Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rundālē aizvadīti tradicionālie Dārza svētki

Sestdien, 1. jūlijā, uz Rundāles pils dārzu plūda gan mašīnu, gan cilvēku straumes. Notika tradicionālie Dārza svētki, kuros šogad īpaši tika izcelta ūdens nozīme dārzā un kur apmeklēju skaits tiek lēsts virs 6000, informē Inga Ripa, apmeklētāju apkalpošanas nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu dienu dažādās aktivitātēs bija iespējams gan vairāk uzzināt par ūdens izmantošanu senajos dārzos, gan spēlēties ar ūdeni, gan baudīt Rīgas cirka skolas audzēkņu priekšnesumus. Kā neparasts un sirsnīgs akcents tika novērtēts tas, ka svētku režisors Kārlis Anitens visas dienas garumā sarunājās ar apmeklētājiem, pagūdams atrasties dažādās norises vietās.

Uzrunātie cilvēki veltīja pozitīvas atsauksmes svētku organizācijai un režijai. Ruta no Mežotnes pagasta vērtēja, ka bijusi skaidra un saprotama Dārza svētkos īstenotā koncepcija, emocionāls bijis Annas Sakses pasakas par brīvību mīlošo mežrozīti savijums ar Aijas Vītoliņas dziedājumu koncertā «Roze un ūdens».

Pils dārza ejas pildīja stādu, atspirdzinājumu, dārza un sētas aprīkojuma, amatnieku darinājumu tirgotāji. Ļoti plašs bija tieši rožu dēstu piedāvājums. Pārdevēji un stādaudzētāji braukuši, piemēram, no Lauberes pagasta, no Lielvārdes Ogres novadā, no Kuldīgas, no Ventspils puses. Natālijas rožu audzētava no Ventspils novada Ziru pagasta darbojas 15 gadus, Rundālē piedāvāja plašu dārza rožu šķirņu sortimentu. Ventspilnieces apliecināja, ka pērkot labi. Tāpat viņas centās iedrošināt interesentus, ka tik ļoti grūti audzējamas un kopjamas rozes, kā te pircēji bažījoties, nemaz neesot. Jālaista bieži nav, bet pamatīgi gan. Un laputis neesot tā lielākā bēda, ar ko jācīnās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Nedodiet man ēst, ļaujiet tik puķu stādus sapirkties,» žurnālistiem teic Aldona no Lietuvas – kaimiņu Biržu rajona Parovējas pagasta. Rundāles Dārza svētkos iegādājusies četrus rožu stādus, vēl arī īrisus. Rožu pašlaik viņai esot maz – tik kādas desmit, toties gladiolas – ap astoņi simti. Aldona ļoti novērtē to, ka pasākuma organizatori ierīkojuši īpašu telti stādu uzglabāšanai.

«Cik labi, ka man nav ar tiem dēstu maisiem apkārt jāstaigā! Un turklāt par nešļavu uzglabāšanu nav jāmaksā, pakalpojums par brīvu!» no sirds priecājas Aldona. Šogad svētkos iekārtota nopirkto stādu bezmaksas uzglabāšanas vieta, sarūpētas mazas karotītes ar uzdrukātiem numuriem – vienu pieliek glabāšanā nodotajai pakai, otru izsniedz tās īpašniekam, un tad var turpināt baudīt svētku aktivitātes.

Rundāles pils dārzā sanākušos 15. Dārza svētkos sveica pils muzeja direktore Laura Lūse. Viņa uzsvēra, ka ik gadu šajos pasākumos popularizē kādu tēmu. Dārzs un ūdens ir šī gada caurviju motīvs. «Kad mēs to izvēlējāmies, tikko bija noslēgusies dārza jaunās laistīšanas sistēmas projektēšana un mēs cerējām, ka šogad varēs sākt tās izbūvi. Līdzekļu trūkuma dēļ šos darbus nākas atlikt uz vēlāku laiku, taču sausais pavasaris un vasaras sākums mums parādīja laistīšanas sistēmas nepieciešamību,» sacīja L. Lūse. Viņa arī pastāstīja par baroka laika dārzu un ūdens attiecībām, ūdens īpašo nozīmi, kā arī pateicās pils muzeja un dārza darbiniekiem par viņu veikumu.

Plašāk  «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Pirmie svētki, kuros mūsu ģimenei bija neinteresanti. Protams koncerti pieaugušajiem forši, bet bērni ( mums ir 3) nemitīgi stāvēja rindās, uz to ģimeņu daudzumu maz ēdinātāju, maza priekšnesumu izvēle, tukšās stundas. Citus gadus bija daudzveidīgāk.

