Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rundāles pusē balso, cerot uz dzīves uzlabošanos

Sestdienas, 1. oktobra, 14. Saeimas vēlēšanu lietainā un pelēkā rītā «Bauskas Dzīve» devās uz Bauskas novada Rundāles pusi, lai aprunātos ar vēlētājiem un redzētu, cik aktīvi ir iedzīvotāji, valsts nākotni izlemjot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles multifukcionālajā centrā Pilsrundālē iekārtots 353. vēlēšanu iecirknis. Tā priekšsēdētājs Edvīns Balodis pastāstīja, ka pulksten 7 jau bija ieradušies trīs iedzīvotāji, savukārt pulksten 8 bija nobalsojuši 14. Balsotājus gaidīja silta telpa un jaunas vēlēšanu kabīnes. Ikviens varēja izmantot iespēju un apskatīt izstādi «Mūsu mīļās pasakas», kurā redzami astoņu latviešu mākslinieku gleznas.

Tas, ka pasē nav jāspiež zīmogs, nemaz neatvieglojot darbu, tāpat dokuments divas reizes jāskenē. Turklāt, ja sistēma nedarbojas, tad balso reģistrācijas aploksnēs.

Kad ieradās balsotāji, kā par spīti, pēc pulksten 8 sistēma vēlētāju pārbaudei nedarbojās. Ienākušais vēlētājs sacīja: «Tā jau var pāriet «apetīte».» Pēc mirkļa tā arī notika un viņš devās prom, nevēloties gaidīt, nobalsošot Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāņem reģistrācijas aploksne, tā tiek apzīmogota, tiek noņemtas plombas atsevišķai urnai, kurā tiks liktas to vēlētāju aploksnes, kad sistēma nav darbojusies. Tiklīdz sistēma atsāk strādāt, tad dati tiek ierakstīti tur. Divām vēlētājām no rīta iznāk šāda kārtība.

Rundāliete Janīna Boicova teic, ka balsojusi «par drošību un attīstību,» par 18. sarakstu. «Uzņēmējs Pīlēns ir ļoti labs kā darba vadītājs, mans brālis pie viņa strādā. Labi maksā arī nodokļus. Ja ir labs kā uzņēmuma vadītājs, tad būs labs arī kā premjerministrs. Viņš aizstāvēs mūsu intereses. Valstī ir problēmas ar medicīnu – garas rindas uz ārstu apmeklējumu. Pensionāri nereti ņem kredītu, lai taisītu operāciju…

Satrauc arī cenas. Dzīvoju renovētā daudzdzīvokļu namā, bet mūsu namā nav alokatoru, tāpēc pašlaik tos liksim, mainīsim stāvvadus, bet firma vēl nav ieradusies.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamo žurnālisti apmeklē 357. vēlēšanu iecirkni Svitenes pagasta saieta namā. Svitenieks Jānis Pancerko balsi atdevis «par nacionālajiem, par latviešiem, krieviem nevajag būt Saeimā». Jaunais vīrietis ik darbdienu mērojot 97 kilometrus uz darbu Rīgā, viņu «nekas nesatrauc, jo ir labs darbs, un pie cenām vienkārši jāpierod».

Arī māsa Ieva Galvosa balsojusi par to pašu sarakstu. «Kā smejies, viņi jau pietiekami sazagušies, tad jau vairāk to nedarīs. Sarakstā ir cilvēki ar diplomiem, izglītību, nevis depo zāles uzraugi, asmeņu asinātāji, mājsaimnieces, bezdarbnieki un pensionāri kā citos,» izvēli pamato jaunā dāma. Raizes darot lietus, jo sievietei tuvāks siltais laiks, kā arī rēķins par elektrību mājā, kas bijis 215 eiro mēnesī.

Iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Sandra Upīte teic, ka plkst. 9.20 nobalsojuši 46 vēlētāji, pirmais ieradies minūti pāri septiņiem. Iecirknī par kārtību un mieru pārliecinājās arī Valsts policijas Bauskas iecirkņa policisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad ierodamies Viesturu pagasta pārvaldē Bērstelē, kur iekārtots 361. iecirknis, komisijas priekšsēdētāja Inta Poča teic, ka pulksten 10.10 ir nobalsojuši 53 vēlētāji, pirmais ieradies pulksten 7.11. Sākumā nedarbojusies sistēma. Arī te žurnālisti sastop Valsts policijas Bauskas iecirkņa amatpersonas. Policisti rīta pusē apliecina, ka arī citos iecirkņos problēmas neesot fiksējuši.

Viesturietis Uldis Galviņš balsi atdevis par pirmo sarakstu jeb «Jauno Vienotību», «labāki jau nebūs». Aktuālākie jautājumi šķiet energoresursu cenas, dārgā malka.

Bērsteliete Veneranda Romaņenkova uzticējusies 13. sarakstam jeb «Konservatīvajiem», «patīk Bordāns». «Mani satrauc Ukrainas jautājums, visu laiku tam sekoju. Kopumā gan esmu no tiem pensionāriem, kas ar visu mierā,» stāsta Venerandas kundze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši rīdziniece Vivita Budze, kas atbraukusi pie sava drauga bērstelieša Ralfa Striogas, balsoja pirmoreiz. «Visatbalstāmākā programma, mūsuprāt, ir 11. sarakstam. Satraucos, lai neievieš maksas augstāko izglītību,» teic Vivita. Jaunieši uzskata, ka Latvijā vajadzētu palielināt atalgojumu, samazināt PVN, atzīst, ka nav drošības izjūtas par nākotni tieši ekonomiskā ziņā. Labi, ka fiziski ir drošība, tāpēc «jābalso, lai netiek krievi».

PII «Mārpuķīte» Saulainē, kur iekārtots 354. iecirknis, valda liela šaurība. Divas vēlēšanu kabīnītes, neskatoties uz lietaino dienu, ieradušies izmantot vairāki iedzīvotāji, tālab nākas uzgaidīt koridorā. Plkst. 11.10 iecirknī bija paguvuši nobalsot 110 iedzīvotāji, stāsta komisijas priekšsēdētāja Maija Staņulāne. Sākumā plkst. 7 sistēma nedarbojās, četriem vēlētajiem nācies izmantot atsevišķo urnu. Plkst. 7.20 sistēma atkal sākusi «klausīt».

Regīna un Marina Kazancevas, mamma un meita, balsojušas par dažādiem sarakstiem. Marina vien atklāja, ka «par tiem, kas nav bijuši pie varas».

Regīnas kundze sacīja: «Man ir labi Latvijā, tā ir mana dzimtene.» Meita savukārt piebilda: «Satrauc cilvēku skaita samazināšanās, tāpēc trūkst skolās audzēkņu, ekonomika neattīstās, nav pietiekamu nodokļu, nav, kas pabalsta pensionārus.» «Man ir, kas atbalsta,» ar mīlestību sacīja seniore.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.