Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rundālē turpina tradīciju un valsts svētkos īpaši godina jaundzimušos un viņu ģimenes

Šīs nedēļas svētku virtenē nozīmīgs, uz nākotni vērsts sarīkojums «Esmu ienācis pasaulē» bija organizēts Rundāles multifunkcionālajā centrā – 2022. gadā Rundāles apvienības teritorijā piedzimušo bērniņu un viņu ģimeņu godināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Rundāles apvienībā pasaulē nākuši 29 mazuļi: 17 Rundāles pagastā, trīs Svitenē un deviņi Viesturu pagastā. Dati liecina, ka ir dzimumu līdzsvars – piedzimuši 14 zēni un 15 meitenes, paskaidro pasākuma vadītāja, kultūras darba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece.

Katrs mazulis 4. maijā, valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, dāvinājumā saņēma īpašu fotoalbumu – tumšsarkanos samta vākos, ar zeltītu uzrakstu «Dzimis Rundālē»; tajā varēs krāt attēlus ar bērniņa dzīves skaistajiem mirkļiem.

Albumus rundāliešiem pasniedza Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, sveicot valsts svētkos un novēlot, lai mēs varam dzīvot zem mierīgām debesīm un piepildīt savu dzīvi ar mīlestību, laimi, prieku un labklājību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimenēm muzikālu programmu svētkos sniedza desmit gadus vecā Rēzija Anna Jaseviča no kaimiņiem – Jelgavas novada. Talantīgā meitene dzied un spēlē kokli, ir daudzu konkursu laureāte un uzvarētāja, piemēram, pērn ieguvusi 1. vietu Noras Bumbieres fonda vokālistu konkursā, turklāt ar savu sacerēto skaņdarbu koklei «Pārdomas saulainā dienā» konkursā «Talants Latvijai» ieguvusi 1. vietu. Pedagoģes Birutas Derumas audzēkne sarīkojumā Rundālē spēlēja kokli, kā arī dziedāja, klātesošos apburot ar Haralda Sīmaņa dziesmas «Ezers» izpildījumu.

Sarīkojums Rundālē tapis, sadarbojoties Svitenes tautas nama vadītājai Sandrai Kerēvicai,  Bērsteles kultūras nama vadītājai Svetlanai Počai un L. Lauskiniecei.

Svētkus jaundzimušajiem Latvijas pilsoņiem vasarā rīkos arī Iecavas apvienībā. Kā informē pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā, turpinot līdzšinējo tradīciju, arī šogad īpašā pasākumā tiks sveikti mazuļi, kuri piedzimuši laikā no 2022. gada 1. jūnija līdz 2023. gada 1. jūnijam. Ģimenes dienai veltītais sarīkojums Iecavas parkā notiks 19. augustā. Tālab Iecavas apvienības pārvalde aicina līdz 30. jūnijam pieteikties Iecavas pilsētā un pagastā dzīvojošas ģimenes; kurās minētajā laikā ir piedzimis viens vai vairāki mazuļi, kuras adoptējušas vienu vai vairākus mazuļus; kuras nodibinājušas aizbildnību par vienu vai vairākiem mazuļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā informē, ka kopš šī gada sākuma Bauskas novadā deklarēto jaundzimušo vecāki, reģistrējot mazuli, no pašvaldības dāvanā saņem karotīti ar Bauskas novada ģerboni un uzrakstu, kā arī grāmatiņu „Mūsu bērns”. Katra jaundzimušā ģimenei pašvaldība izmaksā arī 200 eiro naudas balvu.

Vairāk uzzināsit «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 9. maijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Liels prieks, ka Rundālē ir tik daudz labu pasākumu. Un pat skaudība! Un dikti žēl, ka Vecumniekos negodina ne jaundzimušo ģimenes ne seniorus skolotājus ne citus. No laika gala te kaut kā nav neviens pratis vietējos cilvēkus un viņu darbu vai citu pienesumu novērtēt. Nu pasniedz tos goda rakstus, bet svētki ar sirsnību un patiesu paldies un cieņu pietrūkst.

  20
  4
 2. Kas notiek?!!! Visā novadā ir Jābūt vienādai attieksmei pret novada iedzīvotājiem! Rundāle taču tērē visā novadā iedzīvotāju naudu!!!

  37
  5
 3. Citiem patīk balles vairāk. Un tad bèrņukiem naudas nepietiek. Iecava arī turpinās savu tradīciju. Un vēl jau vajag kādu kurš grib to lielo organizēšanu uzņemties. Balle ir vienkāršāk.

  9
  0
 4. Rundālē, Svitenē un Bērstele tērē savu nodokļu maksātāju naudu. Un par to arī rīko.

  5
  4
 5. Vecumnieki nevis slinko, bet nekad kultūra nav bijusi tik nekompetentu cilvēku rokās. Tik zems līmenis nav bijis NEKAD. Šausmīgi žēl, ka tā. Vēl vairāk žēl, ka Bauskas domē nevienam tas nerūp. Vecumniekos nekas nenotiek. Cirks. Ķinītis. Izstāde. Vai tam vajag algot kultūras namā vairākus cilvēkus?

  15
 6. Un atkal negācijas! Kas citiem neļauj rīkot pasākumus! Beidziet vienreiz čīkstēt un dariet!
  Liels prieks, ka Rundālē turpina iesāktās tradīcijas. Malači! Tā tik turēt! Visiem čīkstētājiem par prieku!

  9
  5
 7. Novads viens vienots. Noteikumi un naudas tērēšana vienāda, nē tā? Nedzīvo katrs savā kabatā.

  12
  5
 8. Katra novada vieta saglabā savus iepriekšējos pasākumus, tradīcijas- Liliju svētkus, Vimbu svētkus utt

  4
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.