Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Mežotnes baznīcā piektdien uzburta ziedu un mūzikas skaņu paradīze

Piektdien, 21. jūnijā, kultūrtelpā «Mežotnes baznīca» bija «nereāli skaists un burvīgs notikums», portālam apliecināja apmeklētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bulduru tehnikuma floristi un māksliniece Karine Paronjanca ar košajiem «Ziedu vainagiem» gleznās uzbūruši ziedu pasaku. «Floristu darinājumi, kas «ziedēja» virs apmeklētāju galvām, teju pie baznīcas griestiem, kopā ar vakara sauli, kas iespīdēja telpā, radīja īpašu noskaņu,» stāstīja skatītāji.

«Muzikālo pārmaiņu kvarteta» koncerts arī apbūra klausītājus. Mūziķi jauki uzturēja dialogu ar publiku. Mežotnes baznīca bija apmeklētāju pārpildīta, un visi bija ļoti atsaucīgi skatītāji un klausītāji.

Pilnībā īstenojusies Rundāles kultūras darba organizatores Lilitas Lauskinieces iecere par vasaras ziedu smaržu, krāsu un mūzikas skaņu kaislībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežotnes baznīcas apkārtnē pati daba arī radījusi smaržu pārbagātību – te zied liepas; apmeklētāji pēc koncerta vēl fotografējās un nesteidzīgi baudīja vasaras vakara kaislības.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Kāpēc Kristus kults kļūst hiperaktīvs Vasaras saulgriežu laikā? Tas ir kaut kāds mēģinājums noslāpēt pagānismu/neopagānismu?

  1
  8
 2. Kāpēc skolnieciņš atkal uzbudinās, kā kaut kas viņaprāt un tikai viņam vien nepieņemams notiek? Viņa mostas agresīvs kareivīgums un nespēja pieņemt, ka ir arī citi viedokļi. Nu riktīgs fanātiķis, akkurāt kā kristiešu inkvizitors!!!

  6
  1
 3. Vai raksta autors kādreiz arī lasa savus tekstus? Biju pasākumā – jā, ļoti skaists, bet “nerāli skaists” – kas tas tāds..? Var taču izmantot programmu, kas pasvītro kļūdas…

  5
  2
 4. Atbilde uz komentētāja Kāpēc komentāru. Es neesmu kristiešu inkvizītors, jo nevienu kristieti neesmu nedz vajājis, nedz apcietinājis, nedz spīdzinājis, nedz nogalinājis. Tu mani pašlaik apmelo. Vēsturiski kristieši vajāja, apcietināja, spīdzināja un nogalināja pagānus (politeistus; daudzdievjus). Viduslaikos un Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā tādi incidenti notika. Palasi Bībeli. Tur ir izteikti aicinājumi nogalināt burvjus, raganas un pagānus. Korānā šo aicinājumu būs vel vairāk.

  2
  2
 5. Es jau nesaku, ka tu to visu, ko raksti, esi darījis!!! Tā tu mani apmelo! Tu visu to nevari darīt, jo tev vienkārši nav tādas iespējas to darīt, bet tas, ka tu nepieņem citus viedokļus, bet kareivīgi te uz katriem svētkiem ar savu vienīgo “taisnību” bāzies virsū, tas gan ir fakts!

  2
  1
 6. Atbilde uz kometētāja Kāpēc komentāru. Esmu lasījis ābramisko reliģiju svētajās grāmatās pret pagāniem vērstās naida runas un vardarbības draudus. Un tie nav apokrifi. Pret ābramiskajām reliģijām man pietātes nav un nebūs.

  1
  2
 7. Nu, lūk! Un no tā arī rodas ļaunums, ka vienam ir naida runas, bet citam nav pietātes pret citādi domājošajiem! Un tas arī bija tas, par ko sākumā rakstīju, ka daudz jau neko neko neatšķiries no fanātiskajiem inkvizitoriem. Atšķirība vien tāda, ja viņi to visu darīja pirms n-tiem simtiem gadu, bet tu savā domāšanā esi tāds pats mūsdienās!

  2
  1
 8. Atbilde uz komentāra autora Skolnieciņam komentāram. Bet ābramiskās reliģijas vel šodien bauda krusta karu un džihādu saldos augļus. Islāms ir tik bezkaunīgs, ka 21. gadsimtā uzdrošinās neviena nesodīts rīkot Kurban Bairam svētkus, proti, nodarboties ar rituālām dzīvnieku slepkavībām. Mācītāji par pagāniem internetā izsakās vel sliktāk.

  1
  1
 9. No manis kaut kāds bezvārdītis-kristietis mālē ļaunumu. Laikam tā ir reakcija, ka es iztraucēju baznīcai reliģijas biznesu. Jūtos ļoti pagodināts. Aiz manis stāv Dievi. Ko tu man padarīsi?

