Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rundālē valsts svētkos latvju krāsās dižojas

Vakar, 4. maijā, Rundāles multifunkcionālajā centrā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts pasākums „Latvju krāsās dižoties” norisinājās neierastā formātā –  kā Latvijas novadu tautastērpu defilē gājiens, informē kultūras darba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tautastērpi ir tapuši vēl laikā, kad bija Rundāles novads, un tos izcili demonstrēja kaimiņi –  Svitenes tautas nama senioru deju kopa „Šurpu turpu” un  folkloras kopa „Svitene” , daži  vidējās paaudzes deju kolektīva „Rundāle” dalībnieki , kā arī Pilsrundāles vidusskolas jauniešu deju kopa „Madaras” un  kolektīvu vadītāji – Aiga Vangale un Leons Zarāns.

Skaisti bija redzēt Svitenes tautas nama folkloras kopas iznācienu, kurā gandrīz visi dalībnieki spēlēja kokles. Kolektīva dalībnieki izsakās, ka tas ir kolektīva vadītāja Leona Zarāna  entuziasms un dalībnieku aizrautība.

Visu tautastērpu izgatavotāja un iedvesmotāja ir amata meistare Solveiga Ikerte. Solveigas stāstījums par četru Latvijas kultūrvēsturisko novadu tērpiem iedvesmoja un tika uzdoti daudzi jautājumi.  Kolektīvi izrādīja tērpus arī dejā un dziesmā, radot lepnumu par tautas tērpa skaistumu un pārliecību, ka katrā  Latvijas novadā ir sava „odziņa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sieviešu vokālais ansamblis „Naktsvijoles” priecēja ar neparastām dziesmu aranžijām.

Uz lielā ekrāna bija iespēja aplūkot fotogrāfa Jurģa Rikveiļa neparastās tautisko deju dejotāju fotogrāfijas. Tika atklāta arī Daces Ūdres foto izstāde „Tradīcija, kas saviļņo” – fotomirkļi no  Dziesmu un deju svētkiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.