Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Ropažu baznīcā mirdz “Gaismas dārzs”; šogad paredzēts plašs Ziemassvētku pasākumu klāsts

Ropažu baznīcā jau ceturto gadu mirdz “Gaismas dārzs”, šogad pasākuma idejas autori un Ropažu draudze sarūpējusi plašu Ziemassvētku koncertu klāstu. Koncerti būs gan maksas, gan bezmaksas, portālu informēja Ropažu draudzes pārstāve Katrīna Ķeķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ropažu gaismas dārzs tapa 2020.gadā, kā baznīcas atjaunošanas līdzekļu piesaistes projekts un guva milzīgu cilvēku atsaucību. Tikai pirmajā gadā vien to apmeklēja 40 000 cilvēku. Ziedotie līdzekļi pietika, lai līdzfinansētu kāpņu atjaunošanu baznīcas tornī. Mēs esam patiesi priecīgi, ka kopā ar anonīmo ziedotāju varam dāvāt cilvēkiem gaismu Ziemassvētku laikā. Gaisma simbolizē cerību un cerība ir nepieciešam mums katram, “ stāsta Ropažu baznīcas priekšnieks Zigurds Erciņš.

Viņš atklāja, ka katru gadu anonīms ziedotājs uzbur “Gaismas dārzu” Ropažu baznīcā. Tas ir īpaši interesants process, jo arī paši baznīcas pārstāvji līdz pēdējam neredz šo skaitumu un katru reizi tas ir kā pārsteigums. Baznīca šogad nosvinēja 130.gadu jubileju un baznīcas apmeklētājiem tika sagādāta īpaša dāvana – par ziedojumu naudu baznīca tika atjaunots altārs. Darbus veica Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi un altāris bija to diplomdarbs.

“Dievs aizvien turpina celt, un mēs kā garīgs nams tam esam par lieciniekiem. Novērtējot baznīcas vēstures lapaspuses un apzinoties ceļu, kas mums vēl priekšā, pateicīgi par jūsu ziedojumiem. Esam arī radījuši rādījuši īpaši šim projektam veidotu mājaslapu – www.ropazugaismasdarzs.lv,” teic Z. Erciņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ropažu baznīca aicina vecākus ar bērniem uz baznīcu doties laikā, kad nav ieplānoti koncerti, jo baznīcas telpās ir diezgan auksti, ilgstoši uzturoties baznīcas telpās var nedaudz nosalt. Ja tomēr nolemjat doties uz koncertu ar bērniem, lūdz saģērbties silti.

“Gaismas dārzā” plānotie koncerti un dievkalpojumi:

8.decembrī 19.00 Bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” koncerts. Ieeja bez maksas. 10.decembris 12.00 Otrās adventes Dievkalpojums Ropažu baznīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10.decembrī 17.00 Jauktā kora “Ropaži” un vīru ansambļa “karma” koncerts. Ieeja bez maksas.

14.decembris 19.00 Kvinteta BRASS.EDU koncerts “Ziemassvētku eksperiments”. Biļetes par ziedojumiem.

17.decembris 12.00 Trešās adventes Dievkalpojums Ropažu baznīcā kopā ar Saulkrastu jauktā kora “Bangotne” dalību. Ieeja bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

17.decembris 18.00 Ievas Akurāteres un Aivara Hermaņa koncerts “Zvaigzne dāvā savu gaismu…”. Biļetes par ziedojumiem.

23.decembris 18.00 Inetas Rudzītes, Laima Rācenāja  un Aivara Hermaņa koncerts. Biļetes par ziedojumiem.

24.decembrī 12.00 Ceturtās adventes Dievkalpojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

24.decembrī 17.00 Ziemassvētku vakara Dievkalpojums.

25.decembrī 12. 00  Ziemassvētku Dievkalpojums.

26.decembris 17.00  Koncerts “Ziemassvētku dziesmotie stāsti cauri gadsimtiem” ar Zani Jančevsku, Sandru Volšteinu, Alisi Vējiņu un kori “Mūza”. Biļetes par ziedojumiem drīzumā būs pieejamas tiešsaistes tirdzniecības platformā “Biļešu paradīze”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

31.decembrī 12.00 Vecgada Dievkalpojums

6.decembrī Koncerts “Ziemassvētku naktī, kad zvaigznes mirdz” – Viļņa Daņiļēviča Ziemassvētku dziesmas, piedalās koris “Skaņupe” un kamerkoris “Matejs”. Ieeja bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Var jau arī kristīgo Ziemassvētku vietā svinēt Jūles svētkus (eng: Yule). Internetā ir aprakstītas dažādas Jūles svētku tradīcijas. Skandināvu pagāniskā tradīcija musdienās it nevienam vairs nav noslēpums.

  0
  3
 2. Es uzskatu, ka tas ir ļoti nepareizi, ka Kristus kults ir monopolizējis Ziemas saulgriežu svinēšanu. Vietējās tradīcijas un vietējie Dievi ir aizmirsti, to vietā tiek godāts rabīns Jēzus Kristus un ebreju cilts Dievs Jahve.

  3
  3
 3. Skolnieciņ bez panikas.Kristiešu.indusu un tavi bārdaiņi tik tādi niecīgi gariņi.Vietējie planētas mēroga.Lielais Visuma Koordinators-tā pavisam cita lieta.Tā ka beidz vaimanat par sīkumiem.

  2
  1
 4. Univers, nezobojies. Nez kāpēc latvieši, nebūdami antisemīt, atdeva ebrejiem 40 000 000 eiro kovid sērgas laikā svešu noziegumu dēļ. Latvieši ebrejiem varēja pateikt tādu pašu vājprāta murgu kā tu nupat man teici un nedod šos 40 000 000 eiro. Tu tagad par mani ņirgājies. Kristiešu taktika ir pagānus izsmiet. Viduslaikos kristieši vienkārši beztēmā pagānus nogalināja.

  2
  2
 5. Redzi,es nepiederu ne pie vienas konfescijas,reliģijas vai ticības.Prāts ir brīvs un varu vienīgi nožēlot pārējos no reliģijām apmātos nelgas.

  1
  0
 6. Nesmīdini. Univers, tu vel saki, ka esi apolitisks un tev uz politiku ir vienalga. Vari baznīcā kādam mācītājam adresēt savu sakāmo, nevis man. Es uzskatu, ka kristīgās tradīcijas uzspiešana latviešiem ir noziedzīga. Cilvēkiem ir jādod ticības brīvība. Ir jāļauj arī svinēt senos pagānu svētkus.

 7. Šajā, gada visskaistākā laikā vajadzētu beigt vaidēt. ..Un spēt vertet, to, kas ir…

 8. …viss vairāk nepanesu Dieva panta kroplotajus un zakatajus…labs foto salikums. Šajā skaistajā laikā pie tā arī palieku. Visiem mieru, sapratni un saticību.

 9. Atziņa, kāda var būt saticība, ja ābramisko reliģiju svētajās grāmatās vel joprojām ir aicinājumi nogalināt pagānus: politeistus; daudzdievjus? Es neaicinu nevienu nogalināt reliģijas dēļ. Bet Bībele aicina nogalināt nekristiešus jeb ābramiskajai sistēmai nepiederīgos. Tādu naida runu ir daudz. Un tu kaut ko runā par mieru un saticību. Vai tu pats/pati sev neliecies jokains/jokaina???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.