Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Pamūšas pamatskolā izskanējuši tradicionālie Dārza svētki

Trešdien, 22. maijā, Pamūšas pamatskolā norisinājās Dārza svētki «Miers virs zemes un pasaulē laimīgi bērni». Pasākumā piedalījās gan skolas audzēkņi kopā ar skolotājiem un vecākiem, gan arī citi viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dārza svētku tradīcija Pamūšas pamatskolā sākta 2014. gadā, diemžēl pandēmijas dēļ divus gadus šos svētkus rīkot nevarēja. Pasākums pulcēja gan iestādes audzēkņus un skolotājus, gan bērnu vecākus un citus viesus – kopumā svētkos piedalījās 187 cilvēki. Sarīkojuma šī gada mērķis ir atbalstīt mieru pasaulē un veicināt izglītojamo labbūtību savā valstī un skolā.

Svētku atklāšanā tika atskaņota skolas himna, kuras pirmatskaņojumi meklējumi 2014. gadā, kad norisinājās pirmie Pamūšas pamatskolas Dārza svētki. Dziesmas vārdu autore ir Brigita Seškēna, mūziku komponēja Jurgita Červinska.

«Braucot pie jums un izlasot jūsu svētku moto, es aizdomājos par to, kas ir laime, un sapratu, ka vienas tādas lielas laimes nemaz nav. Tā lielā laime sastāv no daudzām mazām, mazām laimītēm, un mūsu pieaugušo lielākā laime ir priecīgi un smaidīgi bērni,» svētku atklāšanā uzrunu sacīja Bauskas novada administrācijas izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina, «redzot jūs visus šodien priecīgus un smaidīgus, varu secināt, ka mēs dzīvojam ļoti, ļoti laimīgi.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunu sacīja arī iestādes direktore Aelita Naumane, kura īsi pastāstīja par svētku sākšanos pirms desmit gadiem un izcēla svētku moto, kas šogad vēstī par miera atbalstīšanu virs zemes un mieru pasaulē.

Koncerts un iluzionists Edžus

Koncertu vadīja «Jogitas pasākumi» vadītāja Jogita, kurai līdzi atbraucis bija multfilmas «Ķepu patruļa» tēls – suns Čeiss, kuru visi bērni nemitīgi vēlējās apskaut un to arī darīja. Pirmā uz skatuves kāpa vokālās studijas «Pigoriņi» soliste Elīza Lediņa, izpildot dziesmu «Smilšu pils».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts turpinājās ar deju, ko izpildīja audzēkņi Toms un Laura, dziesmu savā dzimtajā valodā dziedāja skolasbērni no Ukrainas – Angelina un Volodimirs. Dziedāja Pamūšas skolas zēnu ansamblis, ar deju uzstājās 1., 2. un 3. klašu bērni. Dziesmu kopā ar mammu izpildīja 1.c klases skolniece Anna, bet 5. līdz 9.c klašu audzēkņi uzstājās ar patriotisku deju, liekot pakavēties vēl nesen kā aizvadītajā hokeja spēlē, kas Latvijas izlasei pasaules čempionātā bija noslēdzošā. 7., 8. un 9. klašu skolēni kopīgi izpildīja Laura Reinika dziesmu «Es skrienu», koncertprogramma noslēdzās ar kopdziesmu «Vēl ir laiks».

Pēc labi padarīta darba skolas audzēkņus un viesus priecēja iluzionists Edžus, kurš rādīja dažādus trikus un knifus, liekot pārsteigumā pavērt mutes ikvienam klātesošajam. Daļā triku tika iesaistīti arī pasākuma dalībnieki, kas ļāva sajusties kā īstā maģijas piedzīvojumā.

