Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Izraēlas vēstniece atklāj izstādi Bauskā

Līdz 21. aprīlim Bauskas muzejā aplūkojama izraēliešu mākslinieku darbu izstāde «07/10». Uz izstādes atklāšanas pasākumu Bauskā ieradās Izraēlas vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi un viņas vietnieks Gals Rudihs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Māksla nodod spēcīgu vēstījumu. Nekas nav jāsaka. Nekas nav jārunā. Atliek paskatīties uz darbiem, un viss top skaidrs. Tāds ir arī izstādes mērķis – bez vārdiem, klusumā izstāstīt un iepazīstināt sabiedrību ar to, kas notika 7. oktobrī. Izstāde ir Izraēlas tautas vēstījums pasaulei par briesmīgajiem 7.  oktobra notikumiem,» sacīja vēstniece Š. Rapaporta-Palgi.

Izstādē iekļauti 17 mākslinieku darbi. Atainojot notikušās zvērības ar smalkām un minimālistiskām līnijām un izsmalcinātām metaforām, dizaineri un ilustratori mākslas valodā šķetina slepkavniecisko uzbrukumu Izraēlai, kas ir šokējis, traumējis un dziļi ietekmējis miljoniem izraēliešu, ebreju un cilvēku visā pasaulē.

Pasākumu Bauskas muzeja telpās vadīja muzeja direktors Aigars Urtāns. Izstādes atklāšanā uzaicināti arī baušķenieki Uldis Kolužs un Irēna Slesare-Koluža, kas kara sākuma brīdī atradās Izraēlā, viņi pastāstīja par savām sajūtām. Apmeklētāju vidū bija arī Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagogi Kaspars Kalējs un Sarmīte Ābelniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Ābelniece bija ieradusies kopā ar audzēkņiem, kas uzdeva viņus interesējošus jautājumus Izraēlas vēstniecei. Viens no jautājumiem bija par to, ka nav skaidrs, cik vēl ķīlnieku ir dzīvi un vai ir vērts riskēt ar jauno Izraēlas kaujinieku dzīvībām, lai mēģinātu viņus atgūt.

«Izraēlas sabiedrība zina, ka valsts cīnīsies par katru savu pilsoni. Un arī «Hamās» zināja, ka uz viņu agresiju būs atbilde, zināja, kāda būs Izraēlas reakcija. Arī tagad viņi visu laiku tirgojas par to, cik vēlas saņemt par ķīlniekiem,» norādīja vēstniece. Viņa pauda, ka Izraēlas armijas karavīri apzinās, ka viņiem būs jākaro, lai atbrīvotu Izraēlas iedzīvotājus no gūsta.

Pirms izstādes atklāšanas vēstniece apmeklēja arī Bauskas novada domi, kur tikās ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani un Bauskas novada Uzņēmējdarbības un mārketinga nodaļas vadītāju Lauru Ārenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izraēlas vēstniece Latvijā uzteica sadarbību ar Īslīces SOS Bērnu ciematu, ar kuru notiek regulāra komunikācija, kā arī vēstniece pateicās Bauskas pilsētai un Bauskas muzejam par Bauskas ebreju vēstures piemiņas saglabāšanu.

Pēc sarunas ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju, Šārona Rapaporta-Palgi, uzklausot prezentāciju, guva ieskatu par Bauskas novadu un ar pašvaldības vadību pārrunāja aktuālo situācija Izraēlā un Latvijā saules un vēja enerģijas jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.