Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Izskanējis labdarības koncerts Skaistkalnes baznīcas torņu atjaunošanai

Labdarības koncertā «Uzcel savu baznīcu» svētdien, 4. septembrī, tika vākti līdzekļi Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīcas torņu atjaunošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Skaistkalnes baznīca 4.septembrī. Foto – www.bauskasdzive.lv

Uz improvizētas skatuves pie dievnama galvenās ieejas kuplā skaitā sanākušajiem un sabraukušajiem skatītājiem uzstājās grupa «Putnu balle» (solisti Līva Kalniņa un Elvijs Bušs, arī mazā Amēlija), reperis Gacho jeb Mesa (Gatis Irbe), Igo (Rodrigo Fomins), Olga Rajecka un citi pazīstami mūziķi.

«Par spīti tiem, kas nemīl, baidās un netic, mīlestība, ilgas un cerība mūs ir savedusi atkal kopā, nevis lai būvētu ko jaunu, bet atdotu šai vietai torņus, kas te reiz bijuši, bet vispirms – lai uzceltu virsotnes sevī,» pirms koncerta sacīja Andrejs Mediņš, Skaistkalnes baznīcas prāvests, «tikai tagad esam pa īstam noticējuši, ka mēs to varam – kopā ar Debesīm, mīlestību un labas gribas cilvēkiem. Daudzi ticēja, ka torņu smailes reiz atgriezīsies, un mēs zinām, ka šis sapnis kļūs par īstenību.»

Arī mākslinieki pauda atbalstu iecerei un pārliecību, ka «torņi būs!». «Mūsu grupas muzikālajā ceļā divas vērtības ir nemainīgas – koncerti Bruknā, Kurmenē, Bārbelē un nu arī Skaistkalnē, un koncertsērija «Tev tuvumā», kas notiek ik decembri, kad visi satiekamies un izpildām skaistākās latviešu komponistu dziesmas. Lai tās skan arī šodien baznīcas atdzimšanai!» sacīja «Putnu balles» soliste Līva Kalniņa.

Tikpat brīnišķīgas kā melodijas bija arī dabas mātes sarūpētās veltes. Te sildīja saule, debesīs spurdza bezdelīgas un baltās baznīcas fonā rindojās mākoņu kalni, te aplaimoja lietutiņš un loku meta krāšņa varavīksne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. NU nav jēga tām daudzajām fotogrāfijām, ja tur ir vieni un tie paši cilvēki, tikai dažādos rakursos. Labāk mazāk, bet kvalitatīvāk, citādāk tas, ka tad dziedātājai galva pa labi, tad pa kreisi , tad atkal skatās taisni- kaut kā tas tā apnicīgi, nu bet lai jau būtu.

  32
  10
 2. Ek, ja mums būtu tik pat uzņēmīgi un iedvesmojoši politiķi un ministri, kā mācītājs Mediņš! – Tauta pavilktos uz lieliem darbiem un tad nebūtu kauns par to Latviju, ko redzam ikdienā ar nebeidzamām kļudām un neizdarībām. Varbūt Mediņu varētu pierunāt pārņemt savā pārziņā, atjaunot un pārbūvēt līdz kliņķim nolaisto, teiksim izglītības vai veselības nozari Latvijā? Nešaubos, ka arī to viņš izdarītu daudz labāk par jebkuru poilitiķi vai tā saukto nozares speciālistu.

