Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Par sasniegumiem sveikti Bauskas novada skolu audzēkņi

Pagājušajā nedēļā pirms mācību gada noslēguma, 30. maijā, Rundāles multifunkcionālā centra kultūras zālē norisinājās Bauskas novada audzēkņu apbalvošana par sasniegumiem zinātniski pētnieciskajos darbos un mācību priekšmetu olimpiādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvošanas sarīkojumu atklāja tā vadītāja, Rundāles kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece ar īsu uzrunu, tad skanēja Latvijas valsts himna.

Labākos novada skolēnus sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Šodien satiekoties šajā zināmā mērā maģiskajā vietā, maģiskajā «Rundāles laikā», mums ir iespēja vēlreiz visiem kopā paskatīties uz mūsu sasniegumiem olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos darbos un paskatīties, kāds ir visu mūsu kopējais devums – katras skolas devums, individuālais sniegums un pie kā esam nonākuši mācību gada beigās. Piedalīšanās olimpiādēs ir brīvprātīgs, grūts un atbildīgs pasākums. Es labi apzinos gan jūsu, gan jūsu skolotāju ieguldījumu – jūs esat uzvarētāji!»

Bauskas novada pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Aija Sprinķe uzrunā sacīja, ka skolēni ir izcili ne tikai mācībās, bet arī interešu izglītībā – mūzikā, mākslā, sportā un sabiedriskajās aktivitātēs. «Varbūt kāds ir atradis formulu «mūžīgajam dzinējam», varbūt kāds ir atradis saiti mākslīgajam intelektam, ko veiksmīgi izmanto, bet varbūt kāds ir «uzracis» slepenās zināšanas, un tomēr bez jūsu zinātkāres, iedvesmas un aizrautības tas nebūtu iespējams. Tas nebūtu iespējams arī bez pedagogu atbalsta un ģimenes siltuma, tāpēc šis kopdarbs ir ar izciliem rezultātiem.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības informācija liecina, ka tradicionāli pirms katra mācību gada sākuma Valsts izglītības satura centrs (VISC) nosaka, kādos mācību priekšmetos, kurām klašu grupām un kad tiks organizētas valsts olimpiādes. 2023./ 2024. mācību gadā tika apstiprinātas olimpiādes 15 mācību priekšmetos pamatskolas un vidusskolas posmu 4. līdz 12. klašu grupām. Bauskas novada izglītības iestādes pieteicās dalībai novada posma mācību priekšmetu olimpiādēs, skolēni un viņu pedagogi piedalījās 12 olimpiādēs. Visas šīs olimpiādes, izņemot matemātikas un krievu valodas olimpiādi, norisinājās pārraudzītā tiešsaistē.

Pēc Bauskas novada skolotāju iniciatīvas martā skolēni piedalījās Latvijas Universitātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas matemātikas olimpiādē 5. līdz 8. klases izglītojamajiem. Šogad novada posmā mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieku skaits ir 471, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, ir par 151 dalībnieku lielāks. Olimpiādēs tika pārstāvētas visas novada vispārizglītojošās skolas. 128 skolēniem tika piešķirtas godalgotas vietas un atzinība – pirmo vietu ieguva 33 skolēni, otro vietu – 27 audzēkņi, trešo vietu – 26 skolēni, un atzinība tika pasniegta 42 skolēniem.

Visvairāk dalībnieku piedalījās angļu valodas olimpiādē – 178 skolēni no 4. līdz 12. klasei, matemātikas olimpiādē 5. līdz 12. klasēm – 98 skolēni, latviešu valodas un literatūras olimpiādē 9. līdz 12. klasēm – 82 skolēni. Ar vismazāko dalībnieku skaitu notika olimpiāde ģeogrāfijā un vācu valodā 10. līdz 12. klasēm – četri jaunieši, kā arī informātikā, kur piedalījās pieci skolēni. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Ko Pelei dos šī informācija? Prieks par gudriem bērniem un pašaizliedzīgiem pedagogiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.