  1
  2
 10. Hmmm, kapēc neviens tiem cilvēkiem, kas tic jebkādiem dieviem vai dievam nesaka, ka viņus gaida psihiatriskās slimnīcas ārsti. Visos gadijumuos, kad cilvēks citiem stāsta par dzīvu esam neeksistējošo būtni, vēl vairāk, ja ar to runā, pielūdz, sludina, uzklausa, vai tic, ka kāds cits var ar to runāt ( mācītāju), tas nozīmē, ka steidzmi ir jāmeklē ārstu palīdzība. Vienmēr gribējies saprast vai mācītāji tam visām tiešām tic, vai vienkārši apzināti bez sirdsapziņas aptīra vecas tantiņas un citus lētticīgos?

  4
  3
 11. Nav taču nekāda pamatojuma uzskatīt, ka Talmudā, Torā, Bībelē, Korānā rakstītais ir patiesība. Ebreju folklora zinātniski nav nedz pierādama, nedz apstrīdama. Un es neatbalstu biznesa projektu “kristietība”. Es ticu senajiem Baltu tautu Dieviem un senajām Baltu tautu Dievietēm.

  1
  2
 12. Ābramiskās reliģijas savu mūžu ir jau nodzīvojušas. Tās aiziet nebūtībā. Vecās Eiropas politeiskās reliģijas atdzimst neopagānisma formā jaunā kvalitātē un kvantitātē. Senie Dievi atgriežas.

  1
  3
 13. Un tu kā tāds fanātisks misionārs te visiem bāzies virsū ar saviem senajiem iedomu tēliem, ko par dieviem sauv un kas tavā iztēlē un sapņos tev rādās. Bet tu jau to nesaproti – tev tikai viens virziens, dēļ kura tu laiku pa laikam uzbudinies, bet man nav vajadzīgi visāda veida iedomu tēli, kurus tu un tev līdzīgie sludinātāji no visādām reliģijām sludina un apkaro viens otru!

  1
  1
 14. Aizej, labāk, paguli vai pie ārsta, reliģiskais fanātiķi!!! Un man ir pilnīgi vienalga, kas tu esi – ābramiskais, politeiskais, monoteiskais vai sazin kāds tur vēl fanātiķis!

  1
  1
 15. Saskaņā ar Satversmes 99. un 100. pantu es drīkstu brīvi runāt par senajiem Dieviem, Dievietēm, pusdieviem. Nez kāpēc mācītājiem neviens nebrauc augumā? Tā kā es uzskatu, ka man ir leģitīmas tiesības paust savu viedokli. Mūsdienās Eiropā neopagānisms kļūst populārs. Piemēram, asatru – skandināvu neopagānisms. Druisdrisms/Vikka – ķeltu neopagānisms. Hellēnims – grieķu neopagānisms. Ridnovirstvo – slāvu neopagānisms. Dievturība/Romuva – baltu neopagānisms. Angļu valodā var brīvi atrast sev noderīgu informāciju. Cilvēkiem neopagānisms šķiet aktuāls. Ne visi grib būt kristieši. Turklāt neopagānisms ir brīvprātīgs un bezmaksas.

  0
  2
 16. Latvieši tomēr ir pagāni. Un mūsu tautai ir aktuāli apzināt savu folkloru, savu mitoloģiju. Bet kristietība, lai paliek ebreju tautas rokās, kura kristietību ir arī radījusi no jūdaisma. Ebreji var droši un netraucēti praktizēt savu folkloru, savu mitoloģiju, t.i., kristietību. Te ir jāskatās vēstures kontekstā. Baltus tomēr piespieda pielūgt ebreju folkloru un ebreju mitoloģiju. Baznīcas šeit ir saceltas neleģitīmi pret pašu baltiešu gribu. Baznīcas cēla iebrucēji. Lai nu kā arī būtu, 21. gadsimtā ir absolūta informācijas un ticības brīvība. Pagānisms/neopagānisms ir absolūti brīvprātīgs. Kurš grib, tas arī praktizē. Un ziedojumi man nav vajadzīgi, jo neesmu mācītājs.

 17. Paldies Lilitai un visiem, kuri palīdzēja radīt skaistumu un ziedu ugunskura noskaņas. Mums visām ļoti patika!

 18. ja tev tā prātiņa būtu vairāk, tad zinātu, ka vārds “dievs” pie mums ienāca reizē kristiešu reliģiju un tādu cūku Teni, zirgu Ūsiņu, ne arī jaundzimušo aizstāvi un to likteņa noteicēju Dēklu, neviens pirms kristiešu sludinātāju ienākšanas tagadējās Latvijas teritorijā, par dieviem un dievietēm nesauca. Kristiešiem Dievs ir viens un to nesauc ne par Pēteri ne Jāni, kā te ne viens vien iedomājies. Ja jau tev dievs ir cūku Tenis, lai arī tā būtu, bet nav jau jāaizskar citu cilvēku jūtas, kaut tu arī būtu viens sū-a skolnieciņš

 19. Lielisks pasākums bija. Ēkas lēnām mirst ja tajās nav cilvēku. Ēkām vienām ir skumji. Baznīcu ēkas tomēr ir svētdienas ēkas un pie ikdienas bariem nav pieradušas. Visskumjāk būs aizslēgtajām vai par pansionātiem pārtaisītajām skolām.

 20. Redakcija! Nobloķējiet, lūdzu, garīgi slimas personas ar pseidonīmu “skolnieciņš” plosīšanos! Tam vairs nav nekāda sakara ar vārda brīvību!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.