Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Saeimas priekšsēdētājs viesojas valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Iecava”

Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Iecava» aizvadīts kārtējais Ziemassvētku ieskandināšanas pasākums, kas šoreiz gan izvērtās īpašs, – to apmeklēja 14. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ar kundzi Kristīni Smiltēnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas priekšsēdētāju 16. decembrī Iecavā sagaidīja valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» direktors Kristaps Keišs, filiāles vadītāja pienākumu izpildītāja Inga Zariņa, kas aizvieto vadītāju Lieni Meļņiku, un virkne citu VSAC darbinieku.

Aprūpes centra iemītnieki augstajam viesim parādīja savas prasmes, spējas un izklaidēja, kā nu vien spēja. Nelielā teātra izrādē, kur spēlēja Viktors Zvezdiņš, Tatjana Tjukačeva, Nadežda Jekimova, Andris Riņķis, Harijs Ķerve, Aļona Putina, Kaspars Putins un Mareks Cīcis, piedāvāja klasisko versiju par vectētiņa izaudzēto lielo, lielo rāceni, kura izvilkšanai beigās atkal vajadzēja pelītes palīdzību. Skanēja vokālā ansambļa «Pīlādzēni» dziesmas, bija deja, un savus Ziemassvētku dzejoļus runāja Ruta Biteniece. Dzejoļu autorei krājumā ir plašs skaits dzejoļu, kurus viņa sacer savā stilā un visus atceras no galvas.

Pēc koncerta E. Smiltēns ar aktīvākajiem iemītniekiem ķērās pie mākslinieces Ervitas Klīgeres vadītās Ziemassvētku kartīšu darbnīcas. Kartītes noslēgumā sanākušie cits citam dāvināja, vēlot daudz laba jaunajā gadā. Noslēgumā izvērtās nopietna diskusija. Aprūpes centra iemītnieki pastāstīja, ka regulāri skatās televizoru, seko līdzi Latvijas un pasaules ziņām un ļoti labi atceras, ko ir vai nav solījuši valstsvīri, kas iepriekš apmeklējuši aprūpes centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas priekšsēdētājam lūdza vairākas lietas. Vienkāršākais laikam bija lūgums dot iespēju kaut kad aizbraukt ekskursijā uz Saeimu. Savukārt filiālē vajagot labas klavieres, bet pats galvenais – sporta laukumu. Ja nu sanākot iespējas, tad nepieciešams arī lielāks autobuss.

E. Smiltēns ar vizīti bija ļoti apmierināts. «Jau 19. decembrī sāku braukt uz Igauniju, Lietuvu, Poliju, bet ir svarīgi, lai Saeima ne tikai skatās uz ārvalstīm un veido dažādas grupas, bet paskatās arī uz reģioniem. Tāpēc mans pirmais brauciens bija 18. novembrī Liepājā uz lāpu gājienu, un tagad pirms Ziemassvētkiem izvēlējos Iecavu, jo šeit ir cilvēki, kuri Ziemassvētkos ir īpaši jāiepriecina. Kas ir ne mazāk svarīgi, šeit ir 69 darbinieki. Bieži sakām, ka jāpamana tie, kam grūtāk, kas ir noskumušāki, vientuļāki, un mēs aicinām ieraudzīt šos cilvēkus, iedot pleca sajūtu, bet šeit šie 69 cilvēki to dara katru dienu – strādā un palīdz,» tā Saeimas priekšsēdētājs.

Viņš norādīja, ka aprūpes centra iemītnieki šoreiz radījuši īpašu svētku izjūtu. «Ziemassvētku izjūta bija – sagatavoti priekšnesumi, vokālā ansambļa izpildījums, luga, darbnīca. No savas puses ceru, ka priecīgus mirkļus viņiem izdevās radīt arī man. Saņēmu konkrētus uzdevumus – ir tādi, kurus nevaru izdomāt, kā izpildīt, bet varbūt ir lietas, kuras varu kādam palūgt un ko izdotos organizēt. «Zemgalei» ir labs, jauns vadītājs, kurš visas šīs vēlmes ierauga. Viņam ir nepieciešams atbalsts, un viņš iet uz ministriju un prasa arī Saeimai palīdzību,» sacīja E. Smiltēns. Noslēgumā viņš vēlēja visiem zemgaliešiem un apvienotā Bauskas novada iedzīvotājiem laimīgu, drošu un panākumiem bagātu jauno gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) direktors K. Keišs pastāstīja, ka ik pa brīdim aizsūta valsts augstām amatpersonām ielūgumus uz šādiem pasākumiem un ir reizes, kad atsaucas kā šoreiz. Kādreiz E. Smiltēns bijis arī Ropažu filiālē.

Savukārt aprūpes centrā notiek ne tikai aprūpe, bet arī dažādas nodarbības, kā redzētie koncerta elementi un arī dažādas darbnīcas. «Nodarbības notiek trīs četras reizes nedēļā – kopā ar aprūpes centra klientiem taisām, līmējam, zīmējam, griežam, veidojam dažādas lietas. Apmeklē parasti apmēram divdesmit cilvēku – ir tie, kas pastāvīgi nāk, ir tie, kas uz dažām nodarbībām,» tā par savu jomu stāsta E. Klīgere.

Aprūpes centra iemītnieku skaits ir nepārtraukti mainīgs, it īpaši tāpēc, ka daudzi izvēlas pārcelties uz grupu dzīvokļu mājām. Kā joko aprūpes centra darbinieki, prom dodas paši labākie. 16. decembrī aprūpes centrā bija 130 iemītnieki. Savukārt visā VSAC «Zemgale» 19. decembrī bija 1279 iedzīvotāji. Kopā pa visām astoņām filiālēm uzņemts 51 Ukrainas pilsonis, no tiem «Iecavā» seši. Tā informē VSAC «Zemgale» sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Runcīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Vai tad apprupes centros nav obligata vakcinacija…kas par ipasam rupem no valdibas puses.

    2
    2
  2. Beidzot kāds varas vīrs izkustējās līdz provincei – sameklējiet vēsturē —cik pagastus pameklēja Kārlis …. Te neredzēsiet ne levitu, ne to amerikāni ar biļeti kabatā uz US…

    1
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.