Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Mežaparka Lielajā estrādē aizvadīts koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”

Mežaparka Lielajā estrādē sestdien, 6. augustā, norisinājās koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”, kas kopā pulcēja 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm, portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pavēstīja, ka dalībnieki demonstrēja gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors ir komponists Uģis Prauliņš un horeogrāfs Agris Daņiļevičs.

Dižbite-Svarinska atzīmēja, ka koncertuzveduma nosaukums “Dziesma dejo. Deja skan” ir arī formas apzīmējums, jo dejotāji dejoja un dziedāja un arī koristi dejoja un dziedāja.

Repertuāru veido labi zināmiem koru un deju pasaules numuri, kā arī jaunrades, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Prauliņš ir izveidojis vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīja 14 mūziķu sastāvs, 63 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī desmit ārzemju koru un deju kolektīvi.

Bauskas novada koncertuzvedumā piedalījās pieci kolektīvi – Īslīces jauktais koris «Četri vēji», Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kopa «Līdums», jauniešu deju kolektīvs «Līdums», Vecsaules pagasta sieviešu koris «Skalve», kā arī jauktais koris «Iecava».

Skatītāji koncertuzvedumā sēdēja atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētās vietās un dalībnieki dejoja laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Lai skatītājiem nodotu emocionālo vēstījumu, viss uzvedums bija dzīvajā izpildījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dižbite-Svarinska norādīja, ka režisoriskā vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti starp pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu – starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo – godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.

Koncertuzvedumā tika izmantoti vairāku horeogrāfu un komponistu darbi, piemēram, Ulda Žagatas, Aijas Baumanes, Ulda Šteina, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Emila Melngaiļa, Imanta Kalniņa, Jāzepa Vītola un citu.

Koncertuzveduma radošo komandu veido idejas autors, producents Edžus Arums, komponists, muzikālās daļas vadītājs Prauliņš, mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents Mārtiņš Klišāns, mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, virsvadītājs Daņiļevičs, režisore Ilze Jakubovska, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, gaismu režisors Oskars Pauliņš, virsdiriģents Ints Teterovskis, virsvadītāji Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Indra Ozoliņa, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Baiba Ķestere un Kaspars Brauns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Var vien pabrīnīties par materiāla sagatavotāja zināšanām par latviešu valodas lietošanu un neprecīzas informācijas daudzumu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.