Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Latvijas izcilāko koru konkursa fināls; to vidū – arī Bauskas novada kori

Koris “Mežotne”. Foto: dziesmusvetki.lv
Koris “Via Stella”. Foto autore: Ingrīda Punka.

Vakar, 1. jūlijā, visas dienas garumā Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notika koru konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 33 jauktie kori, 11 sieviešu kori, 7 vīru kori un 4 senioru kori, informē Nacionālais kultūrais centrs. Jaukto koru vidū arī Bauskas kultūras centra jauktais koris «Mežotne» (mākslinieciskā vadītāja Mārīte Jonkus), bet starp sieviešu koriem – Vecumnieku tautas nama sieviešu koris «Via Stella» (mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau “Bauskas Dzīve” rakstījusi iepriekš, konkursu vērtēja starptautiska žūrija: Kaspars Putniņš, Krista Audere, Sigvards Kļava, Vacslovs Augustins (Lietuva), Anžela Maslenņikova (Ukraina), Mārtiņš Ozoliņš, Mārtiņš Klišāns, Andris Veismanis, Risto Josts (Igaunija), Liāna Čonišvili (Gruzija).

Foto avots: dziesmusvetki.lv.

Žūrijas pārstāve Anžela Maslenņikova “dziesmusvetki.lv” stāsta: “Mani iespaidi par šo dienu ir grandiozi. Tik daudz profesionāli, brīnišķīgi kori, Latvijas komponistu radīta laikmetīga mūzika, ļoti emocionāls sniegums. Šodien visu dienu es klausījos spīdošus priekšnesumus. Priecājos, ka tik ilgus gadus latvieši notur šo seno tradīciju. Tā ir prasme apvienot tik daudz cilvēkus dziedāšanas kultūrā, kas nes ne tikai estētisku baudījumu, bet piepilda dvēseli. Es ceru, ka pēc uzvaras Ukrainā mēs noteikti atjaunosim koru amatierkustību.”

Par Lielo balvu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajos Svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns. “Mēģinājumu process nezinātājam no malas var šķist juceklīgs un smags, tomēr svētku dalībniekus vieno kopējs mērķis – brīdī, kad viss sastājas savās vietās, tiek sasniegta pilnības sajūta. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, bet otra kā atskaites punkts – svētku 150.gadskārta,” par balvas dizainu stāsta M.Rozenfelde. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.

Rezultāti jauktajiem koriem

Rezultāti sieviešu koriem

Avots: dziesmusvetki.lv

Foto autore – Ingrīda Punka; izmantoti arī Jāņa Pipara, Kaspara Teilāna un Reiņa Oliņa foto no dziesmusvetki.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.