Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Nosauc Bauskas novada 2022. gada sporta laureātus un gada sportistus

Šogad Bauskas novada sporta laureātu godināšanas pasākums Īslīces pagasta kultūras namā pulcināja visu četru bijušo novadu sportistus. Iecavnieku gan bija mazāk, nekā gaidīts, bet bija ieradies gana liels pulciņš no Vecumniekiem, kā arī ierasti liels skaits Bauskas un Rundāles apvienības sportistu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarīkojumu, kas notika 17. decembrī, vadīja Inita Nagņibeda. Sanākušos ar dziesmām izklaidēja Patrīcija Spale un Anna Patrīcija Karele. Uzstājās deju studija «Lēra» – gan pieaugušās dejotājas, gan jaunās karsējmeitenes.

Sanākušos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kurš vēlāk arī pasniedza dāvanas tiem sporta veterāniem, kam šogad atzīmē apaļas jubilejas. «Atceros pasākumu pirms 14 gadiem, kad bija «Bauskas rajona sporta laureāts 2008». Tagad liktenis lēmis būt vienā pašvaldībā, kopīgi pārstāvēt bijušos novadus,» pauda A. Okmanis. Viņš bija pārsteigts, kad bija jāparaksta lēmums par apbalvojumu piešķiršanu vairāk nekā diviem simtiem sportistu, kas izcīnījuši medaļas Latvijas čempionātos – kopā 223 sportisti.

Sportistus sveica Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa, Bauskas novada sporta lietu komisijas pārstāve Ieva Kirkila, Bauskas novada domes deputāts un sporta lietu komisijas pārstāvis Guntis Kalniņš un Bauskas novada domes deputāte un sporta lietu komisijas vadītāja un sporta nodaļas vadītāja Līga Rimševica. Bauskas novada sporta nodaļas vecākā speciāliste Inga Ūbele pauda, ka sportistiem nav bijis problēmu aizstāvēt apvienotā novada godu, aktīvi piedaloties dažādās sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā I. Nagņibeda uzskaitīja vairākus aizvadītā gada starptautiskos panākumus. Latvijas komandas sastāvā iecavniece Mārīte Purmale un stelpiete Inga Pīlādze piedalījās Pasaules čempionātā karpu makšķerēšanā sievietēm, iegūstot bronzas godalgas. Viņas pateicās par atbalstu Bauskas novada pašvaldībai, un Latvijas sieviešu izlases karpu makšķerēšanā galvenais treneris Raivis Trečaks norādīja, ka dalība čempionātā ir viens no tiem faktoriem, kas var nodrošināt, ka nākotnē šāds čempionāts notiek arī Latvijā.

Pasaules čempionātā nūjošanā savā vecuma grupā pirmo vietu izcīnījusi Inta Liepa. Godalgas Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā – Greta Kopilova ieguva pirmo vietu amatieru klasē, trešo vietu izcīnīja Edgars Getmančuks.

Inga Ūbele novada vadības pārstāvjiem arī pasniedza divus Latvijas Sporta veterānu un senioru savienības kausus – par izcīnīto ceturto vietu kopvērtējumā un par pirmo vietu novadu vērtējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par sporta laureāta balvām šogad lēma sporta lietu komisija, kurā darbojas Līga Rimševica, Guntis Kalniņš, Inita Nagņibeda, Ieva Kirkila un Bauskas novada domes deputāts Juris Krievs.

Sporta veterāni, kas šogad svinēja nozīmīgas jubilejas:

● Šahs un dambrete – Māris Bergs, Arnolds Šimkuss, Tālivaldis Rūmītis, Maigonis Avotiņš, Guntars Purviņš.

● Cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem – Veronika Markūne, Ernests Iļņickis, Aina Slucka, Jons Gribs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Galda teniss – Ludmila Bulaha, Baiba Gāga.

● Brīvā cīņa – Anatolijs Abramovs, Leons Undzenko, Mihails Jepiševs.

● Basketbols – Andrejs Robežnieks, Rimants Velmunskis, Ilze Lakstīgala.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Novuss – Aldis Pavilons, Raimonds Smalkais.

● Vieglatlētika – Dzintars Lenbergs, Viktors Folkmanis.

● Volejbols – Jānis Vastlāvis, Aldis Ukstiņš, Viktors Voiteks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Futbols – Jānis Zauers, Viktors Kopicjaks, Aivars Zeltiņš.

● Rokasbumba – Normunds Reips.

● Pauerliftings – Juris Červids.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par mūža ieguldījumu sportā apbalvots Aivars Kamols. Cilvēks, kas nesavtīgi sevi veltījis sportam sākot ar sešdesmitajiem gadiem, kad bijis Pilsrundāles kolhoza “Dzirnupe” fizkolektīva priekšsēdētājs. Mūsdienās joprojām piedalās novada šaušanas sacensībās, bet republikas un starptautiskā mērogā sevi parādījis kā augstas klases galda tenisa spēlētājs.

