Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Pasniegtas Bauskas novada Uzņēmēju gada balvas

Piektdien, 16. septembrī, Bauskas pilī norisinājās Bauskas novada pašvaldības organizētā konkursa “Bauskas novada uzņēmēju gada balva ” apbalvošanas ceremonija, kurā tika godināti tie Bauskas novada uzņēmēji, kas aktīvi darbojas savā nozarē un sekmē novada uzņēmējdarbības vides attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē skaidroja, ka šis konkurss pēc četru novadu (Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles) apvienošanas, tika rīkots pirmo reizi.

Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunāja un sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš uzsvēra, ka pašvaldība lepojas ar ikvienu novada uzņēmumu, jo uzņēmēji ir tie, kuri novadu ceļ un attīsta, uz kuru maksātajiem nodokļiem balstās visa finanšu dzīve. “Katrs uzņēmējs ir vērtība, radītājs un attīstītājs. Pašvaldības augstākais apbalvojums ir Zelta ozols, un jūs, uzņēmēji, tās zīles.”

Vakaru vadīja mūsu novadnieks – aktieris Jēkabs Reinis, bet par muzikālo noformējumu gādāja “Undertango”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SIA “I.S.D.” ir ieviesta kompleksa graudu apstrādes tehnoloģija, kuras rezultātā paralēli tiek iegūti izcili,unikāli produkti – kviešu proteīna koncentrāts ,lauksaimnieciskas izcelsmes etilspirts, kviešu klijas.

Nominācijā “Gada lielākās investīcijas” balvu saņēma SIA “I.S.D.” – Iecavas spirta dedzinātava. SIA “I.S.D.” , kas ir Baltijā automatizētākā un modernākā rūpnīca, ražo ne tikai lauksaimnieciskas izcelsmes etilspirtu un augstas kvalitātes kviešu olbaltumvielu koncentrātu, bet arī klijas, atbilstoši nacionālās pārtikas kvalitātes shēmai “Zaļā karotīte”, un kviešu klijas lopbarībai. 2021. gadā uzņēmums ir piesaistījis apjomīgas investīcijas, tādējādi sekmējot attīstību un konkurētspēju.

No pilsētas uz laukiem – skaistu vietu Īslīces upes krastā – Sandra pārcēlās pirms septiņiem gadiem. Abi ar vīru bija sapratuši, ka pilsētā kļūst nelaimīgi. Sandra pameta šuvējas darbu un nolēma audzēt to, kas ir veselīgs, vērtīgs un garšīgs – smiltsērkšķus, rabarberus, upenes, zemenes, avenes un dažāda veida dārzeņus. Saimnieko Viesturu pagasta piemājas ģimenes saimniecībā “Padegas” un izaudzēto produkciju mājas apstākļos pārstrādā.

Par nominācijas “Gada amatnieks/mājražotājs”  uzvarētāju kļuva Sandra Icaka un piemājas saimniecība ‘’Padegas’’. Ģimenes uzņēmums saimnieko Viesturu pagastā, un te pašlaik tiek ražoti vairāk nekā 25 pārstrādes produktu veidi. Pašu izaudzēto, augļus un ogas, saimniecība pārstrādā, cenšoties saglabāt produkta dabisko sastāvu un neizmantojot krāsvielas vai mākslīgas piedevas. Produkcija tiek audzēta, izmantojot bioloģiskās audzēšanas metodes.

SIA “Kronis” direktors Aivars Svarenieks.

Titulu “Gada inovācija” ieguva SIA “Kronis”. Uzņēmums sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pētniekiem izstrādājis deviņas jaunas gatavās pārtikas pamatēdienu receptes, kas tiek iekļautas karavīru sausās uzturdevas komplektos. Ražošanā tiek izmantota īpaša tehnoloģija, ēdienam nepievienojot konservantus, bet saglabājot tā garšas kvalitāti un uzturvērtību. Tāpat, atšķirībā no ierastajiem gaļas un graudaugu konserviem bundžās, šie ēdieni tiek pildīti mīkstajos iepakojumos, tādējādi nodrošinot, ka tie saglabā savu struktūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācija “Gada jaunais uzņēmējs” balvu saņēma Vecsaules pagasta uzņēmums SIA “Zuze Pet”, kas nodarbojas ar māla trauku un pelnu urnu ražošanu mājdzīvniekiem. Jaunais uzņēmums savu produkciju 100% eksportē, un var lepoties ar lielu pieprasījumu – ir brīži, kad pircēju interese pārsniedz iespēju saražot nepieciešamo produktu daudzumu.

