Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Atver grāmatu “Mežotnes zemes Lielupes krastos”

Sestdienas, 14.oktobra, pēcpusdienā Mežotnes pagasta daudzfunkcionālā centrā “’Strēlnieki”’ interesentu necerēti pilnā zālē notika Edgara Strazdiņa grāmatas “’Mežotnes zemes Lielupes krastos”’ atvēršanas svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edgars Strazdiņš ir grāvendālietis un mežotnieks piecās paaudzēs. Autora aizraušanās jau kopš skolas laikiem ir dzimtā novada pētniecība, vēstures izzināšana un cilvēku likteņstāsti. Izpētes darbs par Lielupes labo krastu ir turpinājums autora pirmajai grāmatai “’Grāvendāle starp divām Mežotnes zemēm”.

“Vāks – tās ir durvis uz grāmatu. Tā ir pirmā emocija, pirmais iespaids, ar ko var ieinteresēt pircēju. Katrai grāmatai ir savs stāsts. Šīs grāmatas stāsts aizsākās ar autora Edgara Strazdiņa iepriekšējo darbu, kurš iznāca pirms pāris gadiem. Es apbrīnoju autora degsmi, prātu, spēku visu izdomāt, visus uzrunāt, visus apciemot un vienoties, ka sniegs materiālus.

Un tātad Mežotnes zemes, ja kāds šeit vēl nebija bijis, tad šī grāmata ar daudzajiem stāstiem,  atklās šo pusi no jauna.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzimtu stāsti –  Inči, Smiltnieki, Salakas, Ziemeļi, Vilciņi, Krūmales, Vanadziņi, Aizvejas, Rubeņi, Teiveni un daudzi citi, izglītība Mežotnē,  radošās personības, mākslinieki, kuru darbi šeit izstādīti. Es biju īpaši gandarīta, lasot Vitauta Ļūdēna dzimtas stāstu. Sākot strādāt izdevniecībā “Liesma”, vienu no pirmajiem tur sastapu Vitautu. Viņa jaukā bērnu dzeja, kautrīgais, nedrošais klauvējiens pie redakcijas durvīm un kopā braukšana uz dažādām Latvijas vietām, kur tvēru katru viņa dzejoli. Viņš dzīvo manās atmiņās, bet viņš dzīvo arī šajā grāmatā un stāsts par jebkuru cilvēku, ģimeni vai ēku var nest  neskaitāmus pārsteigumus,” sacīja grāmatas izdevēja Skaidrīte Naumova no izdevniecības “’Madris”.                                                                                                                                                                                                            Autors ar apskaužamu aizrautību stāstīja par sava darba tapšanas peripētijām, meklējumiem un negaidītiem atklājumiem, par tuvo un tālo vēsturi, par dzimtām, to saknēm, par cilvēkiem dažādās dzīves situācijās. Grāmata bagāta ar kultūrvēsturisko materiālu, ar stāstiem par tādām dzimtām kā mākslinieks Mārtiņš Zaurs, dzejnieks Vitauts Ļūdēns, literatūrzinātnieks un folklorists Jānis Alberts Jansons un daudziem citiem. 

Pasākumā bija izstādītas Jēkaba Bullīša, Jāņa Liepkalna, Edvīna Strazdiņa gleznas, muzicēja Juris Ārents. Darbojās grāmatu galds. Grāmatas autors pateicās daudzajiem novadniekiem par atmiņu stāstījumiem un sadarbību, dāvāja ziedus un grāmatas eksemplārus. Jauno grāmatu, pat vairākos eksemplāros iegādājās gandrīz visi atnākušie interesenti, sarīkojuma noslēgumā pēc autora autogrāfa izveidojās gara rinda.

Grāmata izdota ar  Bauskas novada pašvaldības un “Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma 2023” finansiālu atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Lielupes krasti! smiekli nenaaaaaaaaaak kada ta upe aizaudzeta pie Mezotnes pils gan uz augsu gan uz leju arpartc.saciet tacu kautko darit vienreiz.dzejnieki saradusies

    3
    4
  2. Mežotne atrodas Lielupes krastos….aizaugušas vai neaizaugušas – tas nav svarīgi grāmatas nosaukuma kontekstā. Nesapraucies ar šausmināšānos tur, kur tas nav piemētots.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.