Diena turpinājās ar dažādām aktivitātēm, to skaitā radošajām darbnīcām, kurās bija iespēja no papīra izgatavot miera putniņus. Dalībniekiem bija pieejama arī sejas apgleznošana, kas parasti ir ļoti pieprasīta, kā arī izjādes ar poniju meiteni Joti, kura pirms darbiņa, uzņemot spēkus, naski ēda zāli turpat skolas pagalmā. «Jogitas pasākumi» dāmas visas dienas garumā izklaidēja klātesošos ar runām, aktivitātēm un dažādiem jokiem. Pasākuma sponsors «Apavu namiņš» svētku dienā apmeklētājiem bija dāvājis iespēju izlēkāties piepūšamajā atrakcijā. Atrakcijā, kur jānosit iespējami vairāk bundžu, dalībnieki tika pie balvām, ko sarūpēja sponsors SIA «Rimi Latvija».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais ir bērnu prieks

«Pirms desmit gadiem sākām šo tradīciju, kas sākās ar to, ka viena skolēna mamma piedalījās kādā projektā, kurā bija iespēja iegūt īpašumā kādus augus. Dārza svētkos pirms vairākiem gadiem arī uzbērām kalnu, kas nu jau ir labi «iedzīvojies», lai bērniem ziemā būtu iespēja šļūkt ar ragavām. Šādā veidā dārza svētkos ik gadu iekopām teritoriju – arī stādījām krūmus un veicām citus darbiņus,» stāsta Pamūšas pamatskolas pedagoģe Dina Afanasjeva, «pašlaik šie svētki tiek rīkoti, lai bērni izpriecātos, jo ne visiem šiem audzēkņiem bērnība ir tik saulaina kā citiem. Mums jau ir ikgadēji atbalstītāji, kuri katru gadu šo pasākumu gaida, piemēram, «Putu ballīte» un citi, kas neko neprasa pretī.»

Viņa stāsta, katru gadu svētki tiek rīkoti ar kādu mērķi, un šogad tas ir miers pasaulē un laimīgi bērni, kas saistīts ar Krievijas agresiju Ukrainā. «Skolā kopā ar audzēkņiem arī atzīmējam dažādas gadskārtas, daudz mēģinām iesaistīt arī ģimenes. Vecāki ir atbraukuši, taču ne tik daudz, cik bijām cerējuši, – bērniem ir ļoti svarīgi, lai ģimenes ierodas,» tā D. Afanasjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidītāki svētki skolā

Direktores vietniece audzināšanas jomā Māra Kampāne atklāj, ka Pamūšas pamatskolā mācās tieši 100 audzēkņi, no kuriem puse darbdienās internātā arī nakšņo. «Šie svētki mums un mūsu bērniem ir paši mīļākie un gaidītākie, lai gan pasākumi mums notiek katru mēnesi. Rudenī ir sarīkojums «Es ar savu skolotāju», kur katra klase kopā ar klases audzinātāju veido kādu priekšnesumu pēc saviem ieskatiem, lai cīnītos par ceļojošo kausu. Šādā veidā bērni izveido labāku saikni ar audzinātāju un adaptējas skolas vidē,» stāsta M. Kampāne, «rīkojam arī vecāku dienas, kas arī ir iemīļotas. 4. maijā pie mums bija 67 ciemiņi, jo sabrauca bērnu ģimenes kopā ar brāļiem, māsām un citiem radiniekiem. Ģimenes ierodas arī valsts svētkos novembrī.»

Viņa atzīst, ka šogad Dārza svētki ir izdevušies, arī laikapstākļi ir piemēroti, neskatoties uz lielo vēju. «Noteicošais ir tas, ka bērni smaida, – un viņi šodien smaida jau no paša rīta. Viņi gaida darbnīcas, izjādes ar zirgu, seju apgleznošanas un, protams, uzstāšanos. Mums ir vairāki sponsori, kurus bērni jau pazīst, jo viņi pie mums brauc uz katriem Dārza svētkiem.» Sponsoru vidū ir uzņēmums «Rimi Latvija», SIA «Apavu namiņš», SIA «Jogitas pasākumi», SIA «Ozoliņa konditoreja», veikals «Svētku rēvija». Starp atbalstītājiem minēts arī fotogrāfs Nauris Veiss, burvju mākslinieks, iluzionists Edžus, sejas apgleznošanas māksliniece Anda Niedre, sapņu ķērāju meistarklases vadītāja Līga Avotiņa, kā arī «Mēmeles jāšanas sporta klubs».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.