Nominācija “Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs” šogad uzvarēja SIA “Kommats”. Uzņēmums jau 28 gadus veiksmīgi darbojas ēdināšanas servisā. Pateicoties uzņēmuma kvalitatīvajam darbam un apmierinātajiem klientiem ir izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Pilsrundāles vidusskolu; tāpat uzņēmumam ir kafejnīca Rundāles pils muzeja kroga ēkā, un tiek piedāvāta arī izbraukuma ēdināšana.

Par titula “Gada pašvaldības sadarbības partneris” ieguvēju kļuva SIA “Kvintets M”. Uzņēmums  ir veicis vairāku lielu objektu pārbūvi un būvniecību visā novada teritorijā – aktīvi tiek veikti Bauskas 2. vidusskolas telpu remontdarbi un ārtelpas labiekārtošana, ir veikta pirmsskolas izglītības iestādes “Cālītis” teritorijas labiekārtošana Iecavā un Iecavas vidusskolas telpu remonti. Vecumniekos pabeigta daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Sarkanā skola” pārbūve, un pašlaik tiek būvēta vidusskolas piebūve.
 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Gada skolēnu mācību uzņēmumu” šogad kļuva Iecavas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums (SMU) “SLEEPZY”. Šajā SMU darbojas četras 12.b klases skolnieces: Anna Arhipova, Rēzija Meļķe, Sandra Benita Samtiņa un Patrīcija Spale. Jaunietes izgatavo dažādu krāsu un lieluma dzīvnieku gultas, kas izstrādātas pēc “zero waste” principa, tas ir, pārstrādājot lietotus džemperus un spilvenus. “Jauno uzņēmēju dienās 2022” SMU “SLEEPZY” piedalījās kā viens no 20 Latvijā labākajiem uzņēmumiem vidusskolas grupā.

Nosaukumu “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” ieguva Āra Burkāna zemnieku saimniecība  ‘’Sējas’’ – “Mazmežotnes muiža”. Tur ir iespēja baudīt kvalitatīvu un mierpilnu atpūtu pie dabas, viesi var izvēlēties nakšņot muižas vēsturisko ēku viesnīcā. Piedāvājumā ir arī plašas telpas svinībām, kāzām, semināriem un koncertiem, relaksācijai SPA kompleksā. Ekskluzīvākai atpūtai – lidojumi ar helikopteru pēc iepriekšēja pasūtījuma.

Šogad Bauskas novada iedzīvotāji bija aicināti pieteikt savu darba devēju nominācijai “Labākais darba devējs”. Balvu saņēma SIA “Līga L”. Ģimenes uzņēmums, kurš jau kopš 1992. gada nodarbojas ar mazumtirdzniecību, piedāvā preces mājai, birojam, dārzam un atpūtai. Konkursa pieteikumā uzņēmuma darbinieki minēja, ka “strādājot šādā uzņēmumā, pārņem patīkama un mājīga sajūta, jo kolektīvs ir kā viena liela ģimene – gan darbā, gan ārpus tā. Vadītāja spēj pat visdrūmākajā dienā sasildīt mūs ar savu pozitīvo domāšanu un pārpilnības enerģiju, kura tik tiešām pietiktu visiem un vēl paliktu pāri.”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Novada tēla popularizētājs” balvu saņēma SIA “Radošā apvienība Spāres” ar zīmolu “Laima Ceramics”. Laima Grigone ir keramiķe, kuras porcelāna, akmens masas un māla darbi pazīstami un iegādājami ne tikai Latvijā, bet arī Japānā, Dānijā, ASV un citur pasaulē. Laima darina gan Latvijas māla traukus, apdedzinot tos tradicionālajā svēpētajā malkas ceplī, gan porcelāna un akmens masas traukus. Darbi ir virpoti uz podnieka virpas, tādējādi katrs ir unikāls.

