Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Kurmenē tiekas amatierteātru trupas

Kurmenes tautas namā nedēļas nogalē bija sarīkots amatierteātra kopu saiets «Veca mīlestība nerūs», lai svinētu Teātra dienu, ko starptautiski tradicionāli atzīmē 27. martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējā tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse bija saaicinājusi amatierteātra kopas no Vecumnieku apvienības teritorijas; bija ieradušies Valles teātra «Briedīši» pārstāvji un viņu režisore Aija Skosa, kurai vēl arī otra trupa vadāma – Skaistkalnes tautas nama teātris «Gadījums», kas arī bija klāt, piedalījās Vecumnieku amatierteātris «Vecmuiža» un režisore Vēsma Petruševica, kā arī namamātes un namatēvi – vietējā tautas nama amatierteātris «Kurmene» Ingus Pavinkšņa vadībā.

Katra no teātra trupām izrādīja kādu skeču, kas bija jautri, izklaidējoši, tomēr arī ar kādu sabiedrībā noskatītas problēmas atainojumu. Piemēram, skaistkalniešu izrādītā īsā ainiņa «Dekratizācija» atklāja līdz absurdam brīžiem pastāvošo birokrātiju, kad pat dekrēta atvaļinājumu (bērna kopšanas atvaļinājumu) vadītāja aizvietotājs ar iepriekšēju darba pieredzi ministrijā nevar piešķirt grūtniecei, pirms nav «iziets» viss «dekratizācijas» process ar iepirkumu, patiesā labuma guvēja norādīšanu utt. Smiekli caur asarām.

Vakara gaitā skatītājus un klausītājus uzrunāja režisors un aktieris Armands Ekštets, kura vectēvs Kurmenē jaunību pavadījis. «Man te ir īpašums, esmu kurmenietis,» viņš apliecināja. Režisors Armands Ekštets plašākai sabiedrībai ir pazīstams ar televīzijas seriāliem – «Sirdsmīļā Monika», «Romantiķi», «Vecpuiši», «Lielās derības», «Dakterīt, palīgā!» u. c. Viņš ir arī projektu teātra «Teātris un es» viens no dibinātājiem. Tāpat Armands Ekštets zināms kā režisors un aktieris televīzijas raidījumā «Anekdošu šovs».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdienas vakarā Kurmenē viņš stāstīja un lasīja anekdotes, no kurām, kā pats minēja, vienai otrai esot simt gadu, dažas tik laika gaitā pārveidotas. Viņam esot liels anekdošu arhīvs.

Ar mūziku un dziesmām vakara gaitu kuplināja muzikālā apvienība «Emily Family» no Aizkraukles novada. Uz svētku brīdi kopā sanākušie dejot nebija īpaši lūdzami, pāri griezās dejā jau ar pirmajiem mūzikas akordiem. Te bija gan skatītāju, gan aktieru kopība, kuru teātris kopā tur. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.