Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Jauno mācību gadu ieskandina Bauskas mūzikas un mākslas skolā

4. septembrī jaunu mācību gada cēlienu sāka arī Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) audzēkņi un personāls. Pagājušajā gadā «Bauskas Dzīve» apmeklēja mākslas nodaļu, bet šogad ciemos devās pie mūzikas nodaļas Upmalas ielā 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr vijolnieces «iesildās» vēlāk gaidāmajam uznācienam, Bauskas MMS pagalms pamazām piepildās ar iestādes audzēkņiem un līdznācējiem. Audzēkņi priecīgi satikt gan savus draugus, gan arī pedagogus, kuriem bērni mūzikas skolas gaitās jau paspējuši pieķerties.

«Mācību gads ir sākums un brīnišķīgs atskaites punkts, lai sāktu ko jaunu, radītu ieradumus un izvirzītu augstākus mērķus. Šī gada atslēgas vārdi būs ne tikai aktivitāte, atraktivitāte, radošums, darbība, unikalitāte, uzticēšanās un sarunas, bet arī uzdrīkstēšanās, drošība, nedaudz pārdrošība un pāri visam – atbalsts un balsts ikviena izaugsmei,» uzrunā sacīja BMMS direktore Anita Velmunska.

Bauskas MMS pastāv kopš 1957. gada, un direktore uzsver, ka katrs 1. septembris ir vēsturisks mirklis, jo šādi brīži otrreiz nekad neatkārtosies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunu sacīja arī domes deputāts, vēsturnieks Raitis Ābelnieks: «Jūs esat visskanīgākā Bauskas skola, un tas ir visiem labi zināms un sadzirdams jau sen, īpaši dažādos mūsu novada pasākumos. Zinu, ka šādā vasarīgā laikā skolas solā īpaši negribas sēdēt, bet nāksies! Šajā mācību gadā novēlu sasniegt jaunus mācību apvāršņus gan audzēkņiem, gan pedagogiem, gan arī vecākiem, jo šādās iestādēs visi mācās kopā. Lai izdodas radošie panākumi, un ieprieciniet cits citu, jo tas jau ir pats galvenais – lai mācības sagādā prieku!»

Pēc audzēknes Patrīcijas Paulas izpildītās dziesmas sekoja mūzikas skolas jaunpienācēju sveikšana. Katrs audzēknis tiek izsaukts priekšā, lai saņemtu nelielu dāvanu, kā arī iepazītos ar skolas direktori un pedagogu, kurš palīdzēs apgūt izvēlēto programmu.

Šogad Bauskas MMS mākslas nodaļas profesionālās ievirzes programmā mācības sāka 137 audzēkņi, no kuriem 37 izglītošanos sāk pirmo gadu, bet mūzikas nodaļā – 148 bērni un jaunieši, no kuriem 32 šis būs pirmais mācību gads iestādē. Skolu absolvēt šajā mācību gadā plāno 17 audzēkņi. Mūzikas nodaļā strādā 22 pedagogi, un direktore atzīst, ka lepojas ar spēcīgo un radošo kolektīvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis gads iestādei ir īpašs ar to, ka skolā atgriežas iespēja apgūt čella spēli, ko dažādu iemeslu dēļ ilgāku laiku nevarēja īstenot. Jaunais skolotājs Kristaps Grīnbergs BMMS mājaslapā tiek raksturots kā cilvēks ar plašu redzesloku un izkoptu meistarību.

Bauskas MMS direktore A. Velmunska stāsta, ka populārākā programma mūzikas nodaļā ir klavierspēle. «Vispār visu specialitāšu skolotāji ir grūti atrodami, bet pašlaik mums ir pilnīgi visi pedagogi un jomas speciālisti. Par to esmu ļoti lepna, jo zinu, cik sarežģīti ir piesaistīt darbiniekus,» atzīst iestādes direktore.

«Viens no jauninājumiem ir čella spēles programma, līdz ar to pērkam čellus un nodrošinām pārējo nepieciešamo,» tā A. Velmunska, «mākslas nodaļā atklājam jaunu programmu – audzēkņi, kuri absolvē mākslas skolu, bet vispārizglītojošajā mācību iestādē mācās, piemēram, 8. vai 9. klasē, varēs pilnveidot sevi arī turpmāk pie skolotājas Aijas Ušerovskas.» Liels jaunums iestādē ir arī gleznošanas nodarbības pieaugušajiem kopā ar Īru Rozentāli.

Par lielāko izaicinājumu direktore min mākslas nodaļas akreditāciju, kas viņu gadījumā nozīmē akreditāciju visai iestādei. «Tā sistēma nav sakārtota – akreditācija nenotiek atsevišķi pa programmām, bet gan iestādēm. Tas ir liels izaicinājums,» stāsta A. Velmunska, «arī jaunais mācību standarts, kas tiks pieņemts šogad, un sāksies no jaunā mācību gada. Tas paredz ilgāku mūzikas un mākslas programmu apguvi.» Ar skaistiem koncertiem turpināts tiek arī projekts «Dzimuši Bauskai», taču reizēm skumjas esot par mazo apmeklētāju skaitu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.