Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Jaunajam ugunsdzēsēju depo Iecavā svin spāru svētkus

Ceturtdien, 13. oktobrī, Iecavā, Baldones ielā 65, norisinājās Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) jaunā depo spāru svētki. Klāt bija projektā iesaistīto iestāžu un uzņēmēju pārstāvji, lai paustu vēlējumus jaunajai ēkai un tās darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētkus atklāja pasākuma vadītāja, Nodrošinājuma valsts aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste Vendija Pikše-Kučma: «Esam Iecavā, iepretim jau gandrīz pabeigtajai VUGD Iecavas posteņa būvei. Latvijā jaunie astoņi depo, kurus tik ilgi esam izsapņojuši un plānojuši, šobrīd ir ieguvuši pavisam reālu veidolu un beidzot kļūst par īstenību.» V. Pikše-Kučma atzīst, ka svētku mērķis ir novērtēt darba augļus, kā arī pateikties būvniekiem un meistariem, kuri posteņa ēkas būvē ir ieguldījuši smagu darbu.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire uzsvēra, ka «šī ēka nebūs vienkārši depo, bet gan ēka, kur zem viena jumta atradīsies gan VUGD, gan Valsts policijas struktūrvienības. Tiks uzlaboti darba apstākļi gan ugunsdzēsējiem, gan policistiem, tas noteikti radīs tālejošas pozitīvas sekas, jo augs darba produktivitāte, cilvēku apmierinātība ar darba apstākļiem, paaugstināsies rezultāti un uzlabosies dienesta savstarpējā komunikācija, kā arī paaugstināsies reaģēšanas spējas.»

Katrs no viesiem pie svētku vainaga piestiprināja kartīti ar novēlējumu. I. Aires novēlējums skanēja šādi: «Mēs šobrīd turpinām ceļu uz vēl stiprāku un drošāku Latviju. Lai jaunais depo ir viens no stūrakmeņiem apmierinātai darbinieku darba videi un apstākļiem, ātrai reaģēšanas spējai uz notikumiem un mūsu visu Latvijas iedzīvotāju kopējai drošībai un labklājībai!»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Lai jaunais katastrofu pārvaldīšanas centrs kļūst par mūsdienīgas un profesionālas Latvijas iekšlietu drošības simbolu,» dienesta vārdā novēlēja VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns, «lai tas kalpo savas mērķim – sniegt ugunsdzēsējiem un glābējiem modernas, energoefektīvas, ērtas dienesta telpas, kas sekmē ātrāku spēju reaģēt uz notikumiem! Lai mūsu sabiedrībā ir drošība!»

Uz svētkiem bija ieradusies arī Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innuse, kura uzrunā pauda gandarījumu par piedalīšanos depo būves procesā un spāru svētkos, kā arī dalījās pieredzē, strādājot ar šo projektu.

«Lai šis jaunais depo kalpo kā drošības garants vietējiem iedzīvotājiem un rada patīkamu darba vidi šeit strādājošajiem! Maziem soļiem tuvojamies mērķim par modernu un prasībām atbilstošu nodrošinājumu visā iekšlietu nozarē,» aģentūras vārdā sacīja R. Innuse.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Objektu būvē akciju sabiedrība (a/s) «RERE grupa». Uzņēmuma projektu vadītājs Pjotrs Ovsjaņņikovs sacīja: «Man prieks, ka stāvu blakus ēkai, kuru agrāk redzēju tikai plānos, un māja beidzot ir sataustāma, apskatāma un ir saredzams tās apjoms. Paldies pasūtītājiem un komandai, kuru mēs esam izveidojuši. Protams, arī sastapāmies ar problēmām, bet mēs visi kopā meklējām risinājumus, tos atradām, kas ir ļoti labi.» Novēlējums no a/s «RERE grupa»: «Lai ēka labi kalpo un virs jumta vienmēr mierīgas debesis!»

Pēc sanākušo uzrunām pasākuma vadītāja V. Pikše–Kučma aicināja ugunsdzēsējus pacelt vainagu, lai novietotu to jumta korē kopā ar piestiprinātajiem novēlējumiem. Pēc simboliskā notikuma, ikviens interesents tika aicināts doties iekšā būvē, lai apskatītu to no iekšpuses.

Lai gūtu vizualizāciju par to, kā izskatīsies depo ēkas iekšpuse, kad tā būs pabeigta, svētkos bija iespējams izmantot interaktīvās virtuālas realitātes brilles. Uzliekot brilles un izmantojot rokas pultis, apmeklētājiem bija iespēja virtuāli «izstaigāt» depo telpas un apkārtni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priecīgs ir Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, viņš teic: «Iecavai šis ir ļoti nozīmīgs notikums, zinot līdzšinējās ugunsdzēsēju telpas pilsētas centrā, kur Iecavas brigāde joprojām «dzīvo». Kad pavērās iespēja jaunas ēkas celtniecībai, daudz nedomājām, kaut arī  daudz brīvu zemes gabalu, kurus pielāgot depo vietai, arī nebija. Sākām ar šo projektu strādāt. Paldies tā laika deputātiem un darbiniekiem, kuri ātri reaģēja un sameklēja iespējas.»

N. Vāvers «Bauskas Dzīvei» pastāsta, ka sākotnēji bija paredzēts, ka ceļš no depo izies nevis uz dzīvojamo māju pusi, bet gan uz blakus esošo valsts ceļu. «Diemžēl ar «Latvijas Valsts ceļiem» (LVC) neko nevarēja sarunāt, un uzskatu, ka tā arī ir liela problēma ministriju starpā, ka viņi nevar novienoties par tik vienkāršām lietām,» situāciju apraksta N. Vāvers, «LVC iestājās pozīcijā, ka viņi vairāk izbrauktuves uz šī ceļa neļaus izveidot, un blakus dzīvojošajiem iecavniekiem tagad būs kādas neērtības, bet no otras puses – arī drošība.»

VUGD depo spāru svētki noslēdzās ar aicinājumu uz iestiprināšanos ar siltu zupu, kur viesi varēja turpināt sarunas neformālā gaisotnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Kāpēc tad netaisīja otrā ceļa pusē,tur vis tukšs un aizaudzis un arī piebraucamais ceļš no Stelpes šosejas puses ir ..

  2
  5
 2. Tas jau bija iepriekšējā iekšlietu ministra Sanda Ģirģena plānā ,tikai neļāva pabeigt ,labi ,ka vismaz tagad pēc vairākiem ministriem amatā , realizējās.
  Varēja jau gan ar kādu vārdu to pieminēt , bet ne čiku ne grabu ,kaut kā nesmuki

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.