Bauskas novada basketbola čempionātā zināmi pusfināla dalībnieki. Ārpus ceturtdaļfināla spēlēm palika komanda «Uzvara». Pārējos dueļos pārliecinoši uzvarēja vienības, kur bija lielāks spēlētāju skaits no Latvijas čempionātu komandām.

Duelis – komanda «Progress/Iecava» un «RS AutoParts/RMC». Foto – Uldis Varnevičs

Ceturtdaļfinālā, kas notika 13. martā, vairākos mačos pirmo ceturtdaļu vai pat puslaiku pretinieki spēja aizvadīt līdzīgi, bet otrajā puslaikā jau profesionālākie spēlētāji dominēja. Piemēram, «Ceraukste» sastāvā spēlēja Arnis un Aleks Simsoni un Edijs Ausējs. Iecavas vienības sastāvā aktīvs bija Dāvis Geks, bet rezultātā «Iecava/Kluburi» tomēr piekāpās ar 75:100.

«Vecumnieku» vienībā spēlēja regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Jānis Klāviņš, bet pretim stājās «Code» ar pašu Ivaru Zemīti priekšgalā – viņam 43 punkti komandas uzvarā ar 95:65. J. Klāviņam šoreiz 23 punkti.

Nākamajā duelī komanda «Progress/Iecava» ieradās ar sastāvu, kas mierīgi var cīnīties par uzvarām reģionālajā basketbola līgā, – Gundars Brička, Jānis Eiduks, Helvijs Meļķis, Francis Lisovskis un citi. «RS AutoParts/RMC» ar Aldi Beitiņu izturēja pirmo puslaiku, bet tas bija arī viss – zaudējums ar 73:92.

Pēdējā mačā tikās «BJSS» un «Misa» vienības. Vienu brīdi bija sajūta, ka regulārā čempionāta līderi «BJSS» sagaida pārsteigums, bet otrās ceturtdaļas sākumā vienam no «Misas» līderiem Gundaram Baldiņam bija piešķirtas jau četras personiskās piezīmes, nācās atstāt laukumu, lai nenopelnītu jau piekto, un ar Gvido Zaļmežu pie groza vien nepietika. «BJSS» sava līdera Toma Červinska vadībā veica atrāvienu un uzvarēja ar 96:78.

Pusfināla mači notiks 26. martā – vispirms tiksies «Progress/Iecava» ar «Codes» komandu, pēc tam  – «Ceraukste» ar «BJSS» vienību.