Katru reizi kā no jauna – tā Bauskas pils «Muzeju nakts» pasākumus raksturo regulāri šī sarīkojuma apmeklētāji. Nevīlās viņi arī šogad 13. maijā – bija iespēja uzkāpt pils tornī, apskatīt ekspozīcijas, interjerus un jaunus eksponātus, kā arī piedalīties sarunās ar hercogu un būt lieciniekiem filozofu akmens tapšanas procesā «viduslaiku alķīmiķu laboratorijā».
Pasākuma pirmajā daļā vislielākā uzmanība bija divām aktivitātēm. Bauskas pils muzeja pedagoģe Ilona Ozola iepazīstināja interesentus ar 16. gadsimta skaistuma kopšanas paņēmieniem. Stāstīja par maģiskajiem eliksīriem un dziedinošām ziedēm, kā arī iepazīstināja ar dažādiem skaistumkopšanas rituāliem un paņēmieniem, kā tajā laikā mēģināja pievērst pretējā dzimuma uzmanību.
Tomēr visvairāk apmeklētājus pārsteidza hercogs vienā no pils zālēm, kuram bija piemetusies vispazīstamākā dižciltīgo «liga» – garlaicība. Skaidrs, ka hercogu mēģināja izklaidēt mūziķi un arī āksts, kurš gan zīmēja, gan žonglēja ar priekšmetiem, gan lēkāja.
Jau gandrīz nakts tumsā visi interesenti pulcējās Livonijas ordeņpils pagalmā, kur ķīmiķi no «Laboratorium.lv» bija piekrituši hercoga izaicinājumam un centās radīt filozofu akmeni – vielu, kas parastos metālus pārvērš zeltā vai sudrabā un spēj dot cilvēkam nemirstību vai mūžīgo jaunību.
Skatītājus meistari nepievīla – dūmi vijās pa visu pagalmu, dega zaļas un purpura liesmas, uguns mēles rāvās uz debesīm, vīri demonstrēja spējas pārvaldīt zibeni.
Visu foto un video autors – Uldis Varnevičs.
Reklāma