Labākā sportista cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem titulu ieguva Aivars Vancāns, kurš ir viens no darbīgākajiem Invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrības “Bauska” dalībniekiem. Jaunībā bijis aktīvs sporta cienītājs – spēlējis volejbolu, organizējis, tiesājis sporta pasākumus. Vēlme un interese par aktīvu dzīves veidu nav zudusi.

Labākā tehniskā sporta veida sportista titulu ieguva motosportists Kristaps Ķīlis, kurš šosezon ieguvis 2. vietu Latvijas čempionāta Grand Prix sacensībās mototriālā un bija Latvijas triāla izlases dalībnieks prestižākajās valstu komandu sacensībās Pasaules Nāciju Kausā Itālijā (komandai 15.v.). Pagājušajā gadā ieguvis 1. vietu Latvijas kausa izcīņā Enduro Open sacensībās, bet šogad atsevišķos Latvijas čempionāta posmos ierindojies pirmajā trijniekā.

Labākās sporta spēļu komandas titulu ieguva volejbola komanda “Vecumnieki”, kuri ir 2022. gada Optibet Latvijas volejbola čempionāta Nacionālās līgas uzvarētāji. Vecumnieku volejbola tradīciju turpinājums cauri gadu desmitiem. Ilggadējais vienības līderis Andris Zadovskis, kurš iepriekšējās sezonās komandai nodrošināja lauvas tiesu gūto punktu, šogad spēlē Francijas Elites līgā klubā “Al Caudry”. Sveicam treneri Pēteri Plūmi, kurš turpina sava tēva un brāļa iesākto darbu.

Labākās sporta veterānes titulu ieguva vieglatlēte Gunita Berkmane. Viņa aktīvi un jaudīgi, jau otro gadu, iesaistījusies Bauskas novada sporta veterānu kustībā, izcīnījusi zelta medaļas vieglatlētikas 100m, 200m un tāllēkšanā Baltijas valstu un Latvijas veterānu čempionātos. Palikusi nepārspēta arī Latvijas sporta veterānu 59. spēlēs.

Labāko sporta veterāna titulu ieguva florbolists, futbolists un rokasbumbists Ingus Panteļejevs. 2022. gadā Latvijas veterānu čempionātā un Latvijas veterānu sporta spēlēs 1. vieta florbolā, veterānu spēlēs arī sudrabs handbolā un bronza minifutbolā. Vienlīdz labi spēlē hokeju un pludmales volejbolu un ir jaunās paaudzes florbola treneris.

Labākā trenera titulu ieguva vieglatlētikas treneris Raivis Maķevics. Talsenieks, kurš pēdējos piecus gadus ir stiprinājis un pilnveidojis Bauskas novada vieglatlētikas tradīcijas. Treneris, kurš savam darbam atdevis sirdi, kurš deg par katra audzēkņa izaugsmi un rezultātiem. Šajā gadā daudzi no trenera Raivja audzēkņiem uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus gan pieaugušo, gan junioru un jauniešu konkurencē. Izcīnītas valsts un Eiropas jaunatnes Olimpiādes godalgas.

Labākā sportista titulu ieguva svarbumbas cēlājs Edgars Getmančuks. Ir iegūta 3.vieta Pasaules čempionātā, kas šogad risinājās Deli, Indijā un 3. vieta Eiropas čempionātā Igaunijā  svarbumbu celšanā, viņš ir Latvijas 2022. gada čempions. Viņš ir divas reizes cēlis 101 reizi 10 minūšu laikā nenolaižot zemē 32 kg bumbas katrā rokā. Kā arī Edgars ir Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijas aciklisko sporta veidu katedras viesdocētājs.

Lielākos laurus plūca Gerda Kerija Dreimane, kura ieguva Labākās sportistes un Uzlecošas Zvaigznes titulus. Viņa ir 2022. gada Latvijas čempione pieccīņā un septiņcīņā sievietēm. Gandarījums un lepnums ir par Gerdas sasniegumu 2022. gada Pasaules junioru čempionātā Kolumbijas pilsētā Kali, kur viņa vieglatlētikas septiņcīņā izcīnīja augsto 5. vietu. Nosvērta un mērķtiecīga, ar milzīgām darba spējām un pozitīvu attieksmi pret dzīvi. Gerdas sasniegumi sportā slēpjas lielajā motivācijā sevi pierādīt kā augstas klases sportisti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. GKD vecais pie viena raksta komentāriem (saistībā ar čempi) deklamēja, ka visu paši sasnieguši un nekāda sakara ar Bausku. Ko tad tagat “nēsās” titulus, kas reprezentē vietu, kas viņu skatījumā pie sasniegumiem neko nav devusi. Būtu jāatsakās, vismaz no vārdu salikuma Bauskas novads.

  2. Nesapratu-Pasaules čempionātā nūjošanā savā vecuma grupā pirmo vietu izcīnījusi Inta Liepa,tātad veterānu uzvarētāja skaidra,bet ,bet nē viņa nav Ligas draudzene,tāpēc Labākās sporta veterānes titulu ieguva vieglatlēte Gunita Berkmane,kurai panāakumi tikai valsts mēroga sacensībās un tad bez konkurencijas….Raudāt gribas,cik negodīga vērtēšana….

    5
    6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.