Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Labdarības koncerts Ukrainas atbalstam Vecumniekos

Vecumnieku iedzīvotāju Ļūmaņu ģimenes fonds svētdien, 27. augustā, savā sētā «Emīlos» bija sarīkojis labdarības koncertu Ukrainas atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānis Ļūmanis uz Vecumniekiem pārcēlies no Rīgas, te palīdz arī vietējai skolai, jo viņam «šķiet, ka vietējā vara tomēr par maz dara bērnu izglītības labā.» Ja pašiem labs darbs un nauda, tad kāpēc nepalīdzēt citiem? Savukārt Ukrainas cīnītājus viņi ar ziedojumiem atbalsta jau labu laiku.

Jānis «Bauskas Dzīvei» atzinās, ka līdz pagājušā gada 24. februārim nevienu ukraini nav pazinis. Taču pēc tam, kad Ukrainā sākās karš, aktīvi sekojis notikumiem, sapratis, ka arī pašam kaut kas jādara. «Facebook» sarakstījies un sapazinies ar ukraini Andriju Sļusarčiku, kurš no Ļvivas aktīvi organizē palīdzības sniegšanu savas valsts armijai. Tā sākuši sadarboties, Ļūmaņi vākuši ziedojumus, nogādāti uz Ukrainu džipi, šovasar autobusiņš, ko Andrijs var izmantot palīdzības ziedojumu vākšanai un transportēšanai.

Svētdien «Emīlos» bija augstas raudzes mākslinieku koncerts, ko apmeklēja gan Ļūmaņu kaimiņi Vecumniekos, gan draugi un radi no Rīgas, Jūrmalas. Ziedojumi tika savākti ne tikai kā ieejas maksa, bet par tiem varēja iegādāties arī ukraiņu Andrija un viņa dzīvesbiedres Mariannas atvestos suvenīrus, kā arī Emīls Jānis Ļūmanis cienāja apmeklētājus ar uzkodām un dzērieniem, par to saņemot ziedojumus Ukrainas karavīru atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ir tā sajūta, ka palīdzība mazliet sarūk, cilvēki jau pieraduši, ka notiek karš, noguruši. Tāpēc šo labdarības koncertu rīkojam, lai mazliet atgādinātu, ka ir «čaļi un meitenes, kas cīnās par mums, un ir arī tie, kas brauc uz Ukrainu un atbalsta viņus,» uz koncertu sanākušos uzrunāja Jānis.

Emocionāls brīdis, kas sariesa asaras acīs arī vīriem, bija, kad J. Ļūmanis pasniedza Andrijam Sļusarčikam Latvijas Valsts prezidenta rakstītu pagodinājuma karti un dāvanā – Latvijas valsts karogu. Andrijs šo mūsu prezidenta vēstījumu uzņēma ar milzīgu saviļņojumu un pateicību. Edgara Rinkēviča rakstītais: «Visdziļākā cieņa Jūsu drosmei un neatlaidīgajam darbam Ukrainas uzvarai. Latvija ir un būs kopā ar jums cīņā pret Krievijas agresiju.»

Koncertā piedalījās: Latvijas Nacionālās operas un baleta mežragu kvartets – Artūrs Krūmiņš, Rolands Sēlis, Modris Laizāns un Jānis Kronītis; leva Pudāne (flauta) duetā ar pianistu Juri Žvikovu; Marta Spārniņa (vijole) duetā ar Ēriku Kiršfeldu (čells); Raivo Stašāns (saksofons); Darja Leleko (Ukrainas nacionālais instruments bandūra, balss). Sarīkojumu vadīja Gundars Āboliņš (aktieris).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.