Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Sagādā pārsteigumu Bauskas novadā dzīvojošiem Ukrainas bērniem

Gandrīz simt cilvēku – kara bēgļi no Ukrainas, pārsvarā mazi bērni, bija ieradušies uz «Latvijas lepnuma» balvu saņēmušā Arņa Bangas rīkoto Jaungada svinību pasākumu Saulainē. Kā atzina organizators, viņš vēlējās bērniem sagādāt svētkus, dot priecīgu jaunā gada sākumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadarbībā ar Bauskas novada sociālo dienestu un biedrību «Savējie Latvijai» A. Banga ieceri īstenoja šonedēļ, 4. janvārī, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības telpās.

Lai izdotos labs pasākums bērniem, vajag ko tādu, lai viņi paši var aktīvi iesaistīties un reizē ir kaut kas pārsteidzošs. Tas viss arī bija – bērnus izklaidēja burvju māksliniece Ligita Būmane ar šī vakara vispopulārāko sunīti Maksi un baložiem Romeo, Džuljetu un Snovfleiku (Sniegpārsliņu), kā arī žonglētājs un klauns Georgijs Borro juniors. 

Burvju māksliniece atrada dažādus priekšmetus tur, kur tiem it kā nebija jābūt, – bērnu kabatās, azotēs, kapucēs. Tomēr par pasākuma zvaigzni kļuva mazais sunītis Maksis, kuru varēja gan paglaudīt, gan vērot, kā ašais mīlulis lec pāri šķēršļiem un riņķiem. Ap mākslinieci pulcējās kupls bērnu pulks, tādējādi iekustējās visa publika. Bērni labprāt piedalījās, turot apļus vai stājoties rindā un gaidot, kad sunītis pabeigs trikus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klauna ierašanās gan Maksim sākumā likās aizdomīga un viņš savādo cilvēku kādu brīdi aprēja. Tomēr klauns izrādījās gan smieklīgs, gan labs žonglētājs un iesaistīja daudzus bērnus aktivitātēs, ļaujot viņiem pašiem izmēģināt, kā ir mētāt riņķus un bumbiņas.

Pats lielākais prieks bija Ziemassvētku vecīša ierašanās, viņš kopā ar bērniem spēlēja gan vilcieniņus, gan dziedāja un dejoja. Pasākums gandrīz pusotras stundas garumā aizritēja praktiski nemanot. Bērniem pasniedza Ziemassvētku dāvanu paciņas un ģimenēm pārtikas pakas no labdarības iniciatīvas «Paēdušai Latvijai».

Visu šī sarīkojuma foto autors – Ivars Bogdanovs.

Bauskas novada sociālajam dienestam šeit gan galvenā loma bijusi Ukrainas bērnu apzināšanā un uzaicināšanā uz pasākumu. «No savas puses uzrunājām sadarbības partnerus, zvanījām un aicinājām. Sadarbībā ar sociālo dienestu organizējām māksliniekus – pašnodarbinātas personas,» stāsta sociālā dienesta Bauskas struktūrvienības vadītāja Zane Kuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pats A. Banga atzīst, ka pasākumam šo vietu izvēlējies vairāku iemeslu dēļ. Vispirms jau daļa ukraiņu ģimeņu dzīvo tepat blakus Saulainē, esot laba sadarbība ar struktūrvienības vadītāju, un šajā skolā mācās arī viņa meita.

«Ukraiņi šo laiku pavada svešā valstī, un gribējās viņiem sarīkot svētkus, sagādāt prieku. Idejas šādiem pasākumiem man rodas spontāni,» stāsta A. Banga. Tā decembrī sarīkojis pasākumu 270 bērniem Iecavas pamatskolā. Tomēr ukraiņu bērniem īpaši gribējies paveikt ko labu. «Ukraiņiem tagad grūtāk, viņi jāiepriecina,» teic A. Banga.

Ivara Bogdanova foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. jums vajadzētu griezties novada Kultūras departamentā, vietā, kas tiek uzturēta par juusu nodokļiem. Šis ir privāts pasākums, kādu arī Juuseejiem rīkot nav liegts

  18
  2
 2. ja juuseejiem atļautu piedalīties šādos, ukraiņu bērniem rīkotos pasākumos, jo, ļoti iespējams, viņi gūtu papildus traumas jau Ukrainā iegūtajām.

  5
  3
 3. Pareizāk sakot tai pasākumā nebija nekādas organizētības ,bardaks ,organizatori skraidīja tik ar telefoniem rokās , programma nepārdomāta , daudzi aizgāja vīlušies.Ja nesaprot kā jārīko,labāk nerīkot.

  4
  3
 4. ja nesaproti kā rīkot, tad labāk nerīkot, noteica lailas no novada kultūras departamenta

 5. lailām un katarīnām no kultūras departamenta, tad cik šādus un līdzīgus pasākumus esat sarīkojušas, cik paciņas izdalījušas? Laikam nerīkojāt, jo apzinājāties, ka neprotat un ar jūsu “uzlūgtajiem viesstrādniekiem” nekas nesanāca, visi aizņemti, nokavējāt ar “ielūgumiem” ko veikt kultūras departamenta vārdā?

  1
  1
 6. Kārtējo reizi var redzēt, ka latvāņiem ienaidnieki nav vajadzīgi. Viņi paši sev un “savas sugas” brāļiem ir ienaidnieki. Ha

  2
  2
 7. Ja nemāk rīkot ,tad nerīko vispār ,lai nav jākļūst par apsmieklu,kā te nu ir sanācis.

 8. Ko čikstat piegaršu jūs viesulakū nepatīk kad vasarā balss tusiņš datums bauskas skrien vasaras uz pasākumiem likušies karš te būs nepērciet kad jūs iznīcinās mājas jūsu dzīvības paša beksiet

 9. Ukraiņu kolēģe ar kuru strādājam kopā jau 3 mēnešus veda bērnus uz pasākumu un par organizāciju bija šokā , tāpat pie dāvanu izdales bijis haoss,mīļie cilvēki,ja ko rīkojat pārdomājiet vai esat spējīgi uz to.

 10. Ko nozīmē komentārs ko rakstījis gazes krans?Bauskas dzīvei neliekas,ka ar kaut kas jādara.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.