīt, lai uzlabotu veselību, kādas darbības būtu jāveic, lai izvairītos no saslimšanām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Swedbank, “Zaļā brīvība”, “Latvijas Dabas fonds” un daudzas citas organizācijas arī šogad aicināja aizdomāties par ilgtspējīgu dzīvesveidu. Piemēram, “Swedbank Ilgtspējas skatuvē” diskusiju dalībnieki runās par finansiālo brīvību un ilgtspējīgiem nekustamajiem īpašumiem, bet energoefektivitātes tēmas Latvijas energopolitikas kontekstā un dažādas citas, ar dabu saistītas tēmas tiks apspriestas “Enerģijas teltī”, “Zaļajā teltī” un vairākās citās festivāla norises vietās.

Savukārt festivāla jaunākajiem apmeklētājiem bija iespēja izkustināt gan prātus, gan kājas dažādās aktivitātēs “MiniLampa” zonā.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS”, “Swedbank Latvija”, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā.

Visi foto: Ingrīda Punka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.