Pasākumā tika pasniegtas arī vairākas speciālās balvas:

  • Attīstības finanšu institūcija “ALTUM” pasniedza balvu Pētersona Ilmāra zemnieku saimniecībai “BALTIŅI”;
  • SIA “Bauskas Dzīve” sarūpēto balvu saņēma SIA “Radošā apvienība Spāres” ar zīmolu “Laima Ceramics”.
  • Bauskas rajona lauku partnerība sveica Sandru Icaku (piemājas saimniecība ‘’Padegas’’) un SIA “Rundāles Dzirnavas”;
  • Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas biroja balvu ieguva SIA “Rundāles Dzirnavas”.
  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubators pasniedza balvu SIA “Kasmo”.
  • Lauku atbalsta dienesta Zemgales reģionālā pārvalde sveica SIA “Rundāles Dzirnavas”.

Uzņēmēju godināšanas pasākumā tika sveikti arī Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) organizētā konkursa „Gada uzņēmējs Zemgalē 2021” laureāti. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ ikgadējais sarīkojums nenotika, tādēļ ZPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis izmantoja izdevību un balvas to ieguvējiem pasniedza tagad.
 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Kategorijā „Gada vidējais/lielais uzņēmējs” Zemgales plānošanas reģiona balvu ieguva SIA “Lielzeltiņi”. Tas ir viens no vadošajiem vietējiem putnu gaļas ražošanas un pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Jau divdesmit gadus mērķtiecīgi investējot uzņēmuma un ražošanas tehnoloģiju attīstībā, rada produktus, kurus var uzskatīt par kvalitātes paraugu Eiropā.
  • Kategorijā „Gada mazais/mikro uzņēmējs” balvu saņēma SIA „Iecavnieks & Co”. Tas ir viens no pirmajiem uzņēmumiem Latvijā, kas sāka audzēt rapšus un ražot rapšu eļļu pārtikas vajadzībām. Gadu gaitā, saglabājot līderpozīcijas Latvijas pārtikas eļļas ražotāju tirgū, ir nostiprinājis un paplašinājis savas pozīcijas ārvalstu tirgos kā pieredzes bagāts, zinošs un atbildīgs ražotājs.
  • Kategorijā “Gada jaunais uzņēmējs” balvu ieguva SIA “Rolial-W ” ar preču zīmi „Kids GYM”. Uzņēmums Vecumniekos piedāvā izklaides inventāra nomu bērnu ballītēm un citiem pasākumiem, individuālās un grupu nodarbības fizioterapeita vadībā, logopēda nodarbības valodas attīstībai bērniem, nodarbības bērniem, kuriem ir grūtības ar burtu un ciparu apgūšanu, kā arī nodarbības vecākiem kopā ar bērniem.

Konkurss “Uzņēmēju gada balva” tiek organizēts ar mērķi  apzināt un godināt Bauskas novada uzņēmējus, izsakot atzinību uzņēmumiem, kuri, godprātīgi darbojoties savā nozarē, veicina labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, vienlaikus attīstot gan uzņēmumu, gan novada uzņēmējdarbības vidi, kā arī sekmē uzņēmuma un novada tēla popularizēšanu.

Kopumā šogad “Uzņēmēju gada balvai 2022” tika saņemti divdesmit pieteikumi. Pretendentus izvirzīt varēja gan pašvaldības iestādes, gan dažādas ar uzņēmējdarbību saistītas institūcijas. Nominācijai “Gada skolēnu mācību uzņēmums” pieteikumus iesniedza Bauskas novada mācību iestādes, savukārt nominācijai “Labākais darba devējs” – attiecīgā uzņēmuma darba ņēmēji.

Visus iesniegtos pretendentus vērtēja komisija, kuras sastāvā bija Bauskas novada pašvaldības, Zemgales plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra, AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”, SIA “Bauskas Dzīve”, SIA “Kronis” un biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” pārstāvji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.