Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Lieldienu ieskandināšanai Iecavā lietus netraucē

Ceturtdienas pēcpusdienā pie Iecavas jauniešu centra bērniem un jauniešiem norisinājās pavasara saulgriežu svinības, lai kopīgi iesildītos Lieldienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto – Ivars Bogdanovs

«Bauskas Dzīve» pavasara saulgriežu svinībās ieradās brīdī, kad bērni gatavo olas krāsošanai, satinot tās ar iepriekšējā dienā pašu savāktajiem zaļumiem. Atbildīgā par pasākumu ir Iecavas jauniešu centra vadītāja Līga Briģe, un viņa pastāsta, ka bērniem māca arī senās latviešu tradīcijas, piemēram, zaļumus olu krāsošanai ievāca dienu iepriekš, jo zināms, ka Zaļajā ceturtdienā no meža neko mājās vest nedrīkst.

«Pateicoties pašvaldībai, esam ieguvuši savā īpašumā arī lielo zupas katlu, un tagad varēsim gatavot brīvā dabā uz dzīvas uguns,» viņa priecājas. Katls jau vārās kopā ar sīpolu mizām un dažādām tējām, lai pēcāk tajā iekšā liktu bērnu satītās oliņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieldienu svinībās apmeklētājiem tiek izsniegta kartīte, kurā jāizpilda uzdevumi, lai tiktu pie kāruma. Uzvarētājs gan ir ikviens, kurš piedalās, un arī kārumu iespēja iegūt ikvienam dalībniekam. Viens no uzdevumiem bija Lieldienu rokdarbu gatavošana, kur katrs varēja izpausties kā vien vēlas – tika krāsotas kātā piestiprinātas olas, gatavotas Lieldienu kartītes tuviniekiem un ar dažādiem materiāliem raibināti papīra cālīši. «Esam izgatavojuši arī vēlējumu sienu, kur katrs apmeklētājs var uzrakstīt kādu novēlējumu sev un visiem pārējiem,» pastāsta L. Briģe.

Foto – Ivars Bogdanovs

Pēc rokdarbu veikšanas, jādodas uz stafetēm, lai tiktu izpildīts nākamais uzdevums. Stafetes pirmais posms sastāvēja no labirinta, kur dalībniekiem aiz virves jātur platforma un «jāaizved» ola no punkta A līdz punktam B. Nākamajā posmā dalībniekam jāripina liela zelta ola pa «taciņu», bet jau nākamajā jāspēlē atjautības spēle, kurā, pārvietojoties pa rindām, jānovieto attiecīgajās vietās pēdas un plaukstas. Pēdējais uzdevums bija pastaiga ar lielajām slēpēm, kur svarīga bija komandas saliedētība un komunikācija vienam ar otru, lai spētu kustēties uz priekšu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā apliecināja iecavniece Marta Baiba Ozoliņa, «šādi pasākumi jauniešiem palīdz socializēties, kopā darot dažādas jautras lietas.»

Foto – Ivars Bogdanovs

Akciju sabiedrības «Balticovo» dāsni dāvātās olas tika ieliktas vārīšanai lielajā katlā, lai iegūtu unikālos ornamentus un krāsas. Bērni sapulcējas ap ugunskuru un nepacietīgi gaida, kad olas būs izvārījušās, lai varētu apskatīt pašu gatavotos rakstus. «Man pasākums ļoti patīk, jo ir iespējams iepazīties ar jauniem cilvēkiem un iegūt jaunus draugus,» pastāsta jauniešu centra dalībniece Kristiāna Lasmane, «arī pati esmu ieguvusi daudz draugus, darbojoties jauniešu centrā, jo ar pārtraukumiem šeit nāku jau kopš sākumskolas.» Meitene atzīst, ka pandēmijas laiks ir licis bērniem kļūt noslēgtākiem un neieinteresētākiem, tāpēc šādas aktivitātes ir ļoti noderīgas un svarīgas jauniešu vidū.

Kad olas ir izvārījušās, jaunieši tās ņem ārā no lielā katla un saiņo vaļā. Olas izdevušās raibas un katra ar neatkārtojamu zīmējumu, kurā saskatāms kāds dzīvnieks, dabas objekts vai kāds cits ornaments. Pēc tam katrs pasākuma dalībnieks paņem vienu olu un dāvā to kādam citam, lai dalītos dāvināšanas priekā. Bērni par spītu lietum visa sarīkojuma gaitā smaidīja un priecīgi čaloja, jo kopā ir aizvadījuši aktīvu pēcpusdienu, lai iesildītos lielajiem svētkiem un sagaidītu pavasari.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.