Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Izstādē “Skola 2024” iepazīst izglītības iestāžu piedāvājumu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Līdz svētdienai, 25.februārim, Ķīpsalā norisināsies izstāde “Skola 2024”, kurā varēs iepazīties ar augstskolu, profesionālās izglītības iestāžu un mācību centru izglītības piedāvājumu, informēja pasākuma organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē Ķīpsalā valsts un privāto augstskolu pārstāvji iepazīstinās ar uzņemšanas noteikumiem, jaunajām 2024./2025. mācību gada studiju programmām, sagatavošanās kursiem, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm.

Piektdien izstādē “Skola” pirmoreiz notika jauniešu neformālais forums “Rosinātava’24”, kurā sabiedrībā pazīstamas un iedvesmojošas personības dalījās savā dzīves un karjeras pieredzē, diskutēja par vidusskolēniem aktuālām un svarīgām tēmām, sniegs drosmes devu un iedvesmos savas nākotnes veidošanai.

Apmeklētāji izstādē var aprunāties ar Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA”, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas, Daugavpils Universitātes, Vidzemes Augstskolas, Ventspils Augstskolas, biznesa augstskolas “Turība”, Rīgas Juridiskās augstskolas, Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Transporta un sakaru institūta, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Banku augstskolas un citu augstāko izglītības iestāžu mācībspēkiem un studentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr ar priekšrocībām, ko piedāvā profesionālā izglītība, kuru var iegūt jau pēc 9. klases un arī pēc vidusskolas absolvēšanas, interesentus Ķīpsalā iepazīstinās koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas, tostarp Liepājas Valsts tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums, Ogres tehnikums, Liepājas Jūrniecības koledža, Valsts policijas koledža, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, LU Rīgas Medicīnas koledža, Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledža, profesionālā vidusskola “Viktorija”, Bulduru tehnikums.

Savukārt Latvijas-Vācijas profesionālās izglītības centrs iepazīstinās ar profesionālās kvalifikācijas izglītības programmām, kas ļauj iegūt pieprasītas profesijas pēc 9. un 12. klases. Tāpat interesenti varēs izjautāt visu par iespēju Latvijā apgūt elektrotehniķa profesiju darbam Vācijas uzņēmumā “Robologic Group”, kas sadarbojas ar “Tesla”.

Lai ikviens varētu atrast sev atbilstošāko izglītību Latvijā, īpaši pēc 9. un 12. klases, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) piedāvā nacionālo izglītības iespēju datubāzi “NIID.lv”, kur apkopotas izglītības iestāžu programmas no pamatizglītības līdz pat doktorantūrai – sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas, tālmācība, interešu izglītība u.c. VIAA stendā konsultanti demonstrēs un palīdzēs iepazīties ar “NIID.lv” datubāzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat VIAA piedāvās uzzināt par Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” piedāvātajām iespējām. Šajā programmā var iesaistīties visu izglītības līmeņu skolēni un studenti, kā arī pedagogi, augstskolu mācībspēki un pieaugušo izglītotāji. Savukārt biedrība “Eņģeļa sirds” interesentiem pastāstīs par atbalstu talantīgiem bērniem un jauniešiem, īpaši no attālākajiem lauku reģioniem.

Lai skolēni gūtu priekšstatu par dažādām profesijām un atklātu sev arī ko pilnīgi jaunu, izstādes dalībnieki jauniešiem piedāvās iejusties vienā vai otrā arodā. Piemēram, LU Rīgas 1. medicīnas koledža un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests jauniešus aicinās iejusties mediķa profesijā, bet Novikontas Jūras koledžas kadeti aicinās jauniešus izmēģināt aktivitātes, kuras jāprot ikvienam jūrniekam. Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža ļaus pamēģināt glābēja aprīkojumu, Valsts policijas koledža – novērtēt darba apstākļus īstā policijas mašīnā un vērot tuvcīņas paraugdemonstrējumus, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ļaus iepazīties ar kareivju aprīkojumu un tehniku.

Arī šogad izstādē sadarbībā ar Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociāciju jaunieši varēs apmeklēt 30 minūšu garas speciālistu konsultācijas. Karjeras konsultanti palīdzēs apzināt jauniešu stiprās puses – talantus, intereses, spējas, prasmes – un aplūkos profesijas, kurās tās labāk realizēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēni un viņu vecāki varēs uzzināt aktuālāko informāciju par izglītības iespējām no Tallinas Universitātes, Klaipēdas Valsts koledžas, “ISM University of Management and Economics” un citu ārzemju mācību iestāžu pārstāvjiem.

Līdzās ekspozīcijai Ķīpsalā darbosies trīs skatuves: “Datorium” tehnoloģiju skatuve, kur jaunieši galvenokārt diskutēs par aktuālajām IT tehnoloģijām; “Saies” par studijām Latvijā; “Bazars” par studiju iespējām ārzemēs. Visās trīs izstādes dienās uz tām norisināsies prezentācijas, pieredzes stāsti, diskusijas un paraugdemonstrējumi, kur interesenti varēs iegūt daudz informācijas un rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Tāpat līdzās izglītības iestāžu, mācību centru un NVO piedāvājumam Ķīpsalā būs grāmatu ekspozīcija, kurā vairāki Latvijas grāmatizdevēji iepazīstinās ar jaunāko mācību un jauniešu literatūru. Interesenti varēs arī aplūkot grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele” nominētās grāmatas, kā arī Lietuvas un Igaunijas izdevēju 2023.gadā izdotās skaistākās grāmatas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Ļoti daudzi novadi organizē un īsteno dažādas iniciatīvas izglītības nozarē. Mūsu novada izglītības vadoņi tikai pārsūta e-pastus. Mūsu novada izglītības jomas vadība ir tikpat sabrukusi kā mūsu ceļi. Pilnīgs bezceļš šajā jomā. Un tikai visu laiku aizbildinās, ka gaida valsts stratēģiju, nostādnes, paradigmu maiņas un plānus. Cik reizes deputāte Pētersone ir jautājusi un ierosinājusi šo jomu “ sapurināt”? Nekas nemainās. Novada domē taču ir pieci deputāti-pedagogi, vai viņiem tiešām liekas, ka esam līmenī? Laikam paši tādi pus/darītāji, ka netiek neko iebilst un ierosināt.

  2. Un izpilddirektors no speciālistēm neprasa ne stratēģisku , plānošanas darbu uzsākšanas, izpildes, ne rezultēšanās, ne finalizēšanās fāzi. Vai nav jāizdara secinājumi par ļoti biežo kadru mainību skolu vadītāju vidē un arī pašā nodaļā? Tas ne vienmēr ir atalgojuma jautājums.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.