Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rīgas mikrorajonā policija uziet telpas, kur pakoti un uzglabāti viltoti “Ariel” produkti

Pagājušajā nedēļā Valsts policija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu aizturēja vairākas personas, kas saistītas ar “Ariel” preču zīmes, citas atšķirības zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu un viltošanu, kas izdarīts ievērojamā apmērā, portālu informēja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka likumsargi Rīgā, Dārzciema mikrorajonā, atklāja telpas, kur pakoti un uzglabāti viltoti “Ariel” produkti. Kopumā atsavināts 42 500 kilogramu viltota “Ariel” veļas mazgāšanas pulvera un šķidrā mazgāšanas līdzekļa. Tāpat tur konstatētas iepakojumu sagataves, uzlīmju ruļļi u.tml. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viltotos produktus, kuru sastāvs un ietekme uz veselību pagaidām nav zināma, bija paredzēts realizēt Eiropā. 

2023. gada 10. novembrī VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki sadarbībā ar VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas darbiniekiem un VID Nodokļu un Muitas policijas pārvaldes darbiniekiem, veicot informācijas pārbaudi, aizturēja 1986. gadā dzimušu kravas automašīnas “Scania” vadītāju – Polijas pilsoni. Saistībā ar uzsāktu kriminālprocesu neatliekamības kārtībā veicot transportlīdzekļa “Scania” un puspiekabes kratīšanu, tika konstatēts un izņemts apmēram 20 500 kg veļas mazgāšanas pulverim līdzīga viela “Ariel” ar viltojuma pazīmēm.

Pēc tam, kad bija aizturēta krava ar pulveri, citi noziedzīgās grupas dalībnieki, nolūkā izvest pāri palikušo produkciju un iepakojumus, tādējādi slēpjot pēdas, 12. novembrī ieradās no Lietuvas ar divām kravas automašīnām ar puspiekabēm uz noliktavu Rīgā, Dārzciemā, kur tika uzglabāti un pakoti veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi.  Policisti šīs personas aizturēja viltotās produkcijas iekraušanas laikā. Ar kravas automašīnu šoferiem tika veiktas procesuālās darbībās, bet divi Lietuvas pilsoņi, starptautiskās noziedzīgas grupas dalībnieki, kuri dzimuši 1978. un 1990. gadā un, iespējams, saistīti ar šo produktu izgatavošanu, tika aizturēti un ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kriminālpolicisti neatliekamības kārtībā veica kratīšanu minētajās telpās Dārzciemā, kur  uzglabāti un pakoti viltoti veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi, nelikumīgi izmantojot preču zīmi “Ariel”. Tur tika konstatēts un izņemts vēl apmēram 22 000 kg veļas mazgāšanas pulverim un šķidrumam līdzīgas vielas. Kā arī kratīšanu laikā konstatētas paletes ar iepakojumu sagatavēm ar nosaukumu “Ariel”, uzlīmju ruļļi, paletes ar kartona loksnēm, kniedēm, līmēm un līmes pistolēm, kā arī viltoti kravas pavaddokumenti.

Valsts policijā precizē, ka aizturēšanas brīdī smagās kravas automašīnas puspiekabē personas bija jau paspējušas iekraut 19 paletes ar izejmateriāliem un gatavu produkciju. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka saražotā prece bija paredzēta izplatīšanai Eiropā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 206. panta otrās daļas – par preču zīmes, citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14. novembrī vienai aizturētajai personai, kas, iespējams, saistīta ar nozieguma organizēšanu, tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

 Šobrīd kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana ar mērķi nostiprināt jau iegūtos pierādījumus, un tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.  Lai noteiktu izņemtā veļas mazgāšanas pulvera un šķidrā līdzekļa sastāvu, ir nozīmēta ekspertīze, taču policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šie produkti, visticamāk, ražoti ārpus Eiropas Savienības.

Valsts policija aicina ņemt vērā, ka produktu viltošana rada zaudējumus ne vien preču zīmju īpašniekiem, bet var apdraudēt arī patērētāju veselību un dzīvību.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.