  4
  7
 2. Tu pareizo pasākumu komentē?! Pieaugušajiem cik atceros bija vien pāris aktivitātes. Bērniem visu dienu bija cirks, radošās darbnīcas un karuselis. Programmā tukušumi nebija. Tieši, kur stāvēja rindā uz koncertiem vai ēšanu. Un, ja uz ēšanu, tad pati rindā stāvēju 10min, kas nav ilgi, bet šādiem kurnētājiem, varbūt jāņem visas savas trīs atvases, jāņem piknika grozs un jādodas uz mežu.
  Paldies, man viss patika, biļeti biju nopirkusi iepreikšējā dienā, garājā rindā nestāvēju. Aija – Super! Lai veicas pils darbiniekiem arī nākamgad! 🙂

  9
  4
 3. Nu Olgai var piekrist, ja daudzākos svētkos
  būts. Aijas koncerts un Vazdika tiešām ok. Bērniem visur rindas ( . karuselis, Kuģa laišana, zīmēt, ēst) Un cirks bija rets un švaks. Tādam daudzumam ļaužu programma paplika.Dārzs smuks kā vienmēr.

  3
  5
 4. Paanalizējot rakstības stilu, skaidrs, ka Olga pati sev piekrišanas runu uzrakstījusi😁

  5
  4
 5. Ieeja pasākumā bija 6eiro bērniem 1eiro. Olga gribēja piepūšamās atrakcijas, animatorus un Prāta vētru! Pagaidi līdz augustam būs Taste, varēsi gan desmitus biļetēm atmesties, papildus samaksāt bērnu atrakcijām un bez rindas par pārdesmit eiro varēsi saviem sīčiem nopirkt friškas.

  10
  1
 6. Dārza svētki, primārais bija dārzs, rozes, tieši rozes. Nevag iet uz neinteresējošām vietām un pasākumiem.

  17
  1
 7. Ir būts vairākus gadus šajos Dārza svētkos. Rodas iespaids, ka šoreiz šajā dienā ir domāts, ka tik atpelnīt dārza uzturēšanu gadam vai arī rīkots tirgus ar ieejas maksu. Kaut kāda burvība tur ir zudusi no svētkiem, ja vēl zināms ka rīko nevis vietējā pašvaldība ar saviem resursiem, bet gan valsts nozīmes iestāde, ka pat mazajiem bērniem jāiegādājās ieejas biļete tikai šajā dienā (nākamajā jau var iet bezmaksas), bet viņus jau mājās neatstās. Diena, kur aicina sabraukt arī tālākus viesus, bet pavadīt to tikai vai nu iepērkoties vai rindā pēc kā garda, gaidot vakara mazo koncertu. Protams, rozes apskatīt ir skaisti, bet tās var arī doties mierīgi skatīties un smaržot arī citā laikā. Ja nu vienīgi nezaudēt savu tradīciju, katru gadu iegādāties jaunu stādu savam dārzam šaja dienā.

  4
  5
 8. Paldies Rundālei! Ar saviem 4 mazajiem pa 6 eiro izbaudījām pilnvērtīgu dienu no 10 līdz 7. Neviens mūs neuzskatīja par noziedzniekiem un bezatbildīgiem, jo atļava ienest gan maizītes, gan sulu, ko netraucēti apēdām pļaviņā dārzā- nelika atrādīt somas saturu! Berni tika gan pie kuģiem, gan karuselī, gan cirkā piedalīties. Aizgājām mašīna nosnaust diendusu un atpakaļ – bērni priecīgi un sajusmāVisi frī, kartupeļu virteņi un citas lietas, kas nevajadzīgi piesaista bērnu uzmanību bija ieliktas tur, kur mēs zinām, bet bērniem nost no acīm, tadejādi mierīgi vecākiem. Tagad bērni nometnē maksājam pāris simtus, bet programma ne tuvu tāda kā šajā pasākumā. Un, patiešām priekšā TasTe, ar bailēm jau gaidām cik mums šis pašvaldības budžeta rīkotais pasākums izmaksās…
  Jau trešo gadu ar kovid pārtraukumu uz Rundāli dodos kā uz svētkiem bez lieka stresa – Paldies!
  Olgām un Dārtām, drusku neticu, ka jums ir bērni, un ka esat šajos svētkos bijušas, vismaz ar bērniem!

  6
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.