  19
  36
 3. tajās domes “nacionāļu” darbībās, saistītās ar Mežotnes “baznīcas” ēkas atjaunošanu, kur iztika vien ar budžeta, tavu un citu nodokļos samaksāto naudu? Tos domes cilvēciņus varētu saukt par nožēlojamiem, ja viņi nenodarbotos ar mērķtiecīgu liekulību- atjaunojuši Mežotnes baznīcu. Vien padomju laikos cilvēki bija apzinīgāki, savā ziņā godīgāki, jo par baznīcu vairs nesauca tās ēkas, kur tika remontēta tehnika, glabātu graudi, vai turēti lopi, kaut vēl pirms okupācijas tās bija baznīcas. Toties šīsdienas nacionāliem un viņu pakalpiņiem vairs nekas nav svēts, ēku, kura jau 70 gadus vairs kā nav baznīca, nosaukt cilvēku maldināšanas vārdā par baznīcu, lielāku divkosību grūti iedomāties

  23
  4
 4. Kam tas viss,kur reals labums , vai baznica var palidzet apmaksat kom pakalpojumus,tik runas,individiem jau atlec,vienkarsajai tautai nekas

  22
  8
 5. jo viens no variantiem, kādēļ putina Krievija uzbruka Ukrainai, ir tādēļ, ka, neskatoties uz dabas bagātībām un cilvēkiem bagāto Krieviju, Ukraina lēni, bet mērķtiecīgi kļuva daudzejādā ziņā bagātāka kā Krievija, ar manāmi augstāku vispārējo dzīves līmeni. Tādēļ, putinaprāt tāda situācija nebija vairs pieļaujama. Tas ir tāpat kā pie mums, mūsu viduvējībām gan valsts pārvaldē, gan pašvaldībās tādi- spējīgi cilvēki ir nevēlami, kā tad pārējie izskatīsies uz šo izcilnieku fona, piedevām, varbūt, vēl tiem liks strādāt…

  5
  23
 6. tev vispār ir sajēga, kas reliģija ir vispār, tā ir domāta nevis tam, lai atmaksātu tavus komunālos pakalpojumus un parādus, bet gan tādēļ, lai tev “iegrozītu” prātu un tu saviem kalpiem maksātu pēc nopelniem, nevis kā dažus gadus agrāk- divi lati dienā un pusdienas, bet pats jau iemēģināji salonā piktu džipu. Reliģija bija tā, pēc kuras Latvijā vadījās vēl pirms okupācijas, kad pietika mājokļa durvīm piesliet nūju, lai svešinieks zinātu- saimnieks izgājis un nemēģinātu viņa prombūtnē iekļūt mājoklī, jo toreiz lielākā daļa cilvēku bija kristieši un zagt kristietim bija viens no lielākajiem grēkiem. Bet šodien…

  18
  6
 7. Skatoties bildes, rodas aicinājums – ziedot līdzekļus, lai mācītājs kaut cik pieklājīgi spētu saģērbties. Viņa izteiktā nevīžība ir pazemojoša man, kā apmeklētājam.

  47
  12
 8. bauskam! Da ir viņam pašam sava. Bārbelē! Lai tik tiek godam ar to galā. Pagaidām neko dižu nedzird!

  25
  2
 9. Nu tikai ne to! Dresēt alkašus un nariķus nav tas pats, kas valsti vadīt, un valsti nevar apmuļļāt un tad pusratā pamest.Un pavilkties uz oh un ah var tikai tie, kas neko nezina, kas un kā.Tas nav valsts mēroga darbonis un nepavisam jau nu ne veselības jomā vai izglītībā. Un šaubos, vai 8 km garais lāzera stars būs īsti tas, kas skaistkalniešiem visvairāk vajadzīgs, lai ziedotu naudu.

  30
  6
 10. ja, redzams, darbi iet uz priekšu, “apgrozās” liela nauda, bet no tā novada muižnieķeļiem un viņu kambarsulaiņiem neatlec ne apsūbējis cents. Vai tad tas ir kad redzēts, jāzākājas cik vien var, jo šis var izrādīties slikts piemērs, kad varenie netiek ņemti “doļā”

  3
  24
 11. Piekrītot paustajam par mācītāja A.M. ģērbšanās nevīžīgumu, vēlos piebilst to, ka nav pieņemama viņa ļoti rupjā leksika. Skatījos Mediņa preses konferenci no Bruknas muižas un ievēroju cienījamā J.Cālīša attieksmi pret šīm rupeklībām – viņam bija kauns